Про благодійність і добрі справи

Кожного разу, коли хтось говорить про благодійність, моє внутрішнє “я” спазматично дає про себе знати. Ну не любить воно цього слова "благодійність". Чи то через двозначність слова "благо", чи то через співзвучність благодійності з назвою процесу отримання молока з худоби...

Не так давно моя племінниця разом із партнером по танцях виступали на кількох заходах, присвячених Міжнародному дню захисту дітей. Традиційно її супроводжувала. Усе ніби нічого, якби не одне "але". Кожного разу ведучі наголошували на потребі допомогти одному хлопчині, який має страшний діагноз. І кожного разу батьки (а участь у концертах брали здебільшого одні й ті самі діти) діставали гаманці і клали щось у скриньку. До того ж більшість з них робили це не тому, що насправді хотіли допомогти хлопчику у боротьбі з недугою, а тому що "а що інші скажуть?"

Кожного разу, коли поруч з’являлася така скринька, відчувала себе, перепрошую, дійною коровою. Яка хочеш не хочеш, а мусить видати певну порцію молока.

Це не перша акція для збору коштів для хворої дитини. І батьки, звісно, молодці, що змогли залучити так багато організацій, до того ж різного спрямування, на порятунок своєї дитини. І всі молодці, що не лишилися осторонь.

Тільки скажіть, чому у мене таки лишився неприємний осад? Невже ця дитина єдина хвора у нашому місті? Невже іншим не потрібна допомога? Невже просити про допомогу слід так, щоб у інших виникало почуття провини за те, що ти здоровий?

Мій старий знайомий, який міг дозволити собі достатньо у матеріальному плані, якось сказав фразу, яка тоді мене здивувала. Після чергового звернення про допомогу, зробленого у нав’язливій формі, він заявив: "Не змушуйте мене займатися благодійністю. Я не потребую реклами. А добрі справи можу робити і без вас"...

Справжню суть сказаного я зрозуміла не так давно, лише коли моє власне внутрішнє "я" різко стиснулося при слові "благодійність"... З усіма його відтінками...

Практично щодня я читаю оголошення про діток, які щогодини балансують між життям і смертю (не дай Боже, відчути, що це таке, на власних дітях). І всіх їх шкода. І всім хочеться допомогти. Та чи можливо це? Допомогти всім? І хто скаже, що правильно: кинути всі сили на порятунок одного чи хоч потрохи продовжити життя багатьох? Що краще: ощасливити одних батьків чи подарувати надію кільком сім’ям? Хто відповість? Ніхто. Бо навряд хтось наважиться вирішувати чиюсь долю...

У старому радянському мультику Русалочка, перетворившись на морську піну, співала своєму принцові "Не должны умирать красивые, не должны умирать славные, не должны, не должны, не должны..." По-моєму, і діти не повинні помирати. Ну, неправильно це. Знаю, вони будуть жити, принаймні поки будуть люди, які не потребуватимуть реклами, а просто робитимуть добрі справи...

 

Ірина НИЧИПОРУК.

Коментарі

Ірино, хай Вам Бог поверне сторицею.

Не реагувала. Бо було бридко, так бридко до нудоти, до спазму в сонячному сплетінні, до бажання довго відмиватися від бруду. Не реагувала, бо не дібрала би достатньо літературних слів. Не реагувала, бо реагувати на хворобливі рефлексії колег, які нічого, крім такого, даруйте, плювка, в моєму сприйнятті інфосфери, не зробили, означає одне – піднімати комусь дешеві рейтинги. Не реагувала, бо могла би особисто образити. Не реагувала, бо хотілося би поговорити з Ірою про це після того як вона сама стане мамою. Не реагувала, бо навіть на таку думку вона, і як журналіст –хм…, і як людина таки має право.
Зреагувала, бо Іра, вочевидь досягла мети – підняла хвилю. І хай смердить від тої хвилі, дивіться на це по-іншому, наш внутрішній українець – неповороткий і схильний змиритися, найшвидше відгукується на ідею об’єднання не заради чогось, а проти когось. Носії таких, у випадку з Ірою переконана – випадкових ідей, роблять нас міцнішими у своїй вірі, бажанні допомогти. Вони нас теж по-своєму виховують.

