Контрасти виховання

Чи знаєте ви бабусь, які беруть гроші за виховання своїх онуків? Не знаєте? І я не знаю таких в Україні. Більшість бабусь „розчиняються” у своїх онуках, мліють  від їх віршиків та  умінь, готові заради своїх Настюш і Тарасиків на все. Не виключення і моя мама, яка ходить на батьківські збори до племінника, оплачує його репетиторів, водить на танці племінницю.

За кордоном інша картина стосунків батьків і дітей. Моя однокурсниця вже 15 років живе у Голландії – вийшла заміж за голандця. Сьогодні Олена з Петером мають двох чарівних доньок – 5 і 9 років, яких вона народжувала вдома. Поки діти  підростали свекруха жодного разу не прийшла допомогти їй з малими, як і рідній доньці. У них це просто не прийнято. Це робила няня.  Минулого року Олені запропонували ще одну роботу – півдня  у суботу. Коли звернулась із проханням до свекрухи на цей час поглядіти дітей ( дівчата в Олени дуже слухняні і спокійні)   та відповіла не одразу. Поцікавившись розцінками на послуги нянь,  вона сказала, що менш ніж за 30 Євро робити це не буде. А як же компенсувати пенсіонерці частину втраченого вікенду?

Звичайно, не варто  переводити ті гроші  на гривні, але я підрахувала, що моя мама б неабияк розбагатіла на власних онуках. Коли розповіла їй про свекруху Олени, то обуренню її меж не було: як можна заробляти на своїх чадах? І справді, це лише у нас провести онуків на пенсію – святий обов’язок. А варто б повчитися здоровому егоїзму тамтешніх пенсіонерів і традиціям самостійності повнолітніх дітей. Як ви думаєте?

Коментарі

Думаю ні! НА те сім" я і створюється щоб одне одному допомагати і підтримувати а не за все "платити". Бо якшо за все платити, то навіщо сім"я?? Можна кожного дня наймати проститутку - завжди іншу і молоду, готувати буде кухарка наймана, лікувати лікар ( навіть звичайну домашню простуду - там чаю з малиною зробити), дивитися за дітьми ( якшо такі будуть ) нянька, вчити читати дитину і все інше - викладача....то виникає питання навіщо тоді створювати сім"ю якшо це одні витрати і все це будуть робити різні люди???? Простіще бути собі егоїстом ...і бути самому...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.