Художниця, яка переїхала зі сходу на Рівненщину, стала героїнею вистави

Про історію життя художниці-переселенки з Луганщини Яни Униченко, яка зараз мешкає в Здолбунові, створили виставу. Прем'єра відбулася цими вихідними.  Загалом постановка об'єднує три сюжетні лінії. Одна з них  - про Яну.

Вона приїхала на Рівненщину влітку минулого року з сестрою та її чоловіком. Згодом подружжя повернулося додому, а Яна залишилася. І переселившись зі східної України на західну, дівчина взялася розписувати будинки. На фасадах під'їздів багатоповерхівок малювала соняшники, калину, тин, хатинки під стріхою. Словом, все в українському стилі. А потім її запросили декорувати стіни в одному з корпусів Національного університету водного господарства та користування. Художниця малювала квіти, бо це позитивно. Взагалі Яна у поганому настрої за пензель не береться. Але таке буває рідко,  переконує привітна невисока дівчина, яка належить до людей із обмеженими фізичними можливостями. А ще каже, що відчуває себе щасливою.

- Я була на дводенному тренінгу, тема якого  - "Трансформація конфліктів. Гендерна складова культури миру". На завершення учасниць за бажанням попросили розповісти про себе. Я розказала свою історію. Тоді організатори запропонували зіграти її в театрі.  Першою реакцією було здивування – я не могла уявити, як це виглядатиме.  Але організатори запропонували дуже хороше рішення, - розповідає Яна Униченко.

Так, актриси читали зі сцени неймовірні історії життя трьох жінок. Перша героїня росла у бідній сім'ї, змушена була виїхати за кордон, вчитися, працювати на трьох роботах, боротися з важкою хворобою (вона була прикута до ліжка). Сьогодні ж створила Українсько-Італійську спілку "Міжнародна підтримка в Україні".  Друга історія – про художницю-переселенку Яну Униченко. Вона залишила рідний дім, коли розпочалася війна. Батьки не хотіли відпускати доньку, хвилювалися. Але Яна й раніше багато мандрувала. Та й взагалі звикла жити без рамок. Маючи обмежені фізичні можливості, вона каже, що відчуває себе найщасливішою людиною на Землі. Адже, як пише на своєму сайті сама дівчина: "Я живу… Споглядаю… Відчуваю… Творю… Пізнаю… Моє щастя не залежить від зовнішніх факторів. Моє щастя всередині". 

Третя історія - про жінку, яка пережила невдалі шлюби, втрату дитини, не з газет знає, що таке торгівля людьми.  Але вона достойно виходила зі складних життєвих ситуацій.

Постановка мала і елементи візуалізації. А глядачі під час прем'єри отримали можливість поспілкуватися з трьома героїнями. Тим часом автори проекту називають виставу соціальною. Такий задум вони втілювали вперше.

- Ця вистава про те, що які б негаразди в житті не траплялися, не потрібно опускати рук. Бо з кожної ситуації є вихід. І в постановці це показано на реальних прикладах трьох жінок. З кожною з них ми робили інтерв'ю, а вже на його основі писали історію, яку зі сцени читали актриси, - розповідає координаторка молодіжних проектів, тренерка Центру підтримки громадських ініціатив "Чайка" Оксана Салівончик. – Взагалі цей задум  ми реалізували в рамках проекту "Залучення жінок сільської місцевості Рівненщини до процесів миротворення, популяризації культурних цінностей, духовності та моральності".  Він передбачає серію заходів. У тому числі й тренінгів. На один із них прийшла Яна. Коли вона розповіла про те, як переїхала з Луганської області, як почала розмальовувати будинки на Рівненщині, це вразило. Яна – світла людина, яка до того ж не здається. Саме тому взяли у постановку її історію. Можливо, ми збільшимо кількість сюжетних ліній. Щоб їх було не три, а п'ять. Соціальну виставу вже показали у Зорі. Цими вихідними її побачать жителі Здолбунова, а потім і Дубна.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.