Чому "Укрзалізниця" розвалюється: СБУ викрили корупційні махінації у "галузі потягів"

Чому
0
495
0
Чому "Укрзалізниця" розвалюється: СБУ викрили корупційні махінації у "галузі потягів"

фото ілюстративне

Співробітники СБ України у ході реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури залізничної галузі держави викрили корупційний механізм привласнення державних коштів посадовцями низки комерційних структур та структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця». Це створювало загрозу стабільній та безпечній діяльності залізниці.

Правоохоронці виявили багатомільйонні зловживання службових осіб під час закупівлі запасних частин до вантажних вагонів на загальну суму майже 400 мільйонів гривень. Оперативники спецслужби задокументували, що закуплена структурними підрозділами Укрзалізниці продукція не відповідала встановленим вимогам якості та мала невідоме походження. Частина деталей, зокрема, була реставрована із запчастин, що були у користуванні, але у документах відображалася як нова продукція. За місцем реєстрації комерційних структур реальна господарська діяльність не здійснювалася, офісні, виробничі та складські приміщення були відсутні.

За висновками профільних експертів, використання запчастин неналежної якості на вантажних вагонах ПАТ «Укрзалізниця», 84% із яких експлуатуються з понад нормативним терміном служби, може призвести до дестабілізації роботи залізниці та виникнення надзвичайних подій на об’єктах критичної інфраструктури залізничної галузі. Зокрема, аварійних ситуацій із вантажним рухомим складом, тимчасовим або повним зупинення окремих напрямів залізничного сполучення.

Наразі спільно з Генеральною прокуратурою та Національною поліцією України у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст.191 та ч. 1 ст. 366 КК України, відбуваються слідчі дії у підрозділах та філіях Укрзалізниці в Києві, Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях, за результатами яких буде оголошено про підозри особам, що причетні до протиправної діяльності. Триває досудове слідство.

  

Прес-служба СБУ

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
1
Covid-19 на Рівненщині: головне станом на 1 червня
0
Читати далі
823
В семи районах Рівненщини планують послабити карантин
0
Читати далі
283
Оновлена і з літньою терасою: у Рівному готують до відкриття наукову бібліотеку
0
Читати далі
511
Завтра двадцять вулиць Рівного та сім сіл сидітимуть без світла
0
Читати далі
397
«З кондиціонерами та підігрівом»: Рівне планує закупити три нові тролейбуси
0
Читати далі
190
В дев'яти містах Рівненщини вимірювали радіацію
0
Читати далі
1791
Україна відновлює авіасполучення з країнами ЄС: список рейсів
1
Читати далі
157
Рівненщина увійшла в топ областей, де сім’ї виховують прийомних дітей
0
Читати далі
126
COVID-19 в Україні: головне станом на 01 червня
0
Читати далі