Карети швидкої без "цивілки", санітарка замість медсестри або чому помирають, не дочекавшись допомоги

Карети швидкої без
0
2130
0
Карети швидкої без "цивілки", санітарка замість медсестри або чому помирають, не дочекавшись допомоги

Президент Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус на своїй сторінці у соцмережі опублікував пост, у якому розвовів про випадок з життя швидкої на виклик. Пересічному українцю стало погано - серце "барахлить". Викликали швидку. Коли приїхав лікар - тіло було без ознак життя. То хто винний у смерті: швидка, яка їхала на виклик 18хвилин чи санітарка, яка не справилась з роботою медсестри? Своїми роздувами поділився пан Ярослав:

Знайомтеся, це Василь. Василь, як ви здогадалися, помер. Якщо хтось знову буде підіймати питання моєї етичності - то можете просто вже зараз піти і вдаритися головою об бетон, або вийти на вулицю і притулити язик до чогось металевого. Колись Петро, вічна йому пам’ять, допоміг підняти мегаважливу проблему на поверхню. Тепер настала черга Василя.
Історія буде довгою, тож наберіться терпіння. 
То чому помер Василь, і чи можна було його врятувати?
До швидкої допомоги поступив виклик: “Погано з серцем, 65 років”. Швидку викликали колеги Василя. Василю стало погано, заболіло за грудиною, запаморочилося в голові. Сталося це на вулиці Кирилівській (Фрунзе). Виїхала бригада швидкої допомоги з підстанції №1 – вулиця Богдана Хмельницького 37Б. Яка ж виїхала бригада? Звісно всі думають що виїхала бригада у складі лікаря, двох фельшерів, санітара і водія. А скажу вам чесно, - НІ!
Виїхала бригада у складі: лікар, санітарка, водій. Лікар це добре, санітарка – людина без медичної освіти, водій – немає відношення до бригади взагалі.

Отже причина смерті №1. Бригада прибула на місце події за 18 хв. (хоча реально можна вкластися в 7). Культура українця- це поняття надто абстрактне, особливо коли він заробив пару тисяч і дозволив купити собі якесь гімно 20 річне на колесах. Українець в автомобілі стає Богом, якого ніщо і ніхто не хвилює. А тепер і про іншу причину, внутрішню. Чи знали ви, що водій швидкої допомоги не має відношення до бригади, - він просто водій, він ніяк не зацікавлений у швидкому доїзді. А в чому ж зацікавлений??? Задача водія – доставити бригаду цілою і не пошкодити авто. Враховуючи те, що карета швидкої ЗОВСІМ НІЯК НЕ ЗАСТРАХОВАНА, навіть не має цивілки. Цивілки, яка зобов язана бути, враховуючи українські закони!!! Отже якщо він пошкодить автомобіль свій чи інший – він платитиме з власної кишені. Тому він їде повільно і обережно. 
Стосовно постійно увімкнених маяків – окрема історія, якось зроблю відеовключення про це.

Причина смерті №2. По приїзду на місце лікар виявив Василя без ознак життя. На кардіограмі – ізолінія. 99% супервсракупрофесійних дохторов існуючої швидкої допомоги у даному випадку накривають чорним покривалом, та цей, що приїхав не лишив Василя в спокої, а почав реанімацію.

Реанімацію в повному обсязі. Ларингеальна маска, вв доступ, адреналін, кордарон і тд. Через 7 хв реанімації ізолінія перейшла у фібриляцію. (для немедиків – була дуже позитивна динаміка). Реанімація продовжувалася 50 хв, результат, на жаль, невтішний. Хто проводив реанімацію? САМ ОДИН ЛІКАР!!! Водій нідочого, санітарка побачила весь цей процес і їй стало зле. Пила корвалол.

Лікар сам ставив вв доступ, відновлював прохідність дихальних шляхів, стукав дефом, набирав ліки з ампул і качав!!! Ви десь таке бачили??? Чому випустили неукомплектовану бригаду? – Бо немає кому працювати. Люди тікають з роботи, де зарплата менше 100 баків на місяць.

То хтось переймається: “Як то бригада з двох парамедиків???” - Та повірте, то в 100 разів краще ніж лікар сам.

Я особисто бачу 2 прості причини смерті Василя.

1.Незахищеність водія карети. Немає страхівки авто. Він не поспішає бо боїться. Вирішити просто: якщо ті бабки, які краде головний лікар у вигляді бензину з кожної автівки пустити на КАСКО,- то проблеми не буде.

2.Недостатність кадрів швидкої допомоги. Немає кадрів? Неможливо підняти зп? Реально зменшити кількість викликів карет швидкої, тоді можна зекономити ресурс. Чому не зменшити? Все просто:

Більше викликів=більший проїжджений кілометраж=більше наліво списаного пального=кращий костюмчик у головного лікаря

Оу, я відкрив забагато таємниць? Ну сорі, маю ще багато в запасі. Чи потрібна реформа? – Ну я не знаю… думайте самі.

Василя лиш шкода. І на останок декілька питань для роздумів:

1.Чи потрібний проект мотошвидка? www.motoshvydka.com.ua
2. Чи впевнені ви, що така ситуація не станеться при вас? І чи треба ходити на курси першої допомоги?
3. Питання до всіх хто каже що зараз система працює на ура і ніяких змін не треба. - Чи довго ви будеде притворятися суперслужбою 103, коли насправді то не більше ніж мильна бульбашка?

 

0
Суспільство
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
29
«Доступна іпотека»: Кабмін схвалив зниження ставки до 7% річних
0
Читати далі
48
У лютому в Україні стартує реєстрація на ЗНО
0
Читати далі
43
Безвісти зниклу рівнянку знайшли в квартирі знайомого
0
Читати далі
52
Сироти з Рівненщини отримають понад 40 мільйонів на житло
0
Читати далі
57
Дороги Рівненщини захистять від переметів
0
Читати далі
58
Незаконний об'єкт на Соборній у Рівному повністю демонтували
0
Читати далі
711
Дев’ять вулиць Рівного та чотири навколишні села завтра будуть без світла
0
Читати далі
138
Рівненщина опинилася в лідерах по приватизації майна
0
Читати далі
117
На Рівненщині селяни протестують проти вирубки лісу
0
Читати далі