Ностальгія за якістю

Мій настрій зіпсований непередбаченими витратами. Купуючи нову техніку, маєш надію, що принаймні рік вона служитиме вірою і правдою на гарантійному терміні. Та де там! Виявилось, що на її деталі немає такої гарантії. А працювати то треба, значить купуй нове і знову ж таки без гарантії. Поділилась своїм обуренням, а у відповідь почула, що зараз усюди так – і в автозапчастинах, і в меблях,  і в іншому.  Це правда. Згадала як нащодавно потрапила в дуже не приємну ситуацію  і підвела людину...через босоніжки.

Домовившись про зустріч з однією пенсіонеркою, збираюсь на зустріч. Одягаю нові(!) босоніжки, які подарувала мама. Неозброєним оком було видно, що їх якість  бажає кращого, але все ж як кажуть дареному коню в зуби не дивляться. Пройшла я до зупинки маршрутки 200 метрів, відчула, що лівий ремінець відірвався. Підішла маршрутка і що робити – сідаю, бо ж людина чекає, в якої до усього ж немає телефону. Виходжу з маршрутки – відривається ремінець на правій нозі. Затискую пальцями ремнці спереду і шкандибаю до магазину за суперклеєм. Прошу в продавця дозволу заклеїти взуття,  чекаю кільк хвилин. Ніби скріпилось. Виходжу з магазину  і ...відклеюється усе разом – підошва, щойно заклеєні ремінці. Знімаю з ніг це нещастя ( на фото) і босоніж по асфальту йду до знайомої, яка мешкає поруч. Вона дає мені свої в’єтнамки на 3 розміри більші і я поволі шкандибаю додому. Звичайно, шкода пенсіонерку, яка мене не дочекалась і звичайно потрачених моєю мамою грошей...

Тож мимоволі згадала радянські ГОСТи і колишню якість. Згадала, як в 2 класі батьки купили мені піаніно «Україна» на виплату. Тоді мене зацікавив значок у кружечку, який знаходився праворуч над клавіатурою – знак якості. Запитала маму, що це таке. «Це означає, що інструмент служитиме і твоїм дітям, і внукам», – такою була відповідь і я її запам’ятала, бо це здалося мені неймовірно довгим періодом. Але сьогодні так воно і є: хороший настроювач і піаніно з минулого століття звучить музикою ще давніших століть.

Я досі користуюсь колишнім радянським диском „ Здоров?я”, такою собі металічною тарілкою з 3 рублі на шарнірах (чи то на підшипниках) всередині випуску  1979 року. І нічого з тими шарнірами не сталось, навіть не скриплять!

Маю вдома ще одну сімейну реліквію – швейну машинку моєї прабабусі, на якій стоть чітко вибита на металі дата випуску – 1895 рік. І, повірте, машинка шиє до цих пір!

Ось такі контрасти, ось така ностальгія за якістю. Але кому адресувати запитання про сьогоднішню безвідповідальність виробників?  І чому не має сьогодні отих ГОСТів? З кого запитати за гроші, які ми втрачаємо постійно і непередбачувано?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.