Власник ТМ "INTER BETON" Юрій Чаборай: "ВЕРЕС - ковток свіжого повітря, навколо якого треба об'єднуватися"

"INTER BETON" став першим спонсором Народного клубу "ВЕРЕС". Завдяки спонсорській допомозі футболісти мають свій автобус, місце для тренувань, власну форму і про команду дізналися не лише в області, а й далеко за її межами. Все це вдалося досягнути завдяки членам клубу, команді небайдужих людей і, звичайно, спонсорам, які повірили у ідею відродження народної футбольної команди. Власник торгової марки "INTER BETON" Юрій Чаборай не лише став першим спонсором, а й долучився до організаторської роботи. Що надихає, чому "ВЕРЕС" важливий для Рівненській області та що необхідно для перемоги, Юрій Чаборай розповів сайту "ВСЕ".

 

 

- "INTER BETON" – одна  з найбільш потужних компаній-виробників бетону, яка за 5 років стала однією з лідерів у Рівненській області. З чого починали?

- У самостійному будівельному бізнесі я з 2006 року. Власники компанії закупили обладнання у дуже незручний для бізнесу період і не змогли виплатити кошти. Моя компанія допомогла розрахуватися і стала власницею торгової марки "INTER BETON". Я викупив спочатку частину акцій, а потім повністю. Сьогодні "INTER BETON"– офіційний диллер компанії "Дікергоф Україна".  За роки своєї роботи компанія постачала бетон та взяла участь у будівництві багатьох відомих об’єктів, зокрема, торгового комплексу "Манхеттен", проводила реконструкцію готелю "Україна". Крім того, долучилася до будівництва таких об’єктів, як житловий комплекс "Гетьман Виговський", «Сільгоспринок», житловий масив "Щасливе", торговий комплекс "Партизан", ТРЦ "Епіцентр" сільськогосподарське підприємство імені Воловікова, Сміттєпереробний завод, та багато інших. Найближчим часом плануємо зареєструвати торгову марку «Інтербуд» - це самостійна будівельна фірма, яка займатиметься будівництвом різних об’єктів.

- Які якості Ви цінуєте у своїх підлеглих? За якими критеріями обираєте людей у команду?

-  Будівельники мають бути дипломованим та професійними. Крім того, людина за замовчуванням має бути порядною та чесною Сьогодні підприємство дбає про своїх працівників та пропонує повний соціальний пакет. Нині у нас працює майже 70 людей.

- Сьогодні економічна криза, чи впливає на Ваш бізнес ситуація в країні?

- Сьогодні існує криза становлення самосвідомості українців. Це не подобається певним людям як всередині країни, так і ззовні. Розумні українці не потрібні нікому, крім самих українців. Коли ми це зрозуміємо, тоді криза мине. У представників середнього бізнесу є велика самосвідомість, сьогодні вони є волонтерами та підтримують українських військових. Саме середній бізнес – основа нашого суспільства. В країні існує боротьба влади з олігархами. Війна в державі значно похитнула її економіку. Коли середній бізнес втрачає ринки збуту і немає зовнішніх інвесторів – це серйозний удар для економіки. Ми маємо дуже великий експортний потенціал і необхідно нарощувати виробництво, але у період війни це зробити практично неможливо. Середній бізнес не відчуває підтримки з боку уряду, це також є великою проблемою.

-  "INTER BETON" став спонсором народного клубу "ВЕРЕС", чому вирішили долучитися до цієї ініціативи?

- Народний клуб – нова і свіжа ідея.  Ми дуже легко об’єднуємося проти чогось, але рідко об’єднуємося "за". Я прогнозував, що до кінця року 5 тисяч рівнян стануть членами клубу, але, на жаль, маємо інертне суспільство. Ми переконалися у цьому і під час місцевих виборів, коли люди їх фактично проігнорували. Сьогодні більшість людей займаються виживанням, їх не хвилює те, що відбувається навколо. Є частина людей, яким все одно. Від них часто чую фразу: "А що зміниться?", і це треба в собі ламати. Також є чимало тих, хто був скептично налаштований. Вони запитували, навіщо це Олексію Хахльову? Зараз я можу із впевненістю сказати, що сьогодні це треба всім, а не тільки Хахльову.

- Сьогодні Ви не лише виступаєте спонсором, а й залучені у вирішенні організаційних питань. Що мотивує Вас?

- Мені подобається все, що стосується "ВЕРЕСА". Я долучаюся до переговорів із бізнесменами, мені подобається спілкуватися із близькими за духом людьми, з якими відчуваєш, що ми рухаєтеся у спільному напрямку. "ВЕРЕС" необхідний для іміджу нашого міста і області, а також для самих людей. Це своєрідний ковток свіжого повітря, навколо якого потрібно об’єднуватися. "ВЕРЕС" – це аполітична організація, яка не має бізнесових інтересів. Цей проект покликаний, у першу чергу, об’єднати суспільство.

- Чи є Ви фанатом футболу та яка команда є улюбленою?

- Я не фанат футболу, я фанат українського футболу. Адже успіх футбольної команди – успіх та імідж країни. "ВЕРЕС" важливий для іміджу Рівненщини та самоідентифікації.

- Як оцінюєте спортивні успіхи команди?

- На 5 із мінусом. Я не кажу за організаційні та тренерські моменти, а про те, що я хотів би бачити нашу команду на третьому місці у турнірній таблиці.

- Сьогодні бізнесмени не просто розвивають лише свій бізнес, а й беруть участь у соціальних проектах. На Вашу думку, це мода чи рівень свідомості?

-  Це рівень свідомості. До нього людина має дожити. Меценати в Україні були завжди. На жаль, багато людей не розуміють, що їх територія не закінчується дверима квартири, воротами господарства. Рівне і Рівненська область – це наша територія. Чому нам подобається Польща? Тому що вони розуміють, що Jestem Polakiem. Ми також маємо казати: "Ми – українці". Українець не повинен викидати сміття на тротуар, малювати по стінах і палити кнопки в ліфті, а потім не знати, як із нього вийти. Ми, бізнесмени, маємо допомогти людям подивитися ширше на ці речі. Сьогодні дивимося лише погані новини, де викидають людей у смітники, пікетують державні установи. А де позитивні новини? Де новини про те, що люди прибрали місто, посадили дерева, пофарбували бордюр, встановили огорожу? Співвідношення поганих і хороших новин - 95:5. Тому потрібно мотивувати людей робити щось хороше.

- Як Ви відпочиваєте, чим надихаєтеся?

- У нас молодий колектив, тому ми часто виїжджаємо на природу.  Особисто я дуже люблю подорожувати. Мені подобається Італія, Австрія та Польща. Італійці дуже відкриті люди, Австрія подобається тим, що там відпочиваєш душею.

- Що Ви побажали  б рівнянам у 2016 році?

 - Я хочу, щоб наш Народний Клуб вийшов у Першу прем’єр-лігу. Докладу максимум зусиль для цього. Рівнянам та рівнянкам бажаю розуміння того, що Україна – це все те, що знаходиться у нас за вікном. Нам треба перестати бути єдиною нацією у світі, яка любить свою країну, але ненавидить свою державу.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.