Аваков: Фірташ віддасть Україні 4 мільярди

НАК "Нафтогаз" домовився з олігархом Дмитром Фірташем про те, що той віддасть державі близько 4 мільярдів гривень.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава МВС Арсен Аваков.

Як відомо, група підприємств Фірташа Ostchem звинувачується у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.

За словами Авакова, у відношенні "Ostchem" досягнуті "чудові результати".

"Ми, точніше НАК "Нафтогаз", домовилися з Фірташем, і він віддасть державі близько 4 мільярдів гривень. Коли ми "притиснули" його аргументами, він уклав з НАКом угоду і почав віддавати гроші. 1,8 мільярди він вже віддав. Коли він віддасть все, юристи оцінять, чи є далі склад злочину", - повідомив Аваков.

Як відомо, МВС направляло Фірташу повістку на допит і проведення слідчих дій у зв'язку з розслідуванням кримінальної виробництва за фактом корупційних схем групи компаній Ostchem і розкрадання державного майна.

Пізніше в МВС України заявили, що не мають кримінальних проваджень, в яких Фірташ проходить в якості підозрюваного, але є справа по групі компаній Ostchem, в якому він був викликаний на допит в якості свідка.

Глава ради групи компаній Group DF, голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не залишати Австрію.

30 квітня 2015 цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа.

Згодом Фірташ заявив, що має намір повернутися в Україну, де 2 грудня планував взяти участь у з'їзді Федерації роботодавців України, проте вирішив відкласти своє повернення.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.