Архів у Рівному - діджиталізують

Архів у Рівному - діджиталізують
0
499
0
Архів у Рівному - діджиталізують

Від архівного сховища до online простору.

У Державному архіві Рівненської області реалізують проєкт«Модерний архів». Установа виграла грант Українського культурного фонду, тож 106 тисяч гривень спрямують на модернізацію установи.

«У рамках проекту ми плануємо оцифрувати 5 000 сторінок документів релігійних громад та модернізувати читальну залу. Окрім цього, створимо місця для роботи дослідників та встановити великий екран із проектором. Це покращить демонстрацію виставок документів та різноманітних майстер-класів», - розповідає директор обласного архіву Олег Дзецько.

Оцифровуються документи завдяки новенькому сканеру.

Спочатку пристрій зчитує інформацію із паперу, після чого опрацьовує та переносить в електронний формат. Пізніше цифровими копіями документа можна буде легко користуватися, поширювати та читати на екранах своїх електронних пристроїв.

«За грантові гроші вже придбали потужний сканер та мережеве сховище для нього.Зараз ми оцифровуємо стародруки, датовані 1781-1939 роками. На сьогодні вдалось опрацювати більше 4 тисяч сторінок. Це дуже клопітка робота, яка вимагає максимальної зосередженості», - зазначила керівниця  відділу формування архівного фонду і діловодства Олена Галамай.

Наступною інновацією архіву стане вебсайт. Його вже розроблюють на базі нової платформи. Легкий та універсальний інтерфейс полегшить доступ до інформації про архівні документи. Люди зможуть створювати заявки, заповнювати їх, а працівники нададуть необхідну інформацію для запитувачів.

Під час майстер-класу, який сього годні відбувся у архіві, начальниця відділу використання інформації документів Людмила Леонова презентувала спосіб проведення генеалогічних досліджень. За її словами, метод передбачає такі етапи дослідження, як збирання даних про всіх родичів, складання родоводу, аналіз родоводу та висновки.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
2525
Рівненщина знову в лідерах по кількості хворих на коронавірус, – Степанов
0
Читати далі
187
У Вараші в ДТП травмувався водій (ФОТО)
0
Читати далі
524
На Рівненщині 16 нових хворих на COVID-19
0
Читати далі
201
В Україні за добу 550 нових хворих коронавірусом
0
Читати далі
2830
Депутати Рівненської обласної ради просять не закривати атомну станцію у Вараші (ВІДЕО)
0
Читати далі
539
Нардепи збирають голоси: у Верховній Раді зареєстрували постанову про відставку Авакова
0
Читати далі
417
Захворюваність медиків Рівненщини на COVID-19 – нижче середнього по Україні
0
Читати далі
450
У Рівному поліцейські затримали іще одного «любителя квітів» (ФОТО)
0
Читати далі
1170
Велике будівництво: як на Рівненщині відновлюють дорогу державного значення (ВІДЕО)
0
Читати далі