Як проходить реконструкція парку ПДМ у Рівному (ФОТО)

Як проходить реконструкція парку ПДМ у Рівному (ФОТО)
0
1128
0
Як проходить реконструкція парку ПДМ у Рівному (ФОТО)

Вже третій тиждень у рівненському парку ПДМ відбувається реконструкція. Перш за все тут підлатали доріжки, гірку, а також сходи. Точні терміни завершення ремонту наразі невідомі, адже все залежить від погоди та фінансування. Втім, відомо, що роботи з реконструкції продовжаться і в наступному році.

Головний принцип реконструкції території, який закладений в цих всіх трьох проектах – створення в першу чергу безпечного і зручного середовища. Це демонтаж аварійних сходів та підпірної стіни, побудова пандусів для забезпечення безбар’єрного доступу, реконструкція сходів і мощення доріжок, водовідведення, а також організація освітлення – адже на всій площі парку світла зараз немає.

Як зазначають Dmytro Kotlyarov та студія MOST, два проекти були подані на держекспертизу та в листопаді отримали позитивні висновки. Але тоді розпочати роботи з їх реалізації не вдалося – завершився бюджетний рік і фінансування припинили. А кошти з третього проекту було знято ще у жовтні.

Тому, в 2019 робота з втілення проектів в життя продовжується:

– В червні повторно виділили кошти бюджету на три проекти;

– Управління капітального будівництва як замовник даних проектів виконали пошук підрядника , на виконання робіт залучено ПП «Сантехбуд К»;

– Майстерня МОСТ як проектант відкоригувала проекти та пройшла з ними повторну держекспертизу. Довелося знову зменшити об’єм робіт, тому що від попереднього року виросли ціни на матеріали та оплату праці будівельників, а сума виділених коштів на проекти незмінна.

Перший проект – це будівництво мережі зовнішнього освітлення та благоустрою території.Другий проект – будівництво тротуарів та благоустрій території.

Третій проект – будівництво майданчиків для відпочинку з благоустроєм території.І ось нарешті, станом на початок жовтня підрядник розпочав роботи по перших двох проектах, вони втілюються паралельно.

Перший етап це демонтаж:

– існуючого асфальтового покриття доріжок та сходових площадок;

– монолітної підпірної стінки;

– гранітних плит сходів;

– бетонного бордюру.

Демонтаж проводиться так, щоб не пошкодити кореневу систему існуючих зелених насаджень.

Наступним етапом буде благоустрій і озеленення: мощення хідників бруківкою , влаштування газону з багаторічних тіневитривалих трав та встановлення бетонних урн. Існуючі сходи частково будуть демонтовані, реконструйовані та продубльовані пандусом.Тут комунальники розібрали плити, аби прокласти нову теплотрасу.


Так відреставрували доріжки парку – їх виклали бруківкою.


Такий вигляд тепер має гірка – улюблена забава дітей взимку. Тепер вона майже вдвічі довша. Ці сходи також будуть реставрувати, адже наразі вони в аварійному стані.

Нагадаємо, три проекти по відновленню парку ПДМ виграли фінансування з громадського бюджету у 2016-му та 2017-му роках. Однак реконструкцію не могли розпочати через ремонт над теплотрасою.

В планах реконструкції – відновити зелену зону в парку та оформити місця для відпочинку. На реалізацію проекту збираються витратити понад півтора мільйони гривень

 

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
779
На Сарненщині прямо під час видобутку застали 25-річного бурштинокопача
0
Читати далі
162
Рівненські каратисти перемогли на Чемпіонаті Світу
0
Читати далі
617
У Рівненському міськуправлінні транспорту та зв'язків новий керівник - Пилипчук
2
Читати далі
176
«За заслуги!» нагородили віце-президента рівненського «Вереса»
0
Читати далі
317
Злісні боржники за теплопостачання у Рівному лишаться без опалення
0
Читати далі
316
Стельмащук буде судитися з директором парку Шевченка у Рівному та захищати свою репутацію (ФОТО)
0
Читати далі
220
Володимр Поліщук тепер почесний член Рівненської обласної федерації футболу
0
Читати далі
1797
У Рівному побили поліцейського (ФОТО)
1
Читати далі
480
У Рівному обрали претендента на посаду головного лікаря психлікарні (ФОТО)
0
Читати далі