Депутат Рівнеради Олександр Нестерук: "У 2016 році плануємо побудувати сучасний аквапарк"

Депутат Рівненської міської ради Олександр Нестерук  політичною і громадською діяльністю почав займатися з 2002 року і тоді вперше спробував поборотися за депутатський мандат Рівнеради, проте не пройшов. У 2006 році Олександр став депутатом міської ради спочатку за списками ВО "Батьківщини", а в 2010 – по мажоритарному округу №5.  Нині він знову отримав мандат міського обранця і каже, що головне — це працювати для мешканців, що й планує продовжувати робити. Адже він точно знає, які проблеми у якому дворі є, та шукає шляхи їх вирішення. Хоча й визнає, що працювати ще є над чим. Про депутатську діяльність,  склад нової Рівнеради та плани на майбутнє Олександр Нестерук розповів читачам сайту "ВСЕ".

 

- Підсумовуючи минулий рік, чого вдалося досягнути, будучи депутатом Рівненської міської ради?

- Кожен рік має свої плюси і мінуси. Якщо говорити про депутатську роботу, то не все, що було заплановано, вдалося втілити. Робота продовжується, вважаю, що все, що не було зроблено минулого року, ми надолужимо у наступному. Вже є певні пропозиції і порозуміння з міським головою, і проблемні питання будуть вирішені.

- Вибори до місцевих рад показали дуже низьку явку виборців, на Вашу думку, з чим це пов’язано?

- На мій погляд, є два фактори. Перший – це війна в країні. Якби не волонтерський рух, я не знаю, чим це все закінчилося б. Люди виснажені війною. А другий - це те, що виборча система незрозуміла для багатьох. Я спілкувався з людьми, яким незрозуміло, в який спосіб голосувати за того чи іншого кандидата та політичну силу. Тому така плутанина стала мінусом для виборців. Голова Верховної Ради заявив, що ця виборча система, яка була застосована на цих виборах, не дуже досконала. Молодь проігнорувала ці вибори, адже держава нічого не робить, аби молоді люди почували себе комфортно у державі, мали гідну освіту та роботу. Саме тому вони є аполітичними. Немає відповідних програм, аби молодь могла себе реалізувати. У нас є досвідчені молоді люди, які закінчили університети, нічим не поступаються  у знаннях випускникам закордонних ВНЗ. Чомусь їх не хочуть бачити у політиці чи державній службі. Я  вважаю, що їм потрібно давати шанс себе реалізувати.

- Що, на Вашу думку,  потрібно для того, аби провести ефективне реформування місцевого самоврядування?

- Все було б добре, якби на рівні Верховної Ради була політична воля. Цьогоріч після впровадження реформи про децентралізацію маємо ситуацію, коли гроші області не осідають в Києві, а залишаються на Рівненщині. Буквально за 4 місяці було облаштовано багато прибудинкових територій, вдалося здійснити ремонт доріг. Кажуть, що це було зроблено перед виборами, але якби щороку ці кошти залишалися в області, то наше місто процвітало б і багато проблем вдалося б вирішити. Ця реформа повинна впроваджуватися поступово та громади мають докладати максимум зусиль для об’єднання. Крім того, паралельно має відбуватися інформування населення, аби всі розуміли, для чого необхідна децентралізація.

- Які рішення, прийняті депутатами, на Вашу думку, стали корисними для громади нашого міста?

- Рішень було прийнято дуже багато. Депутати міської ради входили у тимчасову комісію щодо відстеження та надання дозволу з розробки та реконструкції ДЮСШ №4. У ній працювали люди, що вболівають за розвиток спорту. Після реконструкції ми отримали сучасний спортивний комплекс, у якому сьогодні відбувається багато змагань, у тому числі і міжнародні. Ми перестелили повністю паркет і створили хороші умови для спортсменів. Тепер маємо чим пишатися. На черзі – реконструкція спортивної школи №26 із футбольним напрямом. Я буду лобіювати це питання найближчим часом, коли сформується бюджет. Кошторис ремонту становить приблизно 500 тисяч гривень. Коли ми ще там перестелимо паркет, це буде велике досягнення.

- Що першочергово плануєте зробити, будучи депутатом Рівнеради сьомого скликання?

- Те, що роблю завжди. Брати активну участь у прийнятті рішень, які важливі для громади міста, адже головне задання депутата — це працювати для громади.  Влітку відбудеться Кубок майбутніх чемпіонів. Сьогодні переймаюся командою "Сатурн" із села Дядьковичі. Планую провести потужні міжнародні змагання зі стронгменом Василем Вірастюком, у яких братимуть участь поляки, латвійці, угорці. Це буде європейський рівень. Ми хочемо його провести перед Днем міста.

- Ви ініціювали проведення громадських слухань щодо будівництва аквапарку на Басовому Куті. Як Ви вважаєте, потрібен аквапарк місту? Підтримають рівняни його будівництво?

- Всі хороші ініціативи я завжди підтримую і переконую колег у прийнятті рішень. У нас ще немає аквапарку. Ми бачимо, у якому стані знаходиться міський пляж. Хочеться, щоб аквапарк на Басовому Куті став місцем відпочинку не лише для рівнян, а й для гостей міста. Дуже багато хороших відгуків ми почули після облаштування мотузкового парку на Ювілейному. Тому надалі розвиватимемо парк «Хімік». На «Радіо Трек» проводили голосування щодо того, чи підтримують рівняни будівництво аквапарку, і 80 відсотків жителів міста проголосували позитивно. Це хороша ідея, і є людина, яка готова вкласти кошти для облаштування сучасного аквапарку. Для втілення цієї ідеї у життя, потрібно провести громадські слухання та дотриматися процедури.

- Як Ви оцінюєте склад Рівненської міськради сьомого скликання?

- Поживемо, побачимо. Головне завдання депутатів Рівненської міської ради – прийняти бюджет 2016 і правильно розподілити кошти, щоб ніхто не був ображений.

- На Вашому окрузі в мікрорайоні Ювілейний Вас знають як ініціативного депутата та мецената. Що ще плануєте зробити для округу?

- Планую зробити два зразкові двори. А саме планую капітальний ремонт прибудинкової території, заасфальтувати доріжки, облаштувати сучасні дитячі майданчики та зробити освітлення вулиць.

- Які проблеми міста загалом потребують першочергового вирішення? Що пріоритетне у нашому місті?

- Проблем у Рівному дуже багато, більша частина з них – комунальні. Найголовніша проблема – це опалення і встановлення теплових лічильників, оскільки зараз зима. По-перше, ще не у всіх будинках є теплові лічильники. Немає відпрацьованої схеми вчасної подачі тепла для рівнян. Є певні збої та проблеми, які необхідно вирішити. Весною є райони, які постійно підтоплює.Влітку маємо проблеми із протіканням дахів у багатоповерхівках - все це необхідно вирішити і закладати кошти у бюджет.

- Ви займаєтеся соціальними ініціативами, що мотивує та надихає підтримувати спортивні проекти для молоді?

- Молодь – це наше майбутнє. Сьогодні маємо занедбані спортивні бази. Наприклад, наш стадіон «Авангард», його часто називають колізеєм. Нещодавно був виконком обласної федерації футболу, обговорювали питання побудови нового стадіону на запасному полі.  Маю надію, що це буде сучасний стадіон, на якому проходитиме більшість матчів. Дуже хочеться, щоб наші діти мали можливість займатися спортом та досягати хороших результатів

-  Що побажали б рівнянам напередодні Нового року?

- Витримки, розуміння та віри. Бажаю всім рівнянам здоров’я, благополуччя та Божого благословення.

на правах реклами