Кілька слів про Гурби

Цьогоріч в урочищі Гурби відбувалося традиційне вшанування загиблих героїв – воїнів УПА. У вівторок, 7 травня, спочатку провели молебень, пізніше проходило відтворення бойових дій, яке організовував депутат Рівненської облради Віктор Кривун. А потім вдруге поспіль відбувся фестиваль-реквієм «Герої Гурб». 

В цьому році, як і в минулому, стало доброю традицією те, що вшанування пам’яті героїв відбувалося без політичної символіки та мітингів. Як на мене, сам факт того, що людина приїхала сюди цього дня – це вже прояв патріотизму. 

Організатори дійства на Гурбах підготовили 10 маршруток із Рівного, аби кожен бажаючий міг відвідати це місце. Вони вирушали вранці від Народного дому та з автостанції «Чайка». На жаль, рівняни не відгукнулися на цю можливість, маршрутки поїхали напівпустими і навіть не всі із замовлених. Попри те, що попередньо багато людей висловлювали бажання відвідати захід на Гурбах. Тому цьогоріч на Гурбах було менше людей, ніж торік – близько трьох тисяч людей. 

Також в очі кинулося те, що, на відміну від минулого року, Гурби не заполонили так звані патріоти, які перед виборами масово приїхали сюди демонструвати свою патріотичність. Цього року, коли всі можливі вибори закінчилися, у них виявилися більш важливі справи, аніж вшанування полеглих героїв. Наприклад, серед  торішніх патрійотів-кандидатів у нардепи я бачив лише трьох – Кучерука, Королюка та Хахльова.  Де ж всі інші?

На Гурбах було організовано кілька заходів, серед них і вдруге фестиваль-реквієм «Герої Гурб», проведення якого започаткував автор цих рядків. Це зроблено для того, аби поети, піснярі, колективи, молоді виконавці та звичайні прості громадяни могли вийти до мікрофону і засвідчити свою шану героям у вигляді патріотичної пісні чи віршу. 

Цього року в рамках фестивалю-реквієму виступили народний аматорський хор «Братство ОУН УПА імені Клима Савура» з м.Збараж Тернопільської області, Дубенський хор шанувальників української патріотичної пісні. Павло Ковальчук прочитав вірш «Героям Гурбинських подій», Вінярська Софія та Царик Василина заспівали пісню «Повіє вітер степовий. Також патріотичні пісні співав Володимир Пастушок, а Сергій Сайко і Андрій Сачева та гітарі й скрипці відповідно причарували своїми піснями увесь патріотичний люд.

Брали участь у фестивалі-реквіємі «Герої Гурб» і сучасні хіп-хоп виконавці, що виконали пісні про Україну. Молоді хлопці свого часу брали участь у фестивалі «Ми-талановиті!» і тепер продовжують торувати свій творчий шлях. Родзинкою фестивалю став народнй артист Сашко Невже, котрий спеціально з нагоди вшанування загиблих героїв під Гурбами написав пісню «З поля того бою». Окрім перелічених учасників всі бажаючі могли заспівати чи продекламувати вірш, що з успіхом і робили.

Фестиваль-реквієм «Герої Гурб» тривав майже три години. Приємно, що як для участі у фестивалі, так і на вшанування загалом приїхало багато молоді чи не з кожного району області. Це свідчить про те, що патріотичний дух живий. І його є кому нести у маси.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.