Як медіа розганяють паніку серед українців

Як медіа розганяють паніку серед українців
0
693
2
Як медіа розганяють паніку серед українців

Не такий страшний коронавірус, як паніка від нього

Пізно ввечері 13 березня Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців у зв’язку із пандемією коронавірусу. Україна закриває кордони, авіасполучення, закупляє всі необхідні медикаменті та препарати, в той час як певні українські ЗМІ… розганяють паніку серед населення.


– Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни. Серед іншого потрібна й інформаційна гігієна. Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть просто посіяти паніку серед нас, українців. Вірус паніки гірший від коронавірусу, – сказав Президент.

Читайте також: Закликаю всіх громадян повернутися в Україну впродовж 3 діб, – Зеленський звернувся до українців (ВІДЕО)

Журналісти сайту «ВСЕ» промоніторили інфопростір України за останній тиждень та визначили медіа, котрі займаються розповсюдженням інформації задля дестабілізації ситуації в країні.

Серед лідерів, котрі поширюють дезінформацію серед українців – це канали та інтернет-ресурси, котрі належать партіям «Європейська Солідарність (БПП)» та збірній екс-регіоналів «Опозиційної платформи «За життя!».

Приклади гучних заголовків, котрі викликають паніку серед населення:


«Невбиваємий. Медики з’ясували, скільки часу може жити коронавірус», – Новое Время

«Корона» смерті: недосказана правда про коронавірус, – Ліга.нет

Число жертв коронавірусу в світі знову росте, – Вести

Коронавірус в ЄС вже неможливо зупинити, – ДЕЛО

Глава Мінздраву заявив, що від коронавірусу помруть всі пенсіонери, – Лівий берег

Жінку, котра хворіла коронавірусом, хоронили без родичів, – Прямий

До Києва прибув літак з Мілану, всі пасажири кашляють та п’ють жарознижуєче, – 5 канал

Як коронавірус «вдарив» по Україні: рахуємо збитки, – 5 канал

Ніхто не врятується: На глобальну економіку чекають роки злигоднів після коронавірусу, – ZIK

Коронавірус в Україні: куди поділися медичні маски, – 5 канал

Ми не будемо перераховувати інші заголовки, котрі зустрічались нам в мережі Інтернет, оскільки їх сотні.

Наприклад, чи не щодня ми можемо прочитати: «В Україні виявили ще одного хворого на коронавірус», «хворих на коронавірус в Україні вже декілька десятків». Однак, справа в тому, що хворих насправді троє (одна жінка з Житомирської області померла від ускладнень), в решти була лише підозра, яка після проведених тестів – не підтвердилась. Достовірну інформацію по ситуації з хворими в Україні варто читати лише на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я. Де також розкажуть про кількість медикаментів, масок та тестів для скринінгу хворих (яких, до речі, вдосталь). Про симптоми, профілактику та особливості самоізоляції в Україні також варто читати лише на офіційних джерелах МОЗ.

Справа в тому, що переважна більшість читачів дивиться лише на заголовки, котрі потужно вбивають у голову «ідею». І ось, прочитавши «два слова» серед людей починається паніка, а у найближчому супермаркеті та аптеці вже змітають всі можливі продукти, маски та антисептики.

Час включати холодний розум

Нагадаємо, 13 березня в Києві зібрали брифінг Ради національної безпеки і оборони. Секретар РНБО Олексій Данілов закликав ЗМІ не поширювати дезінформацію щодо коронавірусу та не сіяти паніку.

– Велике прохання до засобів масової інформації не підхоплювати та не роздмухувати того, чого немає. У нас дуже багато зараз засобів, які розповсюджують інформацію, яка не зовсім відповідає дійсності. Хотів би вас попросити, тому що нам на сьогоднішній день паніка ні до чого. Нічого страшного в нашій країні стосовно коронавірусу на сьогоднішній день не відбувається, – заявив Олексій Данілов.

Читайте також: Україна закриває кордони для іноземців, – РНБО

2
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: