На Рівненщині не змогли народитись 1760 дітей

Переривання небажаної вагітності знаходиться в центрі уваги основних соціальних проблем. Противником здійснення абортів завжди виступала церква та певний сектор громадських організацій, що захищали право на життя у ненародженої дитини. Інша категорія захисників «права жінки на особистий вибір», постійно відстоюють прерогативу жінок у вирішенні долі ненароджених дітей.

В наші дні присутня полеміка, щодо морального та правового статусу аборту, який регулює законодавство кожної країни світу по-різному, від легального здійснення до категоричної заборони. Україна входить до переліку держав, де аборт є легальним. Основною підставою до заборони абортів, як основного фактору регулювання народжуваності є морально-етичний бік та ймовірні ускладнення у жінок зі станом здоров’я після його здійснення, адже від 5% до 20% безплідності у жінок зафіксовано внаслідок здійснення штучного переривання вагітності.

Законодавство європейських країн в переважній більшості дозволяє вільне здійснення абортів за бажанням жінки, та в Польщі, Ісландії, Фінляндії, Люксембурзі, Швейцарії, Іспанії, Потртугалії, Мальті, Кіпрі, Великій Британії та Ірландії є обмеженим.

Лідерами за здійсненням абортів на 1000 народжених є м.Севастополь – 405, Київська область – 403, Донецька – 397, Луганська – області – 372.

Найменше абортів здійснюється на Рівненщині – 95, Закарпатті – 139, Івано-Франківщині – 154 на 1000 народжених. Найбільшу кількість абортів у 2012 році здійснено у Донецькій області – 17 162, найменше у Рівненській – 1760.

Також позитивна тенденція до зменшення абсолютного числа проявів штучного переривання вагітності забезпечена суттєвим зменшенням частки небажаної вагітності, 75.33% (182 548) до 64.80% (101 212), що в свою чергу свідчить про помітний позитивний вплив просвітницької роботи з молоддю та жінками, інформує infolight.org.ua

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.