Лабораторія на МКС відтворюватиме п’ятий стан матерії (ВІДЕО)

Лабораторія на МКС відтворюватиме п’ятий стан матерії  (ВІДЕО)
0
Лабораторія на МКС відтворюватиме п’ятий стан матерії  (ВІДЕО)

Мікрогравітація дозволить проводити експерименти з більшою точністю.

Обладнання для Лабораторії холодного атома дозволило астронавтам відтворити так званий п’ятий стан матерії – конденсацію Бозе-Ейнштейна. Вона виникає в умовах, коли газ бозонів охолоджується майже до абсолютного нуля.


За інформацію науковців, в таких екстремальних температурах атоми об’єднуються в єдине ціле. Крім цього, у них з’являються непритаманні квантові властивості. Ці атоми можуть допомогти в дослідженнях взаємодії між мікроскопічним світом, який регулюють закони квантової механіки, та макроскопічним світом законів класичної фізики.

Вчені намагалися провести такі дослідження на