«Якщо топитиме»: у Рівненській ОДА розповіли, що робитимуть під час повеней

«Якщо топитиме»: у Рівненській ОДА розповіли, що робитимуть під час повеней
0
237
0
«Якщо топитиме»: у Рівненській ОДА розповіли, що робитимуть під час повеней

Через значні снігопади цього року збільшується і ризик повені. Особливо можливі локальні підтоплення в Сарненському та Вараському районах. Аби не допустити надзвичайних ситуацій голова Рівненської ОДА Віталій Коваль провів в Сарнах виїзне засідання комісії ТЕБ та НС.

«Робимо все, аби не допустити підтоплень сільськогосподарських угідь та населених пунктів. Найголовніше – безпека і комфорт людей, – зазначив Віталій Коваль. – Тому ми приймаємо План спільних дій із територіальними громадами. Це алгоритм для ліквідації порушень в екосистемі, водночас завдання керівників громад – попередити та  локалізувати ситуацію. Необхідно провести аналогічні засідання місцевих комісій з питань ТЕБ та НС, визначити відповідальних та знати як діяти у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

Як доповів начальник обласного гідрометцентру Богдан Масовець, глобального танення не буде, проте очікується рух льоду на річках.

«Рівень води в річках області буде вищий, ніж минулого року. Загальна амплітуда підвищення над поточними відмітками очікується до 1,9 м. Найбільша загроза на пунктах спостереження Дубровиця (річка Горинь) та Млинок (річка Стир). На Сарненщині очікується підвищення рівня води на заплаві», – зазначив Богдан Масовець.

Комплекс заходів передбачає скоординовану діяльність органів влади, місцевого самоврядування, обласних профільних служб, підприємств та організацій. А саме:

– постійний моніторинг гідрологічної ситуації на річках регіону з метою своєчасного вжиття заходів;

– забезпечення безперебійного енергопостачання гідрометеорологічних пунктів спостережень та важливих водогосподарських об’єктів;

– захист понтонних мостів на річках;

– забезпечення регулярної санітарної очистки прибережних смуг водних об’єктів, а також кюветів, придорожніх каналів, дренажних систем, малих потоків і річок;

– забезпечення захисту від затоплення місць зберігання хімічних засобів захисту рослин, складів отрутохімікатів, пально-мастильних матеріалів, сміттєзвалищ, кладовищ та ін.

А також, у разі підтоплення, нагляд за санітарно-епідеміологічною ситуацією, щоб не допустити спалахів інфекційних захворювань, проведення знезараження питної води тощо.

Заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області Олександр Мохрик додав, що 7 громад Сарненського району та 4 Вараського зволікають із визначенням відповідальних осіб з питань цивільного захисту. Тоді як ще на минулому засіданні комісії керівникам ТГ було доручено звернути особливу увагу на безпекове середовище. Адже, якщо не буде відповідальних спеціалістів, то при виникненні НС не буде чіткої координації і взаємодії.

«Кожен керівник територіальної громади повинен мати алгоритм дій під час виникнення надзвичайної ситуації. У разі підтоплення ви маєте знати, яким чином поводитись людям та як їх забезпечити. Потрібно передбачити ризики у кожному населеному пункті», – наголосив під час засідання заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

0
Суспільство
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
86
Дев’ять вулиць Рівного та майже тридцять сіл в районі завтра відключать від світла
0
Читати далі
450
Рівняни проведуть цей тиждень з грозами, градом та заморозками
Парасольки цього тижня будуть як ніколи актуальними :)
0
Читати далі
87
NASA створила захопливу симуляцію взаємодії двох чорних дір (ВІДЕО)
На обчислення витрачено роботу потужності 2500 процесорних ядер. Звичайному ПК на це знадобилося би понад 10 років.
0
Читати далі
679
Путін звинуватив українців та США у «замаху на Лукашенка» та держперевороті в Білорусі
0
Читати далі
252
Карантин в Україні продовжують як мінімум до липня
0
Читати далі
603
Політраду «Слуги Народу» на Рівненщині очолив Олександр Аліксійчук
5
Читати далі
118
«Вторгнення в Україну малоймовірне»: аналітики розповіли, чому РФ стягує війська
0
Читати далі
198
У Рівному презентували систему єдиного електронного квитка
0
Читати далі
96
Уряд планує здешевити внутрішні авіаперевезення
Запровадження нульової ставки ПДВ на внутрішні авіаційні перевезення сприятиме здешевленню квитків і пожвавленню туризму в Україні.
0
Читати далі