Ленінське де жавю

Західна Україна зараз особливо  відрізняється своїми відродженими духовними традиціями, пошановуванням релігійних свят і національних героїв. І тому дивно бачити, що зовсім поруч, на Хмельниччині все по- іншому. Якось проїжджали ми трасою Городище-Старокостянтинів  на ІІ день Пасхи і просто диву далася, що люди цього дня на полях щось садили, сапували. В одному місці тракторець працював, в іншому  коні трудились.  Суботник влаштували у таке свято! Уявляю, якби в наших селах тих людей вже осудили...

А ще на Хмельниччині не рідко можна побачити і постаменти з бюстами Леніна. Один такий спокійно собі стоїть і нікому не заважає в селі Куневі Ізяславського району Хмельниччини, неподалік Острога.  Стоїть в центрі села біля місцевого Будинку культури. Таке собі ленінське де жавю. А ще там і дошка Пошани є. Правда Леніну хтось носа пошкодив, вочевидь таким чином висловлюючи свій протест. І напевне ж це не ті, хто колись був жовтенятами і піонерами. „ Будь готов! Завжди готов!” – такі слова і я не раз повторювала з червоним піонерським галстуком на шиї. Саме ті  роки зародили в мені відповідальність, дисциплінованість і  почуття ліктя. І щоб там хто не казав, який це був поганий час, не буває усе білим і чорним. У всьому  є свої позитивні моменти –  в суботниках і традиціях. Головне , щоб по- людськи і без фанатизму!

Коментарі

А ще люди питають: як Бог може наказати? а отак - ЛИШИТИ РОЗУМУ і тоді вони на другий день пасхи садять городи, хоча всі знають до від пасхи до провідної неділі не можна копирсатись в огороді!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.