Чому в Україні не буде закордонної музики?

Українськими музичними пабліками пронеслося посилання на підпис петиції проти введення 17% гастрольного збору для іноземних артистів.

Українські депутати  Адам Мартинюк, В'ячеславом Кириленко,  Ксенія Ляпіна та Марія Матіос внесли на розгляд парламенту проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки вітчизняних гастролерів" та проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" щодо підтримки вітчизняних гастролерів".

Тож закордонні гурти, які матимуть бажання виступити в Україні мусять сплачувати податок у розмірі 17%.  Збір не стягуватиметься з гастрольних концертів симфонічних оркестрів, філармонійних, хорових, хореографічних колективів та гастролей академічних театрів. А от рок та поп виконавці змушені будуть платити. Або не платити і не приїжджати до України взагалі.

Для любителів закордонної музики це великий удар. На офіційних чи неофіційних сторінках різних рок-гуртів у соцмережах поширюється посилання на підпис петиції проти введення 17% гастрольного збору для іноземних артистів http://open.ua/petition/ . Українці хочуть слухати закордонну музику. А через цей законопроект такі гурти як Foo Fighters, Muse , Kasabian, Depeche Mode, The Killers, U2 та інші не приїдуть до України. Все це передбачає зменшення якісної закордонної музики. Якщо ж гурти все ж згодяться платити такий збір, квитки на їх концерти будуть значно дорожчими.

Проте у цьому законопроекті  його автори передбачають позитивні зміни – збільшення концертів українських гуртів. Тобто вони планують таким чином популяризувати українську музику. Автори законопроекту також зазначають, що ці кошти будуть спрямовані на покращення українських гуртів та української музики.

Українська музика безумовно варта уваги. Велика кількість молоді з задоволенням слухає українські гурти. Проте чи варто задля їх популяризації перекривати кисень закордонним гастролерам?? Українська музика стає популярною. Проте багато хто з нас виріс на закордонній музиці. Багато хто не уявляє свого життя без музики, до якої звикли. Потрапити на концерт закордонного гурту для пересічного українця, а тим паче студента, майже не можливо. Тепер через значне подорожчання квитків це стане ще менш реально. Та найбільш сумним є те, що улюблені гурти відмовляються приїжджати до України взагалі. Тепер для того щоб послухати улюблений гурт наживо потрібно буде їхати до них.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.