Дуже вдячна Оксані Юрченко за її підтримку,але...Ірина Ничипорук отримала колосальну підтримку зі сторони своїх колег. Рівненські журналісти,вже не вперше,проявили цехову солідарність.Виникає питання,а чи не спутали ви рамси,шановні. Для кого ж ви тоді пишите і публікуєте,якщо вам наплювати на громаду? Чому Юрченко,не журналіст,єдина підтримала батьків і весь громадський рух,що організувався на підтримку Аскольда? Що духу не вистачило? Слабо?!!! ...Всім журналістам ГАНЬБА!!! Ви можете виступити проти свого лише, якщо мова йде про ваших же коханок!!!Соромно має бути не лише Ничипорук, а всім журналістам за їх мовчазну згоду.Що власникам місцевих ЗМІ вигідно саме так висвітити події? Ах ви ж продажні,навіть душу з молотка пустили!!!

Притча. Спасти одну звезду
Человек шел по берегу и вдруг увидел мальчика, который поднимал что-то с песка и бро-сал в море. Человек подошел ближе и увидел, что мальчик поднимает с песка морские звезды. Они окружали его со всех сторон. Казалось, на песке — миллионы морских звезд, берег был буквально усеян ими на много километров.
— Зачем ты бросаешь эти морские звезды в воду? — спросил человек, подходя ближе.
— Если они останутся на берегу до завтрашнего утра, когда начнется отлив, то погиб-нут, — ответил мальчик, не прекращая своего занятия.
— Но это просто глупо! — закричал человек. — Оглянись! Здесь миллионы морских звезд, берег просто усеян ими. Твои попытки ничего не изменят!
Мальчик поднял следующую морскую звезду, на мгновение задумался, бросил ее в море и сказал:
— Нет, мои попытки изменят очень много… для этой звезды.
Тот, кто ждет возможности сделать сразу много хорошего, ни-когда ничего не сделает. Жизнь состоит из мелочей. Очень редко появляется возможность сделать сразу очень многое. Истинное величие состоит в том, чтобы быть великим в мелочах.
(Сэмюэль Джонсон, 1709-1784, английский писатель и мыслитель)

Прекрасно. Найкраще з вище написаного. Дякую тому хто написав. Я читала і продовження. Як люди за прикладом хлопчика почали теж долучатись, і за якийсь час врятували усі зірки. Але мабуть це хтось дуже добрий дофантазував. Яким би був світ без таких хлопчиків? Страшно уявити.

У Вас, Ірина, рак душі, і на відміну від маленького Павловича цей стан невиліковний.

Я долго думала как красноречиво сейчас напишу комментарий... Как ужасно диагноз Аскольда звенел у меня в ушал две недели подряд, хотя с его семьей я знакома очень поверхностно...Как сейчас разгромлю эту нелепую ассоциацию с дойной коровой...А потом передумала...
Знаете, иногда люди что бы выделится, и показатся оригинальными говорят (и пишут) другую точку зрения на проблему. Это еще один способ обратить на себя внимание. И все. На это не надо реагировать, что бы не подстегивать еще больший интерес к человеку. Не надо поощерять. А те, кто понимают всю трагедию нынешнего положения семьи Павлович, никогда не оставят их наедене со своей бедой.
Низкий поклон всем волонтерам, предприятиям и колелктивам помагающим малышу.
Не дай Вам Бог, узнать что это за беда изнутри...

Все,що стосується благодійних внесків та пожертв користується не абияким попитом у журналістів. Ця тема завжди привертає багато уваги читачів, тема для жвавих дискусій та суперечок,а якщо ще закинути якісь зловживання, не прозоре звітування і ще щось( це вже залежить саме від тих тарганів)-успіх гарантовано! Мені вже шкода цих батьків,на долю яких випало таке горе,а ще змушені перепрошувати журналістів. Щось мені підказує,що Ірина Ничипорук, тутешні жюріналісти і ще 4влада, будуть відслідковувати куди і як витратять батьки кошти, перераховані на лікування Аскольда і поп'ють у нещасних батьків крові. Шановні,відразу відніміть пару тисяч тому,що мені БАЙДУЖЕ куди вони витратили ці гроші. Власне спостереження: той, хто допомагає, ніколи не цікавиться подальшою долею своїх пожертв!!!
Ірино Ничипору, чи не вважаєте ви за потрібне,принести публічні вибачення для батьків Аскольда і людям,які долучились до цього благодійного процесу.

В кожного свої таргани в голові. Кожен щодня може помилятись. Просто не варто робити висновки по власній суті через своє єство, навіть якщо там одна гниль.
Давайте підтримаєм тих діток, які своїми виступами хочуть підтримати хворенького хлопчика. Повірте, вони це робитимуть щиро.
Прийдіть і ви, дорослі, і хоч трішки спробуйте -.побудьте щирими....

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.