Мер може зекономити наші гроші. В майбутньому.

Якось непомітно, тишком-нишком, нещодавно сталася одна подія: 6-го червня цього року мера Рівного Володимира Хомка було обрано віце-президентом Асоціації «Енергоефективні міста України». Чому про це мовчить прес-служба мера – невідомо. Проте цей, на перший погляд дрібний факт особистої біографії мера, може в майбутньому зекономити гроші кожному рівнянину.

Вже другий рік поспіль я домагаюся від міської влади активних дій у сфері енергозбереження. Зменшувати витрати на опалення, освітлення і т.д. є життєво необхідним, адже енергоносії постійно дорожчають. А хто оплачує комунальні послуги шкіл, садочків, лікарень та бюджетних установ? Міський бюджет, тобто ми з вами. Сподіваюся, всі зі мною погодяться, що краще гроші витрачати на потреби міста, аніж віддавати їх російським монополістам.

Ще минулого року на сесії міської ради я закликав депутатів запровадити у місті систему енергоменеджменту, тобто систему управління використання енергії у місті. Як наслідок, у 2012 р. м. Рівне приєдналося до загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів», взявши на себе відповідальність зменшити споживання енергії на 20 % до 2020 р., та вступило до Асоціації «Енергоефективні міста України». Але, на жаль, далі міська влада не просунулася ні на крок.

Так до чого ж тут обрання мера віце-президентом Асоціації? Справа в тому, що посада зобов’язує. Навіть якщо ця посада на громадських засадах. Ну хіба це можливо, щоб місто віце-президента енергоефективної асоціації не було ощадливим у використанні енергії!? Якось "невдобно"...

Результат не забарився: вже через 2 тижні після призначення, 20 червня, мер міста підписав із Агенцією сталого енергетичного розвитку угоду про розробку плану сталого енергетичного розвитку міста до 2020 р. В цьому плані, який мають затвердити ще до кінця цього року, буде чітко прописано, що має зробити місто для зменшення витрат на енергоносії на 20 і більше відсотків. Хлопців з Агенції, які будуть писати цей план, знаю особисто. Тому маю великі сподівання щодо якості цього документу.

Крім того, згідо цієї угоди, місто призначить енергоменеджера, який і буде слідкувати, щоб гроші на комунальні послуги бюджетних будівель використовувалися ощадливо, а також буде пропонувати заходи для їх більшої економії.

З часом дійде черга до підвищення ККД котелень, зменшення тепловтрат по дорозі до будинків, встановлення засобів регулювання тепла на будинках, тощо. Все це буде економити гроші кожного рівнянина!

Одразу зауважу: я би не розраховував на зменшення сум у платіжках за квартиру. Думаю, більше йтиметься про захист мешканців від підвищення вартості електрики та газу. А те, що за 6 наступних років такі підвищення будуть – я не маю жодного сумніву.

Ось так, якесь пересічне обрання мера якимось віце-президентом може допомогти нам у майбутньому економити гроші. Якщо, звісно, мер відповідально поставиться до своєї посади в Асоціації «Енергоефективні міста України».

Коментарі

А ты Пинчук рубиш в энергоэфективности.А потом добивайся

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.