Для дітей-сиріт Рівненщини виділено понад 33 млн гривень

Для дітей-сиріт Рівненщини виділено понад 33 млн гривень
0
207
0
Для дітей-сиріт Рівненщини виділено понад 33 млн гривень

В цьому році  Рівненській області на компенсацію для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачено субвенцію з державного бюджету у розмірі понад 33 мільйони гривень.

Загалом на Рівненщині на квартирному обліку перебуває 1273 дитини-сироти, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Так, понад тисячу осіб – претендують на компенсацію за рахунок субвенції з держбюджету в порядку черговості.

Цьогоріч Мінсоцполітики запровадило багато нових ініціатив щодо забезпечення житлом даної категорії осіб за кошти з держбюджету. Про це йшлося на всеукраїнській селекторній нараді, організованій Міністерством соціальної політики України.

У студії Рівненської ОДА до наради долучилися перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, директор обласного департаменту соціального захисту населення Олексій Шамак, начальник служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук та інші представники профільних структурних підрозділів.

Як повідомив директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, нова Постанова КМУ від 1 червня 2020 року № 515 уніфікована, скорочена та врегульовує багато питань щодо компенсації на забезпечення дітей-сиріт житлом за рахунок коштів субвенції з держбюджету.

Зокрема, порядком використання коштів передбачено, що грошова компенсація може бути використана протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку. За поданнями районних, міських комісій та ОТГ, обласною комісією формується список дітей, які потребують компенсації, за датою постановки на облік. Зміни захищають тих, кому цьогоріч виповнюється 23 роки. Вони у порядку черговості претендують на компенсацію упродовж року.

Також відповідно до нововведень дитина не зобов’язана придбати житло у місці, де стоїть на обліку, адже при досягненні повноліття може поїхати вчитися або ж працювати в інше місто. Такі зміни є принциповою позицією Офісу Президента.

Сергій Подолін звернувся з рекомендацією, щоб в кожній області визначити особу, яка б повністю відповідала за експертизу документів щодо придбання житла, аби уникнути махінацій на ринку нерухомості. А також з питанням почерговості надходження коштів до області, аби більш детально спланувати роботу комісій.

Також Сергій Подолін дав доручення присутнім підготувати роз’яснення та забезпечити організацію виконання рішення уряду щодо компенсації на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Це допоможе міським, районним комісіям та об’єднаних територіальних громад швидко організувати роботу та проінформувати щодо цьогорічних нововведень. А також доручив профільним управлінням систематизувати роботу у даному напрямку, щоби максимально забезпечити житлом дітей-сиріт Рівненщини.

 

Читайте також: У Рівненському парку відновлять «кінотеатр просто неба»

Читайте також: Завтра два десятки вулиць Рівного та два села поруч залишаться без електрики

Читайте також: «Україна – в зеленому списку»: до Чорногорії можна потрапити без обмежень

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
98
В шести регіонах Рівненщини поки не відкриватимуть дитячі табори
0
Читати далі
78
У Рівному запрацюють дитячі атракціони
0
Читати далі
542
ЦВК Білорусі оприлюднила «офіційні» результати виборів
0
Читати далі
339
Кабмін розширив список осіб, яким не потрібна самоізоляція після перетину кордону
0
Читати далі
218
Синоптики розповіли, якою буде погода у Рівному на вихідні
0
Читати далі
188
Рівненщина в ТОПі областей за популярністю програми для бізнесу «5-7-9»
0
Читати далі
2812
Рівненські освітяни розповіли, як навчатимуться діти в умовах карантину
1
Читати далі
117
Віталій Коваль: Спорткомплекс на Макарова отримає додаткове фінансування з держбюджету
0
Читати далі
362
На Рівненщині Covid-19 підтвердили у 44-х осіб
0
Читати далі