Вибори на Рівненщині: робота - проти роз3,14здяйства

Фразу винесену в заголовок, мені в ніч виборів, коли вже фактично були відомі імена переможців, написав мій колега. Це була відповідь на моє питання: «Яка причина того, що опозиція в західноукраїнській області програє владі 4 з 5 округів?». Але важливіші питання: «Чи зроблять висновки і хто нестиме за це відповідальність?».

 

Крики про «тотальні фальсифікації» - це не більше ніж політичні заяви. Вочевидь були якісь порушення, використання адмінресурсу і інші виборчі «шалості». Але 21 квітня 2013 року опозиція на Рівненщині отримала гучного ляпаса. А разом з ними й ми. Тепер по порядку.

 ОО «Батьківщина»: вибір кандидатів. На Костопільському і Гощанському округах кандидатами були виставлені люди народних депутатів від «Батьківщини» Миколи Кучерука та Юрія Вознюка. Результат: помічник нардепа Кучерука Андрій Лендел - програв регіоналу в Костополі, помічник нардепа Вознюка Роман Денисюк – програв в Гощі.

 Чим керувались ті, хто приймав рішення виставляючи по Гощанському округу рівненського молодого підприємця і політика Романа Денисюка? Чому не знайшли кандидатури в місцевих осередках опозиції? Хто прийняв це рішення? Хто нестиме за нього відповідальність?

Те саме стосується й Костопільщини, де виставили абсолютно не розкрученого Андрія Лендела. Єдине, що на етапі передвиборчої компанії вдалося дізнатись про нього, так це те, що він працював в штабі Кучерука і зараз є його помічником. Хто приймав рішення? Хто відповідатиме за програш?

З Кузнецовськом ситуація дещо інша. Місто одного підприємства – АЕС. Тут завжди перемагав його директор. Хоча й це не може бути виправданням для політичної партії, яка позиціонується як основа опозиції.

 На мою думку за програш трьох кандидатів в трьох обласних округах мають нести відповідальність обласне керівництво партії та нардепи, які лобіювали в кандидати своїх людей.

 УДАР: недотягнули. Чи не єдиний округ де вибори були схожі на  вибори – це Демидівщина. Тут від початку розгорнулась запекла боротьба відразу між трьома кандидатами: Володимир Віннічук – влада, Анатолій Сидорук – опозиція, Роман Яворський – просто третій. Останній грав в  опозиційну риторику і вочевидь відтягнув голоси від УДАРівця. Однак Сидорук програв Віннічуку близько 250 голосів, а Яворський набрав трохи більше 300. Якщо навіть всі ці голоси доплюсувати до голосів кандидата від УДАРу – то перевага була б майже примарною в кілька голосів.

 Анатолію Сидоруку не вистачило зовсім небагато. На цьому окрузі вдалось змобілізувати явку виборців в майже 60 відсотків. На фоні інших округів де вона становила 10-30 відсотків, це неабияка активність. Але перемогу це не принесло. Частина опозиційного електорату все ж таки до дільниць не дійшла і переміг провладний кандидат.

Голосування ногами. Влада переграла опозицію технічно. Від самого початку лунали думки про «непотрібність» цих виборів і «зайве витрачання» грошей. Тим самим збивали політичний ажіотаж. Все було чітко прораховано: скільки адмінресурсу зможуть змобілізувати і яка явка потрібна для того, щоб цей ресурс став вирішальним. Простіше кажучи: влада просто змогла довести свого виборця до дільниці, а опозиція понадіялась, що її виборець дійде сам. І це при тому, що значна частина людей просто не знали, що в неділю були вибори…

 А влада і «Свобода» змогли (кожен по своєму) змобілізувати своїх виборців і забезпечити собі потрібний результат і перемогу. Їхні команди виявились більш підготовленими, прагматичними і холоднокровними. А це дуже важливо на виборах.

На мій погляд, опозиційним політикам пора вилазити зі своїх авто, перестати «віщати» до виборців з трибун. А, що називається, йти в народ і говорити, переконувати, слухати. Вже за два роки будуть президентські вибори і вочевидь вони будуть набагато важчими ніж ці довибори в облраду.

 Сподіваюсь цей програш стане для опозиції холодним душем, який розбудить від «брендової» ейфорії. Потрібно робити висновки, в тому числі й кадрові, коригувати стратегію, налагоджувати системну роботу з людьми і готуватись… Політика, це серйозно, а не той ребус, який винесений в заголовку.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.