За цей рік в Україні здійснено 7 пересадок серця, 19 – печінки, 91 – нирки, 138 – кісткового мозку. Нині до пілотного проекту з розвитку трансплантації входять 24 українських медичних закладів, серед них Рівненська центральна міська лікарня.
«2020-й став роком великих зрушень у сфері трансплантації, – розповів заступник міністра охорони здоров’я України з питань євроінтеграції Ігор Іващенко під час онлайн брифінгу. – У бюджетному запиті на наступний рік передбачене збільшення фінансування на Пілотний проект із розвитку трансплантації майже в 4 рази. Якщо у 2020-му році сума виділених коштів становила 120 млн грн, то в 2021-му зросте до 502 млн грн», – зазначив Ігор Іващенко.
Серед інших здобутків української трансплантації – прийняття постанови, яка регламентує порядок ввезення та вивезення з України анатомічних органів та кісткового мозку. Також прийняття постанови, якою надано можливість укладати горизонтальні договори між ЗОЗ, які входять до Пілотного проекту. Окрім цього триває налагодження співпраці з міжнародними реєстрами донорів, створення українського центру трансплант-координації та підготовка профільних спеціалістів.
Згідно з наказом Міністерства юстиції трансплант-координатори внесені до переліку посад професіоналів у закладах охорони здоров’я.
Нагадаємо, у п’ятницю медики Рівненської центральної міської лікарні вперше провели операцію із трансплантації серця.
2020-й став для України роком великих зрушень у сфері трансплантації
Найцікавіші матеріали