Без паніки: "правки Лозового" не торкнуться небіжчика, якщо він помер своєю смертю

Без паніки:
0
1897
0
Без паніки: "правки Лозового" не торкнуться небіжчика, якщо він помер своєю смертю

 

На днях українців охопила паніка, що через "правки Лозового" до Кримінального кодексу України. Рівняни панікують, що не зможуть поховати своїх небіжчиків, що очікується колапс у судах та моргах. Поховати померлого можна буде лише після експертизи, яку мають призначати суди, які і так є перевантаженими, розглядатимуть такі рішення щонайменше 3 дні, а то й більше. А без документа морги тіла не прийматимуть. Та чи дійсно все так сумно та страшно, як це описали українські ЗМІ? Пояснення на своїй сторінці у Фейсбук дала Олександра Жуковська, суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області:

Розповсюджується інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду. Це не зовсім відповідає дійсності. За новелами кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя.

Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження! А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»? Ні.

Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена.

Тому зберігайте спокій, шановні читачі! Якщо людина померла природньою смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства!
Правила поховання в Україні не змінились!

А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань.

Цю саму думку висловив і автор славнозвісних правок Андрій Лозовий на своїй сторінці:

Але дивним залишається той факт, що автор не бажає спілкуватися з ЗМІ. Так, кореспонденти ВСЕ вчора так і не дотелефонувались до пана Андрія.

0
Політика
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: