Як виглядає платна «VIP-камера» Рівненського СІЗО (ВІДЕО)

Як виглядає платна «VIP-камера» Рівненського СІЗО (ВІДЕО)
0
512
0
Як виглядає платна «VIP-камера» Рівненського СІЗО (ВІДЕО)

Нові ліжка, телевізор, кондиціонер та холодильник. Так виглядає камера з поліпшеними побутовими умовами в Рівненському слідчому ізоляторі. Розрахована вона на двох людей. Загальна площа становить близько 21 квадратного метра.

– Норма площі в звичайних жилих камерах на одну особу, згідно статті 11 ЗУ «Про попереднє ув’язнення» складає 2,5 квадратних метра. Тут облаштована камера так, щоб розрахунок площі на одну особу був не менше 6 квадратних метри, – розповів журналістам «Ритм» начальник держустанови «Рівненський слідчий ізолятор №1», полковник внутрішньої служби Юрій Ткачук.

У Рівненському СІЗО така камера лише одна. На ремонт та облаштування витратили 83 тисячі гривень. Юрій Ткачук розповідає, аби попереднє ув’язнення провести в таких камерах потрібно буде заплатити.

– Вартість ліжко-місця на одну особу за одну добу становить 840 гривень. Після семи днів вартість за тиждень 2940 і за місяць 6300 на одну особу, – уточнив начальник СІЗО.

Харчування для усіх підсудних однакове. Проте, за бажанням їжу в платні камери можна замовляти, зазначив старший інспектор Тарас Долінський. І додав, що привілейованого статусу підсудні у цій камері не матимуть.

– Виходячи з загальної практики, що всі люди народжуються вже не рівними самі по-собі. Будь-який вплив уже сюди не можливий з боку сторонніх осіб. Тобто, людина виявила бажання, вона має кошти, на відповідний рахунок сплатила, поселилася. Вона тут під контролем, відслідковується. Ніхто тут не буде собі нічого дозволяти. Є правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів, є ЗУ про попереднє ув’язнення. Вони будуть чітко дотримуватися цих норм, – сказав Тарас Долінський.

На перебування у платній камері СІЗО можна купити й сертифікат. Про це нещодавно заявив міністр Юстиції Денис Малюска у себе на фейсбук сторінці . Такий сертифікат він назвав подарунковим. Діє подібна послуга й у Рівненському СІЗО.

– Це не обов’язково подарунок . Все  дуже просто зробити. Перейти на сайт, обрати слідчий ізолятор, обрати кількість днів ув’язненя, дні тижня, місяці і вартість. Потім оплатити послугу, роздрукувати сертифікат та квитанцію, який надійде на електронну пошту, – розповів Юрій Ткачук.

Термін дії такого сертифікату 6 місяців. Якщо не скористалися – гроші йдуть у благодійний фонд СІЗО. Поки що, платні камери це лише експериментальний проект Мін’юсту. Якщо ж на послугу буде попит, то облаштують ще кілька подібних камер, стверджує начальник СІЗО Юрій Ткачук.

Читайте також: У Рівненському СІЗО можна замовити камеру «наперед»

Читайте також: В НАЗК припинили фінансування «Слуги Народу»

Читайте також: «Укрзалізниця» відновлює курсування ще двох поїздів через Рівненщину

 
0
Кримінал
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
170
На Рівненщині Covid-19 підтвердили у 44-х осіб
0
Читати далі
204
В Україні зафіксовано новий Covid-антирекорд
0
Читати далі
1432
В МОЗ оновили перелік регіонів «червоної» зони: Рівненщина – в списку
0
Читати далі
179
На Рівненщині зареєстровано +74 випадки COVID-19
0
Читати далі
239
COVID-19 на Рівненщині: головне станом на 13 серпня
0
Читати далі
323
Заклади охорони здоров’я Рівненщини забезпечені вакцинами на 100%
0
Читати далі
494
Завтра двадцять вулиць Рівного та чотири села збудуть без світла
0
Читати далі
1360
Хто б отримав перемогу, якби президентські вибори відбулися зараз, – опитування
0
Читати далі
510
42 країни відкрили кордони для українців
0
Читати далі