Рівненська митниця: начальство нове, а корупційні схеми ті ж?

У місті триває корупційний скандал, пов’язаний із начальником Рівненської митниці Олегом Вавровським. Його звинувачують у використанні службового автотранспорту  у власних цілях. За цим фактом порушили кримінальне провадження.  Крім того, з’являється інформація про схеми заробітку на розмитненні товару, які використовувалися як при «попередньому злочинному», так і при нинішньому керівництві.  Детальніше про це читайте далі.

Як на митниці обшук проводили

Використання Вавровським службового транспорту в неслужбових цілях підтверджує декілька обставин. Так, як стало відомо з неофіційних джерел,  за даними системи «Відеоконтроль-Рубіж», даний автомобіль 08.05.2015 року о 15. 24 перебував на посту «Цумань» Волинської області,  також камера  зафіксувала дане авто цього ж дня на цьому ж посту о 20.47, а  25.06.15 об 11.02 – на митному посту «Опарипси» Рівненської області.

До того ж під час досудового слідства, зокрема, провели експертизу подорожніх листів цього службового автомобіля. За висновками експерта, листи від 16.01.15, 23.02.15 та 03.06.15 мають ознаки використання факсимільного підпису Олега Вавровського.

Слідчий вказував, що у приміщенні Рівненської митниці ДФС можуть зберігатися документи, які стали підставою для виїзду даного службового авто за межі області та списання паливно-мастильних матеріалів , факсимільного підпису, який службові особи використовували всупереч постанови Кабміну від 30.11.2011 за №1242 «Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, місцевих органах виконавчої влади».

З огляду на це, було подане клопотання щодо проведення обшуку на митниці.  Суд його задовольнив. Тож у приміщенні митниці обшук  відбувся 9 грудня.  Там працювали співробітники відділу власної безпеки ДФС Рівненщини спільно із слідчим слідчого відділу прокуратури проводили обшук у приміщенні митниці. Вони вилучили речі та предмети, які мають значення доказів у кримінальному провадженні. Тим часом правоохоронцям намагалися перешкодити прихильники пана Вавровського, які зібралися під стінами митниці.

Так, у слідчого хотіли  відібрати речові докази. Завдяки злагодженим діям, співробітники власної безпеки та Рівненського міського відділу поліції попередили втрату важливих доказів, отримавши при цьому тілесні ушкодження. За фактом втручання в діяльність працівників правоохоронного органу та нанесення їм тілесних ушкоджень розпочато кримінальне провадження. Досудове розслідування триває, повідомили з відділу власної безпеки при ГУ ДФС у Рівненській області ГУ власної безпеки ДФС України.          

Як рівненський ВІП-брокер навчився товари розмитнювати 

Разом із тим, з’явилася інформація про можливу корупційну діяльність людей, наближених до Олега Вавровського. Мова йде про Конончука, Пупишева, Ульяновського. А ще про Андрія Філатова – юриста Вавровського, якого, до речі,  обрали секретарем Форуму сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини.

Тим часом, Конончук Віталій Миколайович, голова Форуму сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини, за даними «В2Вtoday.com.ua», є директором двох підприємств – ПП «Олланд» та ПП «НЕО-Х», які надають послуги з розмитнення товарів на Рівненській митниці.

З поінформованих джерел стало відомо, що роль Віталія Конончука в цьому є неоднозначна. Так, вказані підприємства займаються розмитненням товарів вже упродовж 15 років. Натомість до 2011 року пана Конончука пов’язували зі «старою злочинною владою» Рівненської митниці, з якою перебував у тісних  дружніх стосунках. Власне, до цього часу Віталій Миколайович володіє автомобілем, який належав одному з керівників митного поста «Рівне».   

На той час Віталій Конончук мав статус ВІП-брокера, який міг вирішити будь-які питання з оформлення проблемних товарів на митниці. Він встиг побувати фігурантом кримінальної справи з контрабанди товарів. Також неодноразова правоохоронці виявляли у замутнених ним товарах цигарки.

Після одного з таких випадків через причини, про які можна лише здогадуватися, Конончук втратив статус ВІП-брокера у керівництва митного поста і змушений був перевести свій бізнес у Волинську область.

Після зміни керівництва пан Конончук повернувся на Рівненщину і доволі швидко, за старою схемою, налагодив співпрацю з новими очільниками митниці. Це стає особливо помітно після призначення на посаду начальника митниці Олега Вавровського. Саме при ньому Віталій Конончук займає посаду голови Форуму сприяння митній справі та інвестиціям Рівненщини. Він має практично безперешкодний доступ у кабінет начальника митниці, а також вагомий вплив на її працівників.

На відміну від подібних форумів в інших областях, пан Конончук не особливо займається питаннями співпраці митниці та бізнесу, внесення змін у нормативні акти, а здебільшого приділяє увагу виспівуванням дифірамбів очільнику митниці, про «безгрішність» якого ходили легенди ще з часу перебування на посаді інспектора з оформлення автомобілів, боротьбу з вітряками, які йому нібито загрожували, та кадрових питаннях на митниці.

Використовуючи другий шанс, Конончук швидко нарощує обсяги бізнесу, випереджуючи конкурентів , у тому числі і колез із Форуму, за 2015 рік оформивши понад 1000 декларацій. І це не дивно, бо схеми роботи залишилися такими ж, як і при попередній владі.

