Рівнянам пропонують подарувати батькам радість спілкування до Нового року

Напередодні нового року так хочеться, щоб все було добре, у тому числі й зі здоров’ям. А часто проблеми, пов’язані з погіршенням слуху, створюють не лише дискомфорт у спілкуванні, а й псують свято. За статистикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася із проблемою погіршення слуху, а кожна десята потребує використання слухового апарату. Та найгірше те, що з 1000 людей, які визнали погіршення слуху, 750 кажуть про це лор-лікарю, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише 150 вдається допомогти. Аби уникнути таких наслідків, рівнянам пропонують не зволікати, а вчасно звертатися до лікаря, проходити обстеження і відчувати радість спілкування, особливо напередодні Нового року.

Як розповідає завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець, мало хто задумується, наскільки серйозною є проблема погіршення слуху, і часто не надає цьому належного значення, особливо люди старшого віку. Тому хто ж, як не діти мають потурбуватися про своїх батьків і до новорічних свят допомогти їм подбати про здоров’я.

- Адже українці ще чомусь соромляться звертатися до спеціалістів, тим більше носити слухові апарати, навіть не розуміючи, що вони допомагають повернутися до повноцінного життя та практично непомітні у використанні. І не варто забувати про наслідки до яких може призвести погіршення слуху. Окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуга Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов’язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати. А ще гірше, що інколи люди просто починають займатися самолікуванням. Хоча варто розуміти, що людське вухо має свої особливості. Щоб його лікувати, потрібно визначити, що спричинило проблему, і який метод лікування буде найефективнішим. І часто якщо до лікаря звернутися на початковому етапі втрати слуху, то його можна покращити, підібравши ефективне лікування чи за допомогою операційного втручання. Якщо ж вже є потреба підбирати слуховий апарат, то потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-сурдологом, пройти детальну діагностику, а вже тоді говорити про лікування і підбирати слуховий апарат. Тому що необхідно зважити, яка саме модель здатна максимально компенсувати втрату слуху конкретної людини. Окрім того, не мале значення має і вигляд апарату, який повинен відповідати естетичним вимогам конкретної людини. До того ж його потрібно купувати у перевіреного та надійного виробника, який зможе забезпечити обслуговування та, за потреби, гарантійний і післягарантійний ремонт. Адже якісний слуховий апарат — це техніка складна, недешева, але надійна. І взагалі добре відоме правило, що все якісне коштує недешево. Тому за заманливими пропозиціями придбати слуховий апарат зі знижкою часто ховається звичайний обман, і не відомо, які наслідки це може мати для здоров’я людини, - зазначив Олег Мізинець.

Тому замість того, щоб експериментувати зі здоров’ям, Олег Мізинець радить все зважити та звертатися за кваліфікованою допомогою і почувати себе на свята впевнено та комфортно, а головне - мати можливість спілкуватися без перешкод із рідними та друзями.

А пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і, за потреби, сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55). Вона знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 78-Г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050)568-74-79.

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.