Зелена "мильна бульбашка" Рівного: як у місті "дерибанять" береги Усті

Коли за брехню немає відповідальності – міська влада стає еталоном дволикості і продажності. Міський голова Рівного Володимир Хомко ще півроку тому хвалив проект «Зелена стежка Рівного» і навіть обіцяв знайти на нього гроші. Очільник міста радів, що з'явилися нарешті «непродажні» активісти, які його не критикують. Так радів, що забув сказати, що частину берега Усті міська влада віддала власниками «Ринку Дикого». А саме по цій ділянці мала б проходити «Зелена стежка» та велодоріжка. Ну але то таке, «лохи»-екологи перетопчуться. Чи не так?

Справді, коли навесні 2015 року в Рівному презентували проект «Зелена стежка Рівного», його сприйняли позитивно. «Зелена стежка Рівного» не передбачає створення лише стежини як такої. Насамперед, це дитячі майданчики, спортмайданчики (волейбольний, баскетбольний, турніки), парк для велотріалу, скейт-парк, місця для відпочинку, майданчики для гри в петанк, тенісні корти, скеледром, а також туалети, смітники, лавки.

Дуже тішився з «Зеленої стежки» і Володимир Хомко. Тоді він обіцяв винести на розгляд сесії питання про її створення. Тож депутати мали вирішити подальшу долю «зеленого» проекту. Хомкові ідея сподобалася, він зголосився виділити кошти на реалізацію цього проекту, лише потрібно було дочекатись згоди депутатів, так писав навесні сайт «ЧаРівне».

Загорілись ідеєю і громадські активісти та волонтери "Допомоги армії-Рівне". Всі разом вони проводили суботники та прибирали берег біля мосту на вулиці Соборній. 

 

Чия земля? Калитчина!

А найбільше раділи такій ініціативи власники ПП "Торговий центр-Д". Адже саме в їхньому користуванні на праві оренди увесь цей час перебувало 8 соток комунального берега Усті. І саме вони, за законом, відповідають за порядок на ній та дотримання санітарних норм. Але підприємці були зайняті - будували торговий центр на місці знесеної історичної будівлі кінотеатру "Партизан". Коли ж будівництво було завершене, взялись за облаштування інших території. І в один момент на березі Усті виріс паркан - аж до водного плеса. А дерева швидкими темпами почали спилювати.

Це дуже здивувало громадських активістів. 

- Зараз там немає жодного дерева і досі загороджено прохід. "Зелена стежка Рівного" накривається? - пише громадський активіст Євгеній Франків

Шкода розчаровувати громадських активістів, але їм "просто забули" сказати про оренду земельної ділянки ПП "Торговий центр-Д".

 

Тим часом сусідніх 20 соток перебуває у власності Свистуна Володимира Євгеновича. А торговий центр на ній будує Ігор Свистун, принаймні так зазначає "Рівне вечірнє". А ще в оренді Свистуна Володимира Євгеновича перебуває земельна ділянка навпроти колишнього "Партизана" на вулиці Соборна, 276 - 20 соток комунальної землі, де невідомо на яких підставах зруйнували двоповерховий будинок. 

І нічого не сталось..

Залишимо поки що моральний бік оборудки з орендою частини берега річки. Питання в іншому -орендарі, спорудивши паркан, порушили норми Водного кодексу України, який регламентує вільний доступ до водойм.

Спитаєте, а що ж із того всього буде? А нічого! Міська влада скаже, що все це придумали і наголосували попередники, паркан тимчасовий, дерева аварійні. І взагалі треба ще орендарям і забудовникам дякую сказати. Хай краще там буде, наприклад, частина ресторану, ніж смітник. І байдуже, що за санітарний стан того смітника увесь цей час був відповідальний орендар. Тільки от прибирали його чомусь волонтери... Ну й нічого з ними не станеться - гарно попрацювали.

Пропоную міській владі не зупинятися і тишком-нишком передати в оренду Устю з гідропарком на додачу. І не доведеться собі голову ламати, що з річкою робити. А рівняни що думають? А що рівняни? Вони свій вибір зробили на виборах.