Чому на Рівненщині в бурштиновому районі дітей не пускають вчитися у новозбудовану школу

Чому на Рівненщині в бурштиновому районі дітей не пускають вчитися у новозбудовану школу
0
2777
0
  • Чому на Рівненщині в бурштиновому районі дітей не пускають вчитися у новозбудовану школу
  • Чому на Рівненщині в бурштиновому районі дітей не пускають вчитися у новозбудовану школу

В селищі Степангород, що на Володимиреччині було збудовано 1 чергу нової школи. Буквально через дорогу старої аварійної будівлі в якій навчались діти. Однак батьки категорично відмовились в нову, здану в експлуатацію і забезпечену будівлю впускати дітей та навіть вчителів школи. Сайт "ВСЕ" розбирались чому батьки проти "переїзду" частини учнів у новеньку школу й чому через це можуть втратити шанс добудувати її остаточно.

Велике будівництво

Будівництво нової школи мешканці Степангорода буквально "вибивали". Саме так можна назвати численні протести і перекриття "варшавки" у 2016 році. Все тому, що навчальний заклад давно знаходився в аварійному стані.


Фото Чарівне. інфо, 2013 рік

У 2017 році нову школу таки почали будувати – через дорогу зі старою школою. У вересні із запланованих чотирьох корпусів вже будувався другий. Тоді на роботи у 2017 році виділили понад 2,2 мільйона гривень з районного бюджету та майже 20 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку.

Наразі, 1 черга будівництва повністю завершена. Це 9 класів які повністю готові прийняти школярів. Також збудовані вчительські та методичні кабінети. 2 блок, що теж міститиме навчальні класи - нині на стадії будівництва.

 


Проект школи, Володимирець Сіті

 

Батьки проти!

Активні мешканці Степангорода заблокували можливість перевести частину дітей в нову школу. Мотивують все тим, що у разі якщо там будуть навчаться діти, влада вирішить, що цього вдосталь і припинять  вимолене будівництво. Саме тому всі 568 учнів далі продовжують навчання у старій будівлі. Варто зазначити, 3 і 4 чергою ще передбачено будівництво спортивного залу, їдальні та початкової школи. Все тому, що нове будівництво отримає статус навчально-виховного комплексу.

 

 

Жодні переконання влади, що будівництво і цьогоріч буде йти повним ходом - не є для батьків аргументом:

 

"Ми готові оплатити необхідний відсоток співфінансування, левову частину коштів буде профінансовано з ДФРР. Нині є можливість розвантажити стареньку школу, перевести першачків у нову теплу школу. Тоді не буде потреби навчатись дітям у дві зміни. Вчителі можуть облаштувати свій кабінет. Багато місця і простору дітям. Ми отримали відповідний сертифікат про те, що школа готова зустрічати дітей. Чому блокувати навчальний процес - важко зрозуміти," - коментує очільник РДА Ярослав Березюк.

 

Найближчим часом депутати Володимирецької райради повинні підтримати виділення 860 тисяч гривень на продовження будівництва. Однак все частіше можна почути від них скептичні настрої стосовно цього питання. Адже по суті виявилось, Степангородцям школа не критично потрібна, а аварійних навчальних будівель у районі, що потребують грошей - вдосталь.

 


Виступ очільника РДА Ярослава Березюка на колегії ОДА

0
Гроші # Степангород
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: