Ні «політизації» Дня Перемоги!

Мій дідусь Феодос закінчив війну 1945 року в Берліні. За два роки, з ’43-го по ’45-ий, він пройшов пів Європи, й разом з іншими такими ж воїнами зустрів день перемоги в столиці Вермахту, там, де все і починалося.

 

 

 

 

 

Про цей день говорять сьогодні чимало і різне. Він вже давно відзначається виключно в політичній площині. Політики, в боротьбі за прихильність електорату, забувають про таких простих солдат, як мій покійний дідусь, нехтують їхньою пам’яттю, потребами ще живих, та нівелюють ті цінності, за які вони проливали кров.

У протистоянні двох тоталітарних машин загинули десятки мільйонів. Але багато хто повернувся додому. Мій дідусь прийшов переможцем, не тому, що був в лавах Червоної армії, а тому, що прогнав ворога з рідного дому. Саме це було рушієм до бою – за солдатами стояли їхні сім’ї, дружини, діти, ми – їхнє майбутнє покоління, яке сьогодні чубиться, хто був більшим героєм у тій війні.

Подивіться в очі тим небагатьом, хто ще живий серед учасників Другої світової – вони повні туги, жалю, вони нікому не потрібні. Ті дідусі й бабусі у свої молоді роки пройшли кроваве чистилище, аби сьогодні стати  нікому непотрібними, яром для пенсійного фонду.

Згадуючи свого дідуся, я не дозволяю собі забути про тих живих ветеранів, яких зустрічав протягом служби. Серед них – рівнянка Віра Муригіна, яка пройшла війну чи не з самого початку. Букетик на 9 травня та «премія», якої вистачає хіба на чергову дозу пігулок – це все, що заробили від нашої влади сивочолі ветерани.

У пам’ять про свого дідуся, з шани до учасників кровопролитної війни я буду в колоні на 9 травня. Я з радістю зустрічатиму день закінчення війни та гордістю питисну руку кожному ветерану. І закликаю рівнян приєднатися та сказати слова вдячності тим, хто за наше мирне небо поклав на вівтар свої молоді роки та життя.

Слава Україні! Слава Дню Перемоги!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.