Так, вдалося здобути декілька прикладів його «роботи». На початку літа одна з фірм Рівного купила за кордоном технологічне обладнання. Відтак, стикнулася з необхідністю його розмитнення. Для цього звернулася до митного брокера,  досвідченого представника з чималим стажем роботи – ПП «Нео-Х», керівником якого є Віталій Конончук.  Однак при здійсненні митного оформлення виникли деякі проблеми. При огляді встановили, що обладнання, яке декларувалося як таке, що було у використанні, радше нове. Розглянувши подані до оформлення сумнівної якості документи, на митниці, прийняли рішення про підвищення митної вартості.

Обурився і власник, і Конончук, бо ціна розмитнення раніше була узгоджена  з керівником профільного управління митних платежів, який, у свою чергу, є довіреною особою Вавровського. За українськими традиціями, почався тиск на відповідних осіб на митниці, які відмовилися виконувати «наполегливі рекомендації» керівника митниці та голови Форуму.

Тим часом у Рівненській митниці з’явився новий суб’єкт господарювання з Кіровоградської області, який виявив бажання розмитнювати у нас сільськогосподарську техніку, ввезену з території США, яка була у використанні. Послуги з митного оформлення даної продукції міг надати лише голова Форуму.

Тим часом розмитнення цього товару на Рівненській митниці в результаті  проводилося на надзвичайно вигідних для потрібних людей умовах.

Замість постскриптуму

З неофіційних джерел також стала відома деяка інформація про нерухоме майно очільника Рівненської митниці Олега Анатолійовича Вавровського. Так, за ним жодного нерухомого майна не значиться. Натомість дружина начальника митниці Оксана Миколаївна Вавровська має дві квартири в Рівному. Батько, Вавровський Анатолій Олександрович – квартиру (зареєстровану з травня 2012 року), де проживає сестра головного митника Рівненщини,  та частину будинку (зареєстрованого з жовтня 2014 року) в Рівному і квартиру в Києві (зареєстровану у вересні 2015 року). Матір Вавровська Любов Гур’янівна – квартиру (зареєстровану з травня 2012 року) та гараж у Рівному.

Коментарі

Це все "БРЕД"!!! Олег Анатолієвич досвідчений керівник! І насправді це все заказуха, хто буде звертати на якісь дрібниці увагу, не факт що це взагалі так, коли в країні таке робиться! Менти - займайтесь чимось більш корисним, ніж шукати те чого насправді може і не бути! Просто якесь ЧМО має зуб, ось і попросив знайомих мусаров щоб порили щось на нього! П.С. З власного досвіду знаю, про щирість і доброту цієї людини! Олег Анатолієвич все буде добре! А вороги здохнуть!)

Заказні статті))) як страшно підвів вавровський державу, користувався службовим транспортом.... В країні стільки проблем, люди, ви хоть аналізуйте те, що читаєте!!! Бо, нажаль, в нас дуже мало справжніх, справедливих, осведчених журналістів!!

Ти скільки машин по воздуху загнав. Сядеш пупсік. Заяви є.

Вибачте але ви йобн"лися, чесна митниця і святий Вавровський! Ауді прикупив хату прикупив, німб прикупив і адвоката шавку теж прикупив

Що конончук правда очі ріже,а отже сайт брехливий. НЕ ДО ВПОДОБИ ПРАВДА!

Це кримінальне провадження, це банальна заказуха все, що змогли знайти розтрату на 300 грн. на паливо. Причому через помилку в оформленні працівників, що відповідали за цю ділянку роботи! За те як гарно звучить зловживання службовим становищем ! За те на яких автомобілях їздять ці самі ВБШНКИ, які приїхали обшук робити ніхто не згадує ! А перевірка з Києва бачили на яких автомобілях були ? Поїхали злі бо нічого не знайшли і нічого їм не дали то прислали на Вавровського Олега, ще 3 перевірки бо не прогнувся під їхні умови роботи ! От і вирішили прибрати руками місцевих "патріотів" людину яка за останній рік подвоїла митні збори та надходження до держави. А Його нинішній заступник пан Чаборай Андрій будучи 5-7 днів звітує скільки він доброго зробив для Рівненщини позатягував старих корупціонерів на їхні старі посади (мотивуючи, що він їм дає другий шанс це можна підтвердити відео на якому він сам це заявляє). Олег Вавровський позвільняв цих скомпрометованих працівників через численні скарги підприємців а нинішній В.О. Чаборай Андрій назад їх приймає в систему. щоб на нього працювали ! Вавровський Олег за короткий час зміг налагодити через форум публічний контакт на камери а не в кулуарах з підприємцями, не побоявся вислухати масу критики на роботу митниці, не побоявся виправити помилки недопрацювання, позвільняти корупціонерів з їхніх насиджених місць а ця кучка ВВБ шинків на Чалі з Чабораєп хочуть його залякати якісь кримінали на 300 грн вікривають?

Черговий раз переконуюся в брехливості даного сайту "ВСЕ", не розумію до чого тут моє прізвище?
Припеніть писати заказні статті!!! Журналіст перед тим як публікувати повинен вислухати обидві сторони, особисто зі мною ніхто не зустрічався, тому панове робіть висновки, що це за багнюка сайт "ВСЕ".

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.