COVID-19 в Україні: головне станом на 18 травня

COVID-19 в Україні: головне станом на 18 травня
0
293
0
COVID-19 в Україні: головне станом на 18 травня

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час брифінгу розповів про головне у боротьбі із COVID-19 станом на 18 травня.

В Україні за минулу добу зафіксовано 325 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 32 у дітей та 81 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 83 особи. Одужали за добу 160 осіб, померла 21 особа.

— За останню добу проведено 5098 тестувань методом ПЛР.

Найбільшу кількість підтверджених випадків за останню добу зареєстровано у Львівській області (47), Рівненській області (41) та в місті Києві (41).

Очільник МОЗ повідомив, що 18 травня буде підписано наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Максим Степанов зазначив, що за рахунок ІФА-тестів планується суттєво збільшити кількість осіб, які проходитимуть тестування. Передусім тестуватимуть осіб з проявами коронавірусної хвороби, також всіх без винятку контактних осіб, навіть тих, у кого немає симптомів. Тестуватимуть усі групи ризику: Національна поліція, Національна гвардія тощо. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися безкоштовно, коштом держави.

Міністр охорони здоров’я закликав громадян дотримуватися карантинних заходів МОЗ. Людям, які всупереч рекомендаціям фахівців порушують карантин, Максим Степанов рекомендував звернути увагу на статистику нових захворювань і летальних випадків. Він ще раз наголосив, що коронавірус – це не жарти.

МОЗ має намір поставити питання про застосування санкцій щодо тих органів місцевої влади, які порушують карантин. Зокрема, за словами міністра, йдеться про необхідність контролю за дотриманням карантинних заходів з боку тих органів, які мають відповідні повноваження.

Крім підвищення заробітної плати медичним працівникам, МОЗ пропонує встановити нові стандарти оплати праці медиків.

Максим Степанов вважає, що у пріоритеті медреформи має стояти якісна медицина. Для забезпечення цього принципу МОЗ вважає за необхідне переглянути тарифи на надання медичних послуг, привести їх до реальних цифр, запровадити відповідні коефіцієнти щодо якості надання меддопомоги.

— Міністр зазначив, що деякі тарифи, наприклад, на лікування інфаркту та інсульту, не покривають вартості лікування і є інколи вдвічі меншими. При такому перебігу подій про якість надання меддопомоги вже не можна говорити. За словами очільника МОЗ, саме у зв’язку з необхідністю підвищення якості надання медичної допомоги МОЗ переглядає і коригує певні елементи реформи.

Читайте також: Гравець «Вереса» виграв всеукраїнський кіберфутбольний турнір

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
81
Українцям дозволили міняти ім’я «по-батькові» в паспорті
0
Читати далі
51
Рівненські ректори зустрілися із Президентом України
0
Читати далі
303
Рівненські «Слуги» отримали керівника обласного осередку
0
Читати далі
338
У Рівному в тролейбусі помер чоловік
0
Читати далі
429
Пішов з життя відомий рівненський викладач та митець – Федір Герладжі
0
Читати далі
464
Чоловік, який облив кислотою рівненську депутатку, потрапив на кадри відеоспостереженння: просять допомогти розшукати
0
Читати далі
73
У трьох ЦНАПах Рівненщини можна зробити ID-карту з 14 років
0
Читати далі
59
Рівненські поліцейські подарували в дитяче онкологічне відділення інфузомат (ФОТО)
0
Читати далі
140
На Рівненщині ще 15 людей захворіло коронавірусом
0
Читати далі