Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?

Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?
0
293
0
Біткоіни - нове покоління цифровий валюти: що воно таке?

Що таке біткоіни (bitcoin, btc, БТК, біткойн) простими словами? Це нове покоління децентралізованої цифровий валюти, створеної і діючої тільки в мережі інтернет. Ніхто не контролює її, емісія валюти відбувається за допомогою роботи мільйонів комп'ютерів по всьому світу, використовуючи програму для обчислення математичних алгоритмів. Саме в цьому полягає суть біткоіни.

Що таке біткоіни і які відмінності від традиційних електронних грошей таких як yandex гроші, webmoney, qiwi?

За біткоіни ти так само можеш купувати все що завгодно в інтернеті, як за долари, євро або рублі, і він так само торгується на біржах, як і вони. Але найбільш важлива відмінність біткоіни від всіх інших форм грошей - децентралізація. Жодна установа в світі не контролює біткоіни. Деяких це ставить в тупик, тому що це означає, що жоден банк не може контролювати ваші гроші.

Хто створив біткоіни?

Розробник програми зве себе Satoshi Nakamoto, він запропонував електронну платіжну систему, засновану на математичних обчисленнях. Ідея полягала в тому, щоб зробити обмін монетами без будь-якої центральної влади, в електронному вигляді, більш-менш миттєво, з найменшими витратами.

Але хто друкує біткоіни?


НІХТО. Це валюта не друкується центральним банком і не працює за його правилами. Банки можуть надрукувати скільки завгодно грошей, щоб покрити державний борг, тим самим знецінюючи свою валюту.

Навпаки, емісія біткоіни можлива тільки в цифровому вигляді і будь-який бажаючий може почати добувати або як кажуть Майні біткоіни в будь-який час. Майнінг біткоіни відбувається за допомогою використання обчислювальних потужностей комп'ютера в розподіленої мережі. При перекладі біткоіни, транзакції обробляється цієї ж мережею, перетворюючи тим самим біткоіни в самостійну цифрову платіжну систему. Детальніше про Майнінг біткоіни в нашій статті.

Можна добути мільярд біткоіни?

Не можна. У коді біткоіни варто обмеження, «добути» максимум можна 21 мільйон біткоіни. Незважаючи на це, біткоіни може ділитися до нескінченності на більш дрібні частини, це ж цифрова валюта! 1 Сатоши це 0.00000001 btc (назвали на честь творця)

Чим забезпечений біткоіни?

Національні валюти раніше забезпечувалися зазвичай золотом або сріблом, зараз ВВП. Теоретично ви могли прийти в будь-який банк країни, і обміняти свої паперові гроші на еквівалент золота і назад. Біткоіни не забезпечений нічим, це чиста математика.

Будь-яка людина в усьому світі може запустити скрипт з видобутку біткоіни у себе на комп'ютері і відчути себе міні-Центробанком. Вихідних код скрипта опублікований у відкритому вигляді, кожен може подивитися як він працює.

У чому відмінності?

Біткоіни має кілька принципових відмінностей:

Децентралізація: Центрального органу контролю мережі не існує, мережа розподілена на всіх учасників, кожен комп'ютер, який видобуває біткоіни є учасником цієї системи. Це означає, що ніякої центральний орган не має можливості диктувати правила власникам біткоіни, як, припустимо, це було на початку 2013 року на Кіпрі. І навіть якщо якась частина мережі піде в оффлайн, платіжна система продовжить працювати стабільно.

Простота у використанні: сім ступенів пекла потрібно пройти, щоб відкрити розрахунковий рахунок для фірми в наших банках, а може бути вам відмовлять без пояснень причин. Для біткоіни це не проблема, вам знадобитися 5 хвилин для того, щоб створити біткоіни гаманець і відразу почати ним користуватися. Без питань, без комісій. Детальніше про те як створити біткоіни гаманець читайте в нашій статті.

Анонімність: Так Так. Він повністю анонімний і одночасно повністю прозорий. Ви можете створювати нескінченну кількість біткоіни адрес без прив'язки до імені, адресою або будь-який інший інформації. Однак ...

Прозорість: біткоіни зберігає всю історію транзакцій, які колись мали місце, називається це послідовна ланцюжок блоків або блокчейн. Ланцюжок блоків знає все. Тому якщо у вас є публічно використовуваний біткоіни адреса, то будь-який бажаючий може подивитися скільки у вас на рахунку біткоіни, якщо ви не повідомили що це саме вашу адресу, то ні хто ніколи не дізнається, що він належить саме вам. Для повної анонімності зазвичай використовують один біткоіни адреса для єдиною транзакції.

Комісія мізерно мала: ваш банк може спокійно списати $ 50 комісії за міжнародний переказ грошей. Біткоіни - немає.

Швидкість переказу: ти можеш відправити гроші куди завгодно і кому завгодно, долетять вони за лічені хвилини, після того як біткоіни мережу обробить платіж.

Безвідкличні транзакції: після відправки біткоіни адресату, повернути їх неможливо. Тільки якщо одержувач сам не захоче зробити це

0
І - серфінг
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
41
Чи впровадять дошкільнятам не з Рівного додаткову плату за садочки?
" з одного боку в Рівному не вистачає місць у дитсадках, а з іншого – є багато випадків, коли своїх дітей водять до наших дитсадків ті люди, які в Рівному не живуть"
0
Читати далі
39
Чи дійсно для рівнян штучна ялинка краща замість живої?
Штучна ялинка зможе окупити себе лише мінімум через 150 років
0
Читати далі
48
На Рівненщині бурштинщики виправдовувались, що рили ями для водопою звірів
0
Читати далі
56
АТОвці Рівненщини об'єдналися, щоб відстояти свої права на мирній землі
Бійці АТО оголосили про створення Ради спілок учасників АТО Рівненщини, яка координуватиме їхні подальші дії
0
Читати далі
932
Пам`ятка архітектури в центрі Рівного - продати й забути?
0
Читати далі
70
Старателям Рівненщини вже не вистачає власних клондайків
Тому вони копають вже у сусідній області
0
Читати далі
39
"Податкова не тут! - А де?" - Дубровицький ЦНАП вітає клієнтів
0
Читати далі
3320
Багатодітна родина рівненського громадського активіста стала учасницею програми "Міняю жінку" [Фото та відео]
0
Читати далі
733
Як не вбити ще ненароджений дитячий садок
0
Читати далі