Рівненських начальників ЖКП перевірять правоохоронці на наявність конфлікту інтересів

Рівненських начальників ЖКП перевірять правоохоронці на наявність конфлікту інтересів, в звязку з заснуванням ними приватних комунальних компаній.  Про це пише виконавчий директор ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг:

- Подав заяву в прокуратуру з проханням оцінити діяльність підлеглих міського голови Рівного Володимира Хомка.

Під час проведення журналістського розслідувань «Перша рівненська комунальна монополія: чому люди Хомка та начальники ЖКП хочуть приватизувати комунальну сферу?» http://vse.rv.ua/…/1446389888-persha-rivnenska-komunalna-mo… та «Володимир Перший Комунальний: чому мер Рівного бреше про свій вплив на "фейкові" управляючі компанії?» http://vse.rv.ua/1449994473-volodimir-pershiy-komunalniy-ch… я з’ясовував законність дій даних посадових осіб під час суміщення виконання посадових обов’язків та підприємницької діяльністі в статусі засновників та учасників приватних товариств з обмеженою відповідальністю.

Перебуваючи у статусі начальника ЖКП «Західне» Тарасюк Микола Михайлович, виступив засновником та учасником ТзОВ «Управляюча компанія «Західна». А також зареєстрував її за адресою ЖКП «Західне» (вул. Вербова, 20) без законних на те підстав. 
Перебуваючи у статусі директора КП «Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг Климук Віктор Якович, виступив засновником та учасником ТзОВ «Управляюча компанія «Західна» А також зареєстрував її за адресою ЖКП «Західне» (вул. Вербова, 20) без законних на те підстав.

Перебуваючи у статусі начальника ЖКП «Покровське» Бездіжий Олег Іванович, виступив засновником та учасником ТзОВ «Управляюча компанія «Покровська» та зареєстрував її за адресою ЖКП «Покровське» (вул.Гребінки, 8а) без законних на те підстав. 
Крім того Бездіжий Олег Іванович більше трьох років суміщав роботу на посаді начальника ЖКП «Покровське» з підприємницькою діяльністю у якості фізичної особи-підприємця (зареєстрований з 2005 року). 
Під час призначення на посаду Бездіжого Олега Івановича посадові особи Рівненської міської ради та виконавчого комітету допустили халатне відношення до виконання своїх обов’язків, не провели перевірку та не виявили конфлікт інтересів у роботі Бездіжого Олега Івановича. В таких діях посадових осіб Рівненської міської ради та виконавчого комітету вбачаються ознаки порушення статті 367-1 Кримінального Кодексу.

У листі №13-588 від 1 грудня 2015 року міський голова Рівного Володимир Хомко повідомив мене, що вище зазначені посадовці не повідомляли Рівненську міську рада та виконавчий комітет про можливий конфлікт інтересів.

Враховуючи вищевикладене та відповідно до вимог чинного законодавства ГО Антикорупційний моніторинг просить правоохоронців:

1. Відкрити кримінальне провадження, внести його до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 
2. Дати правову дати правову оцінку діям Бездіжого Олега Івановича, Тарасюка Миколи Михайловича, Климука Віктора Яковича та посадових осіб Рівненської міської ради та виконавчого комітету. 
3. Встановити чи мав місце конфлікт інтересів в діях Бездіжого Олега Івановича, Тарасюка Миколи Михайловича, Климука Віктора Яковича. В разі наявності конфлікту інтересів – притягнути вище зазначених осіб до передбаченою законом відповідальності. 
4. Встановити чи мало місце порушення статті 367-1 Кримінального Кодексу посадовими особами Рівненської міської ради та виконавчого комітету під час призначення на посаду та контролю за діяльністю начальника ЖКП «Покровське» Бездіжого Олега Івановича. В разі наявності порушення притягнути винних до передбаченою законом відповідальності.