100 днів Віталія Коваля: про досягнення, плани та перспективи розвитку Рівненщини

100 днів Віталія Коваля: про досягнення, плани та перспективи розвитку Рівненщини
0
877
0
100 днів Віталія Коваля: про досягнення, плани та перспективи розвитку Рівненщини

Є в Україні така традиція – звітувати про перші сто днів роботи на посаді. 9 листопада в Острозі Президент України Володимир Зеленський призначив Віталія Коваля головою Рівненської адміністрації. Тож сьогодні очільник області провів брифінг, де розповів про досягнення, перспективи та подальші плани розвитку Рівненської області.  

ВИКОНАННЯ ДОРУЧЕНЬ ПРЕЗИДЕНТА:

Інтернет та покриття 4G в населених пунктах області

Під час приїзду Володимира Зеленського на Рівненщину першим ділом Президент звернув увагу на погане покриття зв’язку та Інтернету в області. Тому Віталій Коваль взявся за цю справу. На Рівненщині обстежили території з поганим покриттям та склали «дорожню карту», аби визначити, де саме потрібно допрацювати питання з мережею і почали вирішувати це питання. До кінця поточного року в області збільшать кількість базових станцій (*Київстар, Водафон та Інтертелеком) на 48 одиниць, що забезпечить надійним покриттям 74 населені пункти. Окрім цього у наступному році оператори планують втричі збільшити об’єм інвестицій в область.

Тіньові бензоналивайки

Окрім цього загальновідомою проблемою на Рівненщині було питання так званих «тіньових» АЗС – місцевих наливайок пального сумнівної якості та, звісно ж, без жодної на то ліцензії. За 2 місяці в області прикрили роботу 144 нелегальних заправок, а у «чорних бізнесменів» конфіскували все пальне.

– Частину закрили, частину демонтували. Дехто легалізував роботу. Як наслідок – продаж пального на офіційних АЗС зріс в середньому на 14%. На окремих автозаправках продаж, наприклад, дизелю зріс до 40%, – розповів Віталій Коваль.

Це поповнює місцевий бюджет приблизно на 5 мільйонів гривень щомісяця. Окрім цього, власникам наливайок ще й вліпили гарні штрафи на загальну суму 3,7 мільйони гривень, що також поповнить обласну скарбницю.

Масова вирубка лісів

Також проблемним питанням в області є масова вирубка лісів. Якщо подивитись загальну карту України та рейтинг «Global Forest Watch» – ми можемо побачити, що Рівненщині займає топове місце серед регіонів по знищенню лісів.

Аби вирішити цю проблему була створена спеціальна група з питань контролю та охорони лісових ресурсів, а також видобутку бурштину. При цьому самі лісокористувачі також контролюватимуть обіг деревини та слідкуватимуть за її легальністю. Також Рівненщина долучилась до проекту «Ліс у смартфоні» – тобто, до електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок. Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Незаконний видобуток бурштину

Проблема бурштину на Рівненщині – для когось давно вже не проблема. Навпаки, спосіб гарно набити власні кишені доларами ціною тисяч понищених гектарів землі. Полісся тоне в клондайках, лісів майже не залишилось – так на півночі області «миють» бурштин. Тож спільно з рівненськими нардепами Віталій Коваль поїхав на Полісся, аби на власні очі переконатись, що проблема таки є. І знайти їй рішення. Тепер в області посилили кримінальну відповідальність за нелегальний видобуток та збут бурштину, а також планують провести рекультивацію пошкоджених земель – тобто повернути території її первинний вигляд. Таким, який він був до того, коли старателі почали «вимивати» з землі все, що тільки можливо. Тепер земельні ділянки для видобутку продаватимуть на спеціальних торгах, дозвільну процедуру на цей процес також спростили.


АКТИВІЗАЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ:

За два місяці представники Рівненщини провели ряд зустрічей з інвесторами та партнерами, демонструючи інвестиційний потенціал області та зміцнюючи міжнародні зв'язки. До прикладу, після домовленостей із консулом Республіки Польща у Луцьку Вєславом Мазуром на Рівненщині стартувала акція «Світлодіти». Польське консульство передало більше 1000 світловідбивних жилетів та флікерів для дітей, які повертаються зі школи у темну пору доби.


СТИМУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

Зокрема Віталій Коваль підписав меморандум з міжнародною компанією «Kronospan», котра інвестує в будівництво заводу на Рівненщині 200 млн євро. При цьому дасть можливість працевлаштувати близько трьох тисяч людей та щороку поповнюватиме бюджет області на 300 мільйонів, що є одним з пріоритетних питань. Сегмент повинен об'єднати представників провідних підприємств, навчальні заклади, владу та громадськість області, що стимулює розвиток економіки у регіоні.

А співпраця з ТОВ «ЗахідАгроПром» у Костополі дозволила відкрити елеватор, завдяки чому в область було інвестовано 154 мільйони та створено 135 робочих місць. Окрім цього було проведено переговори з польською компанією «ТерраПлант» – лідером з вирощування полуниці у Польщі. Таке ж виробництво поляки планують започаткувати і в нашій області. 

Також очільник області наладив співпрацю з сусідньої Чехією, обговоривши можливості створення українсько-чеського тандему у питаннях перевезень та фінансування. 

Ряд інвестиційних проектів Рівненщини був представлений і на українських Форумах.


ПРІОРІТЕТИ:

Дорожньо-транспортний хаб.

Зі слів очільника області Рівненщина повинна стати технократичним хабом всієї Західної України. Зробити замисел реальним буде можливо завдяки розвитку загальної інфраструктури області, в тому числі доріг та транспорту.

Аеропорт

Зокрема, в процесі розробки інвестиційний проект по Рівненському міжнародному аеропорту. На летовище планують закупити світлосигнальну апаратуру, завдяки чому можна буде садити літаки і негоду. Злітну смугу та техніку значно покращать і зроблять її безпечною. Також розглядали можливість передачі аеропорту, який наразі є державним стратегічним об'єктом – частково у приватну власність. Тобто, знайти інвестора – підприємця – котрий зможе «реанімувати» аеропорт, а також запустити пасажирські та вантажні перевезення. Оскільки ситуація з летовищем довгі роки була запущена і області буде досить тяжко покривати всі витрати. 

Підрозділ авіації ДСНС

Окрім цього на базі аеропорту планують створити підрозділ авіації ДСНС. Вона обслуговуватиме не тільки нашу область, але й сусідні. 

Дороги

Також перед керівництвом постало одне із найбільш проблематичних питань Рівненщини – дороги. На жаль, це не та штука, якою може похвалитись область. Хто їздив – той знає, що ям у нас більше, аніж самого асфальту. Тому саме на Рівненщині вирішили провести Західноукраїнський Форум «Розвиток та безпека місцевих доріг». Понад 400 учасників української та міжнародної делегації експертів дорожньої галузі намагались дійти консенсусу, завдяки якому українські дороги стали б не проблемою, а рішенням. Під час Форуму фахівці обговорили стан місцевих доріг та напрацьовували стратегію їх вдосконалення та подальшого обслуговування.

Обслуговування доріг

Зокрема, саме Рівне стало одним з чотирьох центрів дислокації мобільних спецзагонів в Україні, де базується техніка для обслуговування доріг національного значення Рівненщини і сусідніх областей. Так, наш автопарк поповнився потужною снігоочисною технікою – десятком КРАЗів.

Окрім цього в області був підписаний договір про початок будівництва Північної об'їзної Рівного. Нова магістраль дозволить звільнити обласний центр від транзитних автомобілів, що прямують по трасі М-06 з Житомира та Києва у напрямку Луцька та КПП Устилуг – по трасі Н-22. Проект обходу планують завершити до 2022 року.


ПРІОРІТЕТИ:

Центр онкології

Створити північно-західний регіональний Центр онкології на базі Рівненського обласного протипухлинного центру. Для цього необхідно добудувати місцевий протипухлинний центр. Зробити це можна кількома способами – знайти меценатів, приватизувати об'єкт чи дочекатись, коли у бюджет надійде достатньо коштів для його розбудови. До слова, саме добудова Рівненського обласного протипухлинного центр – є одним із пріорітетних завдань для області, адже наразі 19%  від усіх хворих – здебільшого є пацієнтами з інших областей. Через відсутність площ у центрі немає змоги збільшити медичний персонал, тому на одного медпрацівника замість 200 пацієнтів припадає удвічі більше.

Тараканівський форт

Тараканівський форт на Рівненщині має стати основою створення в регіоні туристичного хабу, який допоможе перетворити область на край вихідного дня. Це місце, де знімають фільми, потужний туристичний магніт. Проте без належного догляду і розвитку. Міноборони готові віддати Тараканівський форт на баланс області із ділянкою 8,68 га для облаштування туристичної інфраструктури – парковки, каси, маршрути, готелі, заклади харчування. Окрім хорошого наповнення бюджету такий туристичний хаб може стати привабливим іміджем нашої області. 

ІнтерСіті+

З 9 грудня 2019 року завдяки домовленостям Віталія Коваля із керівництвом «Львівської залізниці» стала можливою зупинка потяга Інтерсіті+ в Дубно.

Пожежне депо

Врешті, у Рівному добудують пожежне депо, котре вважали довгобудом ще з 1991 року. На першому поверсі розташується пожежна частина, яка обслуговуватиме район «Північний» та Золотіїв. На другому відкриють сучасний Центр кризових ситуацій. А верхні три поверхи будуть житловими: там обладнують 42 квартири для працівників ДСНС.
Тим часом на Рівненщині активно розвиваються сімейні молочні ферми. Це інвестиційна можливість для громад Рівненщини – людям надають фінансову підтримку у придбанні ВРХ та необхідної техніки, облаштуванню приміщення, а також здійснюють весь технологічний супровід. Окрім того, фермерам допомагають укласти угоду на закупівлю молока за вигідними цінами. Наразі на Рівненщині працює дев’ять таких ферм. У пріорітеті – створення ще близько двадцяти таких ферм, завдяки чому громади матимуть можливість залучити на свою територію інвестиції.
Добудувати спорткомплекс на Макарова – ще один з пріоритетів Рівного. На це вже спрямували близько 123 мільйонів гривень. Якщо кошти надходитимуть регулярно – спорткомплекс, ймовірно, добудують ще до середини 2021 року.

Розбудувати ІТ-кластер у Рівному – також одне із завдань на найближчий час. Рівне отримає всі необхідні умови для розвитку галузі інформаційних технологій, як однієї із стратегічних напрямків міста. Для цього вже підписали меморандум про співпрацю міста та RIVNE IT CLUSTER. А місяць тому дві потужні американські ІТ компанії задекларували зацікавленість відкриттям офісу в Рівному.
Питання заробітчан було і є одним з головних пріорітетів країни. Це стало причиною реалізації регіонального проекту «Лелеки» – задля повернення додому українців, які працюють за кордоном. Проект має на меті створення гідних умов праці, аби українські спеціалісти захотіли повернутись на батьківщину. Для цього представники обласної влади постійно зустрічаються з потенційними інвесторами, аби ті створювали нові робочі місця і збільшували вакансії на існуючих підприємствах.


Сто днів. 

Зі слів очільника області – це лише початок розроблення та втілення тих приємних змін, котрі чекають на Рівненську область.
0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
182
Опублікували повний перелік місць у Рівному, де можна здати батарейки
0
Читати далі
73
Новорічні ялинки Рівного ще послужать на користь міста
0
Читати далі
57
Рівне визнано лідером з енергоефективності
0
Читати далі
52
Дітей з сіл й надалі прийматимуть до дитсадків і шкіл Рівного (ВІДЕО)
0
Читати далі
65
Коваль обговорив із заступником Міністра можливість забезпечення житлом учасників АТО/ООС
0
Читати далі
296
До уваги рівнян: у місті демонтують самовільно підключене зовнішнє освітлення
0
Читати далі
536
Що варто знати про нові рівненські «автобуси-одинички»
3
Читати далі
310
«Вже не мільйон»: На Рівненщині скоротилась кількість населення
0
Читати далі
436
Фахівці «Рівнегазу» розповіли, яких змін очікувати рівнянам через роздільні рахунки за блакитне паливо
0
Читати далі