У Рівному "Кайдашева сім’я" навчила знайомитися з дівчатами. ФОТО

У рамках гастрольного туру Дніпропетровський драмтеатр імені Тараса Шевченка завітав до Рівного.  Містяни разом із сім’єю Омелька Кайдаша зазирнути у подвір’я типової української сім’ї 19-го століття, які проживали у селі Семигори, біля річки Росі. Варто зазначити, що  гастролі присвячені 95-тій річниці з дня заснування театру. На Рівненщині дніпряни раніше не бували.

У виставі «Кайдашева сім’я»  приймали  участь народні, заслужені артисти та провідні майстри сцени. Гра кожного актора була цікавою та неординарною,  із креативним підходом до своєї ролі. Чого вартувала лишень несподівана поява старої Кайдашихи в залі із зверненням до глядачів. Героїня розповідала про свою сім’ю, а також зверталась до нас, сучасників, з коротким монологом про Івана Нечуя-Левицького та з обуренням, з його описом її самої:

- Кайдашиха була рівною, казав він. Та яка ж я рівна, скажіть мені? Люди милі, та що ж це в мене нічогісінько нема ні спереду, ні ззаду, ну ось лишень погляньте?! – демонструє принади Кайдашиха.

Такий початок відразу розвеселив  глядачів. До слова, уся зала міського палацу культури «Текстильник» була вщент заповнена глядачами, серед яких були  як рівненські чиновники, так  і прості школярі.

Глядачі тепло зустріли бабу Марусю Кайдашиху. Вони спілкувались із нею, давали їй «поради», відповіді на запитання, за що отримали у подарунок від останньої смачні бублики.

Слід також відмітити цікавий обряд  сватання  та весілля  Кайдашевих синів.  Увесь зал на кілька хвилин ніби відчув справжнє тогочасне українське село, яке  співало, танцювало, гомоніло, святкувало. Мова акторів - чиста й милозвучна, попри те, що проживають вони на сході держави. Багатьма українськими гумористичними фразами доповнили виставу й режисери, а публіка вибухала оплесками на дотепні жарти.

Актуальним стало  й те, що Кайдашиха висвітлювала і піднімала в сатирично-гумористичному тоні проблеми сучасності:

- От, що ви, хлопці, дівчатам говорите, коли познайомитись хочете? Ото йшла сюди до вас, та й почула.  Вона його питає:  сігарєта є? А він, випиваючи з пляшки: нє, в мене тільки пиво... А от Лаврінчик мій як з Мелашкою знайомився... Ех, не ті вже часи...

Особливо баба Кайдашиха звернула увагу на нецензурну лексику, яку тепер багато хто вживає, порівняла кохання в «Кайдашевій сім’ї» з коханням сьогоднішнім.

Закінчилась вистава ноткою настанови для усіх:

- А сім'ї наші помирилися, розкопали ми ту гору, що за хатою нашою... Але, знаєте, не повністю. І вам, любі мої, раджу свою розкопати. Бо у всіх вона є - тая гора... Гора непорозумінь і розбрату, - резюмувала зі сцени Кайдашиха.

Слова здається прості, проте із не простим сенсом. Варто задуматись над цим…

Коментарі

А чого це такий класний театр, та ще й заснований самим Л. Курбасом, давав виставу не в приміщенні нашого театру, а в "Текстильнику"?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.