Медики радять рівненським батькам щеплювати дітей проти поліомієліту

Додаткові три етапи імунізації дітей проти поліомієліту запроваджено в Україні через спалах захворювання у Закарпатській області. Так, із 30 листопада на Рівненщині розпочалася друга хвиля імунізації, яка триватиме впродовж двох тижнів. Як повідомив начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби  в Рівненській області Віктор Мороз, нині в області додаткове щеплення проти поліомієліту вже отримали 44 067 дітей віком до 6 років. Це становить 44,5% від тієї кількості, що цього потребують.

- Звичайно, це не той рівень, який дозволив би зупинити циркуляцію поліовірусу. Адже для цього потрібно, щоб були щеплені не менше 95% дітей. Варто зазначити, що вакцина проти поліомієліту, якою зараз щеплюють дітей, добре вивчена та якісна. Нею користуються у світі ще з 50-их років минулого століття. Ця вакцина забезпечує не лише індивідуальний захист, а й має додаткову перевагу для колективної охорони здоров'я. Тому вкрай важливо зробити щеплення всім дітям до 6 років. Адже варто розуміти, що дитина, яка раніше була щеплена проти поліомієліту, отримавши додаткове щеплення, матиме більший рівень захисту, - каже Віктор Мороз.

За словами спеціаліста, основна причина, яка впливає на рівень охоплення щепленнями, - це нерозуміння батьків важливості такої профілактики.

- Хоча чомусь не зважають на те, що поліомієліт – це вірусна інфекція. Проникаючи в організм, вірус руйнує нервові клітини. Це, в свою чергу, призводить до розвитку парезів та повних паралічів із подальшою атрофією м’язів. У 5-10% паралізованих дітей захворювання закінчується летально. Специфічного лікування проти поліомієліту не існує. Тому єдиний спосіб запобігти хворобі — це профілактичне щеплення. І основними завданнями додаткової трираундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту, який виник у Закарпатській області, є зупинка передачі поліовірусу та підвищення колективного імунітету до захворювання, - зазначив Віктор Мороз.

Також він додає, що наразі обізнаність про ризик захворювання серед батьків дуже низька.

- Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ/ВООЗ, лише 18 відсотків українських мам вважають поліомієліт дуже небезпечним захворюванням і тільки 27% знають про те, що він викликає параліч. У цьому є і недопрацювання медичних працівників, які в силу різних причин не змогли доступно пояснити батькам такі важливі речі. Негативну думку про щеплення формують публікації у засобах масової інформації, які будуються на здогадках і домислах та дуже гарно підживлюються різними страшилками, але не мають жодного медичного та наукового обґрунтування. Ось і зараз, саме перед початком 2 раунду, різко збільшився обсяг  негативної інформації про поліомієлітну вакцину. Все розпочалось саме в той час, коли вирішувалось питання передачі закупівлі ліків міжнародним організаціям. Звичайно, що хтось є противником прозорих тендерів і втрачає на цьому великі кошти. Можливо, саме це є причиною масової істерії навколо поліомієлітної вакцини. Ще раз повторюсь - поліомієлітна вакцина якісна. Кожен флакон забезпечений термоелементом, який при порушенні температурного режиму зберігання змінює колір. Таким чином гарантується якість і дотримання умов зберігання застосовуваної вакцини. Кожен із батьків може особисто перед щепленням дитини переконатись у якості вакцини. Щеплення проводяться кваліфікованими медичними працівниками в дитячих поліклініках і організованих дитячих колективах, - пояснює Віктор Мороз. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.