Нова земельна афера у Рівному: підробили документи на землю вартістю півтора мільйона

Хто винен і що робити? Відповідь на це запитання сьогодні зібралися шукати члени тимчасової депутатської комісії з вивчення обставин підробки рішень Рівненської міської ради. Приводом стало те, що чотири особи підробили документи на розроблення проектів рішень міськради щодо виділення земельних ділянок.

За словами депутата Анатолія Чугуєвця, наразі за цим фактом відкрито кримінальне провадження, розслідуванням займаються правоохоронні органи.

- Цих чотирьох осіб у Рівному знають. З того, що мені відомо, на кожному з проектів рішення стоїть печатка міськради. Але поки що це неперевірений факт. І чи зробив це справді працівник міськради, чи самі особи, встановлюватимуть правоохоронці. Наша комісія створена для того, щоб забезпечити об'єктивне розслідування, щоб дослідити, чи були вчинені корупційні дії працівниками міськради. Я вважаю, що саме ми маємо це з'ясувати. Адже питання щодо трьох проектів рішень навіть не розглядали під час засідань земельної комісії. Тим часом один проект рішення розглядався як виділення земельної ділянки учаснику АТО. Виявилося, що цей чоловік працює у правоохоронних органах. Тому, думаю, що може пробувати впливати на хід слідства, - заявив Анатолій Чугуєвець. - До того ж кожне підроблене рішення мало свій номер. Він збігався з чинним рішенням ради. Так, наприклад, начебто під одним номером було рішення міськради про виділення земельної ділянки і про заборону проституції

У свою чергу, керівник Держкомзему Роман Гресько додав, що він не хоче стверджувати, що поставили печатку саме працівники міськради. Можливо, вона була підроблена.

- Проекти рішень датовані 2 жовтня 2015 року. А цього дня засідання сесії Рівнеради не було. Це помітила кадастровий реєстратор і повідомила мені. Вартість землі становить приблизно півтора мільйона гривень. Я відразу повідомив це міському голові і ми 16 жовтня проінформували про це правоохоронні органи. Наразі арешт на ті земельні ділянки, площею 0,09 кожна, не накладений. Не виключено, що за цей час вони вже були декілька разів перепродані. А якщо два-три рази ці ділянки перепродати, то кінці вже знайти важко, і нам цю ділянку повернути буде практично неможливо. Станом на зараз так звані власники можуть володіти і розпоряджатися цією землею, бо арешту на неї, як я вже казав, немає. Всі ці четверо громадян звернулися до міської ради за дозволом на розробку проектів землеустрою. За цей час їм не надійшла відповідь. Ці громадяни скористалися так званим "правом мовчазної згоди" і зареєстрували земельні ділянки. Далі це мали затвердити на сесії. Однак такого не було і документи про це й підробили. Хочу запевнити, що жодних рішень щодо цього міська рада не приймала, хоча, за нашою інформацією, була спроба "протягнути" ці питання на останній сесії Рівнеради минулого скликання, - зазначив Роман Гресько.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.