Що собі наворожили на Андрія відомі рівнянки?

13 грудня в Україні відзначають День Святого Андрія Первозванного. Не обходиться це свято без вечорниць, вареників із сюрпризами та ворожінь. Як на це свято ворожили відомі рівнянки та чи збулося наворожене, дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

Андрій був першим, кого Ісус покликав в апостоли, тому в православній традиції й називається Первозванним. За церковними легендами, святий Андрій Первозванний під час своєї останньої місійної подорожі проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів встановив хрест.

Молодь цього дня влаштовувала різноманітні забави. За часів наших пращурів розважалися, зокрема, зборами біля вогнища, розповідями цікавих історій, жартами та різноманітними іграми. Та головною подією свята й надалі залишаються специфічні обряди і традиції, а також ворожіння у ніч із 12 на 13 грудня. Отож, що наворожили собі рівнянки - читайте далі.

Боксерка Іванка Крупеня: “Зустріла хлопця з таким же іменем, як наворожила”

- Український народ має багато гарних традицій до різних свят, у тому числі й ворожіння на Андрія. І я, звісно, ворожила, як і майже всі дівчата. З університету пам'ятаю, як на ім'я майбутнього чоловіка ворожила. І так сталося, що зустріла  хлопця саме з таким ім'ям, як і витягнула. Ще робила одного разу вареники з сюрпризом. Хоча останні роки зазвичай на Андрія я відсутня вдома. І мені жаль, бо знову приготувала б вареники.

Депутат Рівнеради Любов Романюк: “Навчаючись в університеті, ворожила разом із подругами”

- Ніколи не вважала ворожіння чимось серйозним, скоріше, можливістю дівчатам весело провести час. Відтак, якогось таїнства ворожіння з перевдяганням не було. В інституті ми збиралися з дівчатами на свято Андрія, готували вареники, у деякі додавали сіль чи цукор, клали копійку - щоб дівчина, якій він дістався, була щасливою. Ворожіння, якщо його можна так назвати, відбувалося у напівтемряві при палаючих свічках. Ми переставляли чоботи - чий перший дійте - та перша вийде заміж. Ми клали у зерно обручки, виготовлені з різних металів, аби визначити статок майбутнього чоловіка. За допомогою мисок, ляльки, обручки і води визначали, чи вийде з нас у наступному році хтось заміж, чи зустрічатиметься з хлопцем або, можливо, чекатиме дитину. Ми йшли з варениками на вулицю, шукали чоловіків і питали їхні імена, пропонуючи скуштувати вареник. Вважається, що так зватимуть майбутнього чоловіка. Ми писали записки з іменами, клали їх під подушку. Пам'ятаю, як одного разу оббігали півміста з вареником в руках, шукаючи собаку. Хотілося дізнатися, хто ж перший заміж вийде. Напевно, ці ворожіння відомі багатьом дівчатам. Тож гарно провівши вечір, вже наступного ранку ми забували про наворожене. З часом свято Андрія перетворилося на кумівські посиденьки. Тим більше, що маю і куму Андріївну, і хрещеника Андрія. Не ворожимо, але час проводимо весело. Завжди є вареники і сюрпризи замість начинки. Якщо хтось кладе монети, то попереджує, що вареники потрібно ламати навпіл. Церква забороняє ворожіння, але, на мою думку, те, чим займаються дівчата у цей вечір, неможливо назвати ворожінням. Нерозумно сидіти і чекати Петра, коли ти любиш Павла. Тому у нашому житті головне - мотивація, прагнення і робота над собою. Адже якою буде твоя родина і твоє майбутнє, вареники точно не знають.

Журналіст Юлія Бублей: “Ворожила, кидаючи чобіт через паркан”

- На Андрія, звісно ж, як і більшість дівчат, ворожила. Ще в школі, пам'ятаю, писали різні записочки з іменами хлопців і ховали під подушку, а вранці обирали. Яке ім'я написано на папірці, то так і будуть звати твого майбутнього чоловіка. Але найкращі вечорниці на Андрія у нас були кілька років тому в Карпатах. Ми ліпили вареники із сюрпризами. Мені попався вареник із ватою - довелося з'їсти! Ще та смакота. А також ми кидали чобіт через паркан, ворожили за допомогою свічки. Щоправда, що наворожили, вже не пам'ятаю, але було весело.

Волонтерка Мар'яна Рева: “З подругами ворожили у студентські роки, але тоді ще не розуміла, що це не зовсім правильно”

- У студентські роки ми разом з подругами ворожили на Андрія. Я тоді ще не усвідомлювала, що ворожіння, навіть якщо до нього вдаються в жартівливій формі, прикрашеному розповідями про національні традиції, - це все-таки звертання до темних сил. Нам було весело і цікаво. Ми зірвали по гілочці вишні і кожна поставила в себе вдома. Казали, що якщо вишня розквітне на Різдво, то наступного року дівчина вийде заміж. Моя гілочка розквітнула набагато раніше, десь тижнів за два. Я розповіла подружкам, і одна з них сказала, що це дуже погано, це означає, що наступного року в мене у сім'ї хтось помре. І справді помер мій тато. Я не хочу вірити, що це пов'язані речі, бо намагаюся не сприймати таку ворожбу серйозно, але неприємні думки все ж не полишають. Традиції і свята - це добре, але є межа, яку дуже легко перейти. І важливо за традиціями та зовнішньою мішурою не втратити самого свята. Зокрема, українці звикли традиційно відзначати Миколи, Андрія, Василя та інші свята за веселим столом із чаркою в руці, не згадуючи про те, хто були ці люди, що зробили в своєму житті. Я вважаю, що якщо ти християнин, то повинен принаймні намагатися на такі свята піти в церкву і згадати про того святого, день якого святкуємо. А потім вже вареники, вечорниці, багаття на березі річки чи зелені гілочки на воротах.

Депутат Рівнеради Ольга Криж: “Мої ворожіння не збулися”

- На Андрія, звичайно, ворожила, коли була зовсім молодою дівчиною, у студентські роки. З дівчатами у гуртожитку визначали, хто вийде першим заміж - брали з кожної пари своїх чобітків по одному і ставили в ряд біля стіни навпроти вхідних дверей, потім по черзі переставляли. Чий чобіт першим опиниться біля входу - та мала б перша вийти заміж. На жаль, ворожіння не збулось.

Керівник проектів ГО "Агенція іміджу України" Анастасія Гайдукевич: "На Андрія востаннє ворожила ще в студентські роки"

- На Андрія востаннє я ворожила ще в студентські роки. Це було весело, галасливо і завжди з відчуттям напіввіри і напівжарту. Останні роки не завжди встигаю згадати, який сьогодні день, яке число, який місяць. Тому до святкових вареників руки не добігають, до ворожінь теж. Свято Андрія наповнюється лише вітаннями хрещеника із Днем янгола і передноворічним настроєм.

Отож, вітаємо усіх зі святом Андрія! Бажаємо вам смачних вареників, гарного настрою і цікавих вечорниць :)

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.