Рівненські афганці захищатимуть свої багатоквартирні будинки

Рівненські воїни-афганці стурбовані бездіяльністю рівненської влади на фоні проведення реформи ЖКГ. Тому члени Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих та ветеранів локальних конфліктів візьмуться проводити розяснювальну роботу серед своїх сусідів. Про це у Facebook повідомив голова Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих та ветеранів локальних конфліктів Петро Шемейко:

- Нещодавно спілкувався з низкою експертів в сфері житлово-комунального господарства. Зміни в цій сфері мене дуже цікавлять,бо й сам живу в величезному багатоквартирному будинку і мені не байдужа доля мого житла. Втім аргументи експертів мене шокували. Якщо нічого не робити, то мій багатоквартирний будинок перетвориться на «Титанік» який разом з мешканцями піде на дно. Ризиків – море!

Адже за новим законом мешканці багатоквартирних будинків до 1 липня мають самі обрати форму управління своїм будинком. Тут є два варіанти: мешканців створюють ОСББ або ж рішення більш ніж половини власників квартир обрати управителя або управляючу кампанію. 
Є правда і компромісний варіант. Створити ОСББ, обрати правління, голову. Але на безоплатній основі. А вони від імені об’єднання укладуть угоду з управителем чи управляючою кампанією.
Якщо ж мешканці не визначиться самі, то з 1 липня 2016 року міська влада на конкурсній основі сама призначить їм управителя. Хто це буде, можна лише здогадуватися. Але якщо зважити на любов керівництва міста до махінацій - розраховувати на щось позитивне не варто. 
Крім того, для тих пасивних мешканців приготували ще один капкан – ЖКП 1 липня складе простенький акт на кожен будинок і передасть його на конкурсу комісію. Фактично спише. І витребувати з ЖКП недоотримані послуги та ремонти – буде нереально. Хоч вони і оплачені. Нас просто кинуть.

Що мені порадили експерти:
1. В першу чергу спробувати таки зібрати своїх сусідів і донести до них інформацію про ці ризики. 
2. Переконати сусідів звернутися до ЖКП з вимогою провести обстеження та оцінку стану вашого будинку та скласти дефектний акт, де будуть зафіксовані всі не доопрацювання ЖКП та недоліки вашого будинку. До цієї такої комісії мають увійти представники ЖКП, міської ради, мешканців будинку. Також варто запросити незалежних будівельних експертів. 
3. Маючи такий акт можна висувати претензії ЖКП та міській раді з вимогою усунути недоопрацювання або відшкодувати всі кошти. 

Це стане у вам у пригоді незалежно від того будете ви створювати ОСББ, оберете управителя чи вам призначить управителя міська рада. 
Багато учасників Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих та ветеранів локальних конфліктів теж проживають в багатоквартирних будинках і стурбовані ситуацією. Шкода, що міська влада не проводить жодної роз’яснювальної роботи з рівнянами. Тому ми вирішили само організуватися, щоб відстояти свої права та житло. Тому ми вже почали проводити розсіювальну роботу серед своїх сусідів. Та спробувати зробити ці кроки в своїх будинках. 
Тому й надалі ділитимуся з вами своїми спостереженнями і думками.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.