Будівництво школи та ремонт лікарень: на що пішли близько 30 мільйонів субвенції у зоні спостереження

Будівництво школи та ремонт лікарень: на що пішли близько 30 мільйонів субвенції у зоні спостереження
0
989
0
Будівництво школи та ремонт лікарень: на що пішли близько 30 мільйонів субвенції у зоні спостереження

У 2019 році на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС уряд спрямував 29,9 млн грн державної субвенції. Минулого року уряд виділив 137 мільйонів 499,5 тисяч гривень на прилеглі до діючих АЕС території.

Як повідомляють у пресцентрі РАЕС, розподіл державної субвенції бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження Рівненської АЕС становив:


Рівненська область – 6 мільйонів 427,8 тисяч гривень;
Волинська область – 2 мільйони 564,7 тисяч гривень;
Володимирецький район – 9 мільйонів 73,5 тисяч гривень;
Сарненський район – 558,8 тисяч гривень;
Костопільський район – 141 тисяч гривень;
Маневицький район – 6 мільйонів 712,9 тисяч гривень;
місто Вараш – 4 мільйони 496,2 тисяч гривень.

У місті-супутнику Рівненської АЕС дані кошти були використані на закупівлю калій-йодиду, капітальний ремонт протирадіаційного укриття (мікрорайон «Вараш, 3») та реконструкцію покрівлі, заміну вікон, утеплення зовнішніх стін й опорядження фасадів Вараської ЗОШ №2. З коштів, спрямованих на соціальний розвиток міста Вараш, понад 280,7 тисяч гривень не використано та повернуто до держбюджету. У той же час з обласного бюджету було спрямовано 399,5 тисяч гривень на ремонт сховища (майдан Незалежності, 1) та протирадіаційного укриття (мікрорайон «Вараш, 22»).

Територіальна громада Володимирецького району спрямувала кошти на будівництво Озерецької ЗОШ І-ІІ ст., капітальний ремонт покрівлі Більськовільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», поточні ремонти акушерсько-гінекологічного відділення Володимирецької центральної районної лікарні та Дубівського сільського клубу, закупівлю респіраторів та калій-йодиду. Більше 22 тисяч гривень повернуто до держбюджету. З коштів обласної частки субвенції майже 6 млн грн були скеровані на будівництво Озерецької ЗОШ І-ІІ ст. та більше 243 тис грн використано на поточні ремонти у протирадіаційних укриттях в селі Великий Жолудськ та селищі Володимирець.

У Cарненському районі закуплено респіратори, в селі Велике Вербче проведено капітальний ремонт покрівлі, систем водопостачання та каналізації, приміщення захисної споруди цивільного захисту в ДНЗ «Сонечко» та поточний ремонт вуличного освітлення. В Костопільському районі замінено вікна та влаштовано санвузли у ЗОШ в селі Гута, а також відремонтовано дорожнє покриття в селі Осова.

У Маневицькому районі виконано заміну вікон у Маневицькій дитячо-юнацькій спортивній школі; капітальні ремонти приміщень приймального відділення Маневицької центральної районної лікарні (ЦРЛ), покрівлі Костюхнівської загальноосвітньої школи, Вовчицького сільського клубу, закладу дошкільної освіти (ЗДО) «Малятко» у селі Кукли, ЗДО «Дзвіночок» та під’їзної дороги до кладовища в села Куликовичі, проїжджої частини в селі Комарове; реконструкцію електромереж вуличного освітлення в селах Кукли, Матейки та Погулянка; термомодернізацію Старочорторийської амбулаторії загальної практики сімейної медицини; поточні ремонти вулиць в селах Мала Осниця, Хряськ, Гута Лісівська, а також доріг в селі Велика Осниця та селі Красноволя. За кошти з обласного бюджету закуплено калій-йодид, здійснено капітальні ремонти сільського клубу в селі Городок та частини приміщення поліклінічного відділення І-ІІ поверхів Маневицької ЦРЛ, проведено реконструкцію котельні Колківської районної лікарні та ремонт дороги в селі Майдан Липненський.

У той час як НАЕК «Енергоатом» у повному обсязі виконує свої функції із відрахування компенсаційного збору, органи місцевої влади отримують кошти значно менші ніж встановлено Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». За останні дев’ять років сума перерахувань Компанії до спеціального фонду державного бюджету склала 2 млрд 708 млн грн. Водночас, за цей період органам місцевого самоврядування перераховано лише 1 млрд 66,9 млн грн, що майже вдвічі менше ніж передбачено чинним законодавством. Причиною є прийняття ЗУ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28 грудня 2014 року, яким збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення зон спостереження АЕС було віднесено до доходів загального фонду Державного бюджету України без жодної гарантії отримання коштів громадами зон спостереження.

На сьогоднішній день керівник Енергоатома Павло Павлишин звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з проханням підтримати законопроект №2526 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження)». Він відносить збір на соціально-економічну компенсацію ризику виключно до джерел формування спеціального фонду держбюджету та передбачає спрямування усіх отриманих коштів на субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам. Цей законопроект вже підтримали Комітет ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
403
ЦВК Білорусі оприлюднила «офіційні» результати виборів
0
Читати далі
229
Кабмін розширив список осіб, яким не потрібна самоізоляція після перетину кордону
0
Читати далі
145
Синоптики розповіли, якою буде погода у Рівному на вихідні
0
Читати далі
153
Рівненщина в ТОПі областей за популярністю програми для бізнесу «5-7-9»
0
Читати далі
1881
Рівненські освітяни розповіли, як навчатимуться діти в умовах карантину
1
Читати далі
88
Віталій Коваль: Спорткомплекс на Макарова отримає додаткове фінансування з держбюджету
0
Читати далі
317
На Рівненщині Covid-19 підтвердили у 44-х осіб
0
Читати далі
411
В Україні зафіксовано новий Covid-антирекорд
0
Читати далі
2351
В МОЗ оновили перелік регіонів «червоної» зони: Рівненщина – в списку
0
Читати далі