Скупий платить двічі, або як рівнянам зекономити на опаленні

З 1 квітня тарифи на опалення газом суттєво зросли. Реалії сьогодення змушують все більшу кількість людей не тільки замислюватися над питанням економії на опаленні, а й починати діяти в цьому напрямі, а саме вести активний пошук альтернативних систем енергозбереження та опалення. На даний момент найбільш доступним способом заощадити і в той же час забезпечити себе теплом є твердопаливні котли горіння.

 

Від чого залежить вибір котла? Як не переплатити та куди звертатися? В чому переваги опалення альтернативним паливом? На ці та інші питання відповість Юрій Грабовський, регіональний директор ТОВ "СЕТ" та професіонал із багаторічним досвідом.

 

Ціна на опалення: на чому можна зекономити?

Встановивши твердопаливний котел, людина економить в середньому вдвічі порівняно з газовим. Будь-яке паливо має свою калорійність (тепловіддачу). В залежності від неї, можна розрахувати кількість необхідного палива.

Всіх споживачів, які опалюють свої цехи, теплиці, будинки, цікавить вартість опалення дровами, газом, пелетами, вугіллям. У першу чергу, як компанія, що виготовляє та реалізує твердопаливні котли, ми підрахуємо вартість опалення дровами та іншими видами палива.

Для того, щоб дізнатись точну вартість на придбання дров, необхідно враховувати безліч складових, таких як порода деревини, місце доставки, вологість та інші. У своїх розрахунках ми будемо використовувати усереднені показники серед поширених видів палива.

Порівняльна таблиця кількості палива та фінансових витрат для опалення 100м2.

Вид палива

Кількість

Вартість, грн

Дрова

320 кг

224

Пелети

222 кг

488

Вугілля

143 кг

429

Газ

119 м3

885

Тепломережа

1823

 

 

Потрібно відзначити, що компенсувати недоліки твердопаливних котлів можна способом (періодичне завантаження палива), дуже популярним в європейських країнах, які використовують в основному тверде паливо для автономного опалення із застосуванням тепло акумуляторів.

У контур системи опалення з твердопаливним котлом включається бойлер-акумулятор гарячої води місткістю 2-10 м3. У режимі натоплювання котел нагріває воду в баку до 80-95 °С, а потім ця вода за допомогою циркуляційного насоса і простого термостата забезпечує постійний режим опалення протягом декількох діб.

Єдина складність полягає в тому, що цей котел потрібно періодично навантажувати паливом і прибирати попіл із нього. Під час вибору котла можна використовувати наступні дані: з метою опалення споруди, площа якого складає 100 кв. м, необхідний котел з діапазоном потужності від 5 до 13 кВт, що спалює приблизно 2,5-3,5 кг твердого палива щогодини.

 

Різновиди твердопаливних котлів

Твердопаливні котли поділяються на:

 • котли з ручним завантаженням (необхідно час від часу самостійно підкидати дрова);
 • котли з автоматичним завантаженням (в бункер завантажуються пілети, що зроблені з відходів деревини, і на 3 доби можна забути про завантаження).
 1. Котли з механічним регулюванням, коштуюють від 5 до 9 тисяч гривень. Мінус низький ККД – до 82%.
 2. Котли з автоматичним регулюванням ( з вентиляторами, що регулюють повітря), коштують від 18 до 22 тисяч гривень. ККД до 94 %.

Гарантія на всі котли, виготовлені нашою компанією, – 3 роки, а нормативний строк служби 15 років.

 Залежно від типу використовуваного палива, твердопаливні котли можуть бути дров'яними - спалюють відходи деревини та деревину з вологістю 25-35%, а також універсальними - можуть функціонувати на різних типах палива. Варто враховувати, що різне паливо характеризується різною швидкістю горіння, калорійністю і температурою згоряння. Купуючи твердопаливні котли, обов'язково звертайте увагу на доступність застосовуваного палива в конкретному регіоні. Це надасть Вам можливість уникнути ймовірних проблем і спокійно насолоджуватися теплом, яке подарує це сучасне обладнання.

При виборі котла бажано брати сертифіковану продукцію та уважно перевіряти документи виробника.

Переваги твердопаливних стальних водогрійних котлів ТМ «СЕТ:

 • 100% заводська готовність до запуску (в комплект поставки входить котел, пульт керування, вентилятори, запірна арматура, група безпеки та кочегарний інструмент).
 • Високий підтверджений ККД - 85-93%, в залежності від виду палива.
 • Регульовані ніжки дозволяють забезпечити розміщення котла в рівному положенні навіть на не зовсім рівній поверхні.
 • Наявність розподілювачів первинного повітря, забезпечують рівномірний процес спалювання палива по всій площі топки.
 • Наявність форсунок для подачі вторинного повітря, забезпечують допалювання піролізного газу, що відповідно зменшує утворення сажі на стінках котла.
 • Незалежне регулювання як первинного, так і вторинного повітря, дозволяє легко налаштувати котел під різні види палива.
 • Використання тепло ізолюючого плетеного ущільнювача виготовленого з високотемпературних скляних волокон, є альтернативою заборонених у використанні азбестових матеріалів.
 • Використання тепло ізолюючого керамо-волокнистого мату чи плити в дверцятах та лючках котла забезпечує додаткову теплоізоляцію та довговічність.
 • Регульовані дверцята виключають можливість потрапляння диму в приміщення, навіть при тривалій експлуатації без заміни.
 • Наявність патрубків зливу води та відводу конденсату.
 • Застосування запатентованого конструктиву трубчастого теплообмінника (з котлової сталі), в порівнянні з пластинчастим виключає можливість місцевого підкипання, забезпечує кращий відбір тепла та простіший в обслуговуванні.
 • Повністю автоматичне управління процесом горіння і роботою системи ЦО з плавною модуляцією потужності.
 • Довговічність, надійність та ефективність конструкції (листова сталь товщиною 5 мм. для побутових та 6 мм. для промислових котлів) – нормативний термін служби до 15 років.
 • Наявність всієї необхідної документації (для реєстрації в Держгірпромнагляді).

При встановленні твердопаливного котла потрібно:

 • врахувати наявність приміщення для котла та зберігання палива;
 • врахувати витрати на адаптацію системи опалення;
 • обрати оптимальний для Вас тип палива;
 • врахувати необхідність періодичного завантаження палива, або встановити автоматичну систему подачі палива;
 • подбати про утеплення будинку.
регіональний директор ТОВ "СЕТ" Юрій Грабовський
тел. (097) 975 18 14

ТОВ «Сучасні ефективні технології»  e-mail:sat.rivne@gmail.com

на правах реклами