"Зірка" бюджетних тендерів на Рівненщині будуватиме ще й школу у Здолбунові за 100 мільйонів гривень

0
6276
0
"Зірка" бюджетних тендерів на Рівненщині будуватиме ще й школу  у Здолбунові за 100 мільйонів гривень

100 мільйонів на добудову школи у Здолбунові отримає фірма зі статутним фондом у 29 тисяч гривень.

У Здолбунові таки можуть добудувати 3 школу. Якщо все буде за планом, то роботи завершаться до 26 грудня 2020 року, кошторис проекту складе близько 100 мільйонів гривень.

Тендер виграло ТзОВ "Архітектурне бюро ЯНКОР", в ході аукціону запропонувавши ціну на 1 гривню менше ніж ТОВ «Реноме-Євробуд». До речі, зі стартових 116 мільйонів ціна опустилася до 99,748 млн.грн.

22 липня директор Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Ярослав Мазярчук підписав договір з директором «Янкору» Юрієм Корнійчуком. Ще в цьому році фірма має освоїти 5 мільйонів гривень, а більшість робіт заплановано на рік наступний.

Такі новини не можуть не радувати здолбунівчан, які активно обговорюють інформацію про добудову школи. Але лунають і побоювання про ще один довгобуд, яких в містечку вистачає - заморожене будівництво мосту через "вісімку", спорткомплекс і вулиця Шевченка (в бік траси). Кожному будівництву передує проект, за який заплачено немалі кошти, але часто, проектом усе й закінчується. Проект добудови 3-ї школи коштував, наприклад, понад мільйон гривень.

Повертаючись до тендеру відзначимо, що Янкору вдалося виграти запропонувавши найнижчу ціну. Завдяки найкращій стартовій пропозиції фірма мала право останнього  кроку, на якому й перемогла відоме «Реноме-Євробуд» з ціною лише на 1 гривню меншою. Закон це дозволяє.

 

 

ТзОВ "Архітектурне бюро ЯНКОР" не вперше береться за великі багатомільйонні об’єкти. При тому, що статутний капітал фірми становить лише 29 тисяч гривень. Великий статутний фонд ще не гарантує якості виконання робіт, але його відсутність точно означає, що фірма не має нічого власного, і все орендує.

Приміром, якщо виникнуть якісь труднощі, невиконання взятих на себе зобов’язань, чи виплату штрафу, фірма може оголосити банкрутство і з нею просто не буде що стягнути.

Щоправда керівник – Юрій Корнійчук – запевняє, що вони фірма з історією, і все буде добре.

За даними інформаційно-аналітичного порталу https://youcontrol.com.ua фірму створено у 2005 році, зареєстрована вона у м.Рівне, 100% належить Яні Юріївній Лавренчук (раніше Корнійчук, звідси і назва - Янкор), директором є Юрій Корнійчук, (батько Яни).

Згідно з поданою тендерною пропозицією усю техніку та обладнання, офіс, виробничі приміщення «Янкор» орендуватиме у третіх осіб. Задекларували 20 працівників – інших, найматимуть, при потребі.

У досвіді виконання аналогічних робіт фірма показала будівництво спорткомплексу на вул. Макарова у Рівному, який ще не завершено. За логікою досвід показують по успішно завершеним об’єктам, але посадовців з Департамент з питань будівництва та архітектури влаштувала і така інформація. Згідно з початковими умовами перша черга будівництва спорткомплексу мала бути завершена до 26 грудня 2019 року, та в березні ц.р. сторони внесли зміни, продовживши дату до кінця 2020 року. Все тому, що кошти надходять частинами з ДФРР.

 


Спорткомплекс. Фото Юа Рівне

Ще один великий об’єкт, який реалізовуватиме «Архітектурне бюро «Янкор» - Дитячий садочок на вул.Коновальця, 16 у м.Рівному. Тендер по ньому відбувся у квітні цього року.

 


Садочок на Коновальця. Фото Іван Чорнобай

 

«Янкор» переміг з ціною 114,7 млн.грн. Роботи мають завершитися наприкінці 2020 року. Вони ще не розпочиналися. Існують певні бюрократичні процедури, які затримують початок виконання проекту. Але вже 5 липня «Янкор» отримав аванс у розмірі 884 тис.грн. Значить роботи на фірмі додасться.


Скрін платіжки з казначейства

Взявшись будувати школу в Здолбунові «Янкор» має виконувати 3 великих об’єкти одночасно. Загальна сума коштів, які потрібно освоїти за півтора роки сягає ще близько 250 млн.грн. Чи потягне фірма, яка практично нічого власного немає?

Святослав Клічук, керівник ГІ «За чесний тендер»:


Святослав Клічук

«Будівництво спорткомплексу на Макарова продовжили на рік. Чому? Можливо через коригування проекту, чи нестачу коштів, або і просто фірма може не встигати, причини можуть бути різні. Публічних нарікань щодо роботи «Янкору» я не чув. Але якщо фірма не має достатньо власного обладнання, обігових коштів, це додаткові ризики, які можуть призвести до затягування термінів виконання робіт».

Юрій Корнійчук запевняє, що компанія "Янкор" наймає працівників на будівництво у інших забудовників коли це потрібно, а не тримає їх постійно у штаті:

 


Юрій Корнійчук

"Перед тим як подати заявку на 48 мільйонів (сума коштів, яку мають освоїти в 2019 році на будівництво Спорткомплексу), Ярослав Мазярчук на нараді запитував, чи ми зможемо найняти ще людей аби гроші були освоєно. Я відповів так і гроші на будівництво надійшли. На сьогодні, залучено 85 людей і буде додано, ще 20 бетонярів. Роботи будуть робитись паралельно. І ще на покрівлю буде додано чоловік 30-40. Ми зацікавлені поки погода зробити максимально оперативно. Я залучав «Укрбудреммонтаж інжиніринг», бо в них була опалубка. А як на Рівненщині можна один з одним не співпрацювати? Є певні моменти, коли не виходить своїми силами закрити питання. Виручаємо один одного і працюємо. В мене є роботи які виконує суто моя фірма. Я виграв тендер на Міністерство Оборони, але відмовився від угоди. І я самостійно перемагаю у тендерах і виконую роботи. Багато об'єктів виконані мною без бюджетних коштів, тобто приватним замовникам. Це готель "Швейцарія" наприклад.

 

«Янкор» під час будівництва Спорткомплексу багато техніки орендує у таких фірм як ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг» (УБРМІ) і КВП «Енергомонтаж». Крім того, "Янкор" часто був на субпідряді в тієї ж УБРМІ. Нагадаємо, що «Укрбудреммонтаж Інжиніринг», разом з фірмами «Фіалка» та «Стиль-декор» були визнані такими, що спотворювали результати торгів антиконкурентними узгодженими діями і отримали від Антимонопольного чималі штрафи. Також цим фірмам на 3 роки заборонено брати участь у тендерах. Але субпідряниками виступати вони можуть.

Наприклад, можуть працювати на підрядах у ТзОВ «Архітектурне бюро «Янкор», яке поступово стає лідером в отриманні бюджетних коштів на Рівненщині. За останні 2 роки вони виграли тендерів на суму в третину мільярда гривень.При цьому залишаючись фірмою зі статутним капіталом у 1000 доларів, без власного офісу, техніки і з невеликою кількістю працівників.

***

Цьогоріч початок будівництва 3 школи у Здолбунові не очікує ані забудовник, ані місцева влада. Для початку потрібно відремонтувати хоча б покрівлю. Як зазначає забудовник, орієнтовна сума цих робіт складає 5 мільйонів гривень. Їх можна було отримати з міського бюджету, адже Здолбунів отримав 20-мільйонну субвенцію. Але Здолбунівська РДА не вважала за потрібне звернутись з офіційним проханням до міської влади. Адже у міста є свої потреби. В тому числі і ремонт 1 школи (ред):


Леонід Власюк. Фото Олексій Козачок

"Ми спілкувались з міським головою на цю тему, - розповідає в.о. голови Здолбунівської РДА Леонід Власюк, - але у міста є важливіші потреби. Плануємо подавати у наступному році на виділення коштів з Державного фонду регіонального розвитку. В районному бюджеті наразі таких коштів немає.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки фонду NED (США).
Головне фото Олексій Козачок.

0
Політика Гроші # Здолбунів # ГО За чесний тендер # Янкор # Юрій Корнійчук # 3 школа
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
137
Юрій Вірт про перемогу рівненського "Вереса" над "Буковиною"
Забивши два м'ячі ще до перерви, рівненський "Верес" на власному полі здобув переконливу перемогу над чернівецькою "Буковиною". Тим самим рівняни перервали двоматчеву програшну серію у чемпіонаті України.
0
Читати далі
76
Станіслав Гончаренко про стартову перемогу “Кардинала-Рівне” в сезоні
Ведучи у рахунку – 2:0 на старті другої половини матчу, рівняни дозволили супернику відквитати один гол. До кінця матчу точилася серйозна боротьба, в якій більше шансів забити мали все ж господарі. Втім, рахунок на табло – не змінився.
0
Читати далі
203
У селі на Рівненщині автобус збив п‘яного велосипедиста (ФОТО)
0
Читати далі
176
12-річна породілля у Рівному: поліцейські розпочали досудове розслідування
0
Читати далі
96
Поблизу Рівного вогнеборці кілька годин гасили мастштабну пожежу (ФОТО)
0
Читати далі
818
Стало відомо хто судитиметься з Хомком за будівництво школи в районі "Щасливого"
0
Читати далі
91
Рівненський "Верес" переконливо обіграв "Буковину"
Забивши два м'ячі ще до перерви, рівненський "Верес" на власному полі здобув переконливу перемогу над чернівецькою "Буковиною". Тим самим рівняни перервали двоматчеву програшну серію у чемпіонаті України.
0
Читати далі
151
“Кардинал-Рівне” відкрив сезон перемогою
Ведучи у рахунку – 2:0 на старті другої половини матчу, рівняни дозволили супернику відквитати один гол. До кінця матчу точилася серйозна боротьба, в якій більше шансів забити мали все ж господарі. Втім, рахунок на табло – не змінився.
0
Читати далі
407
Поблизу Бармаків горить сміттєзвалище (ФОТО)
0
Читати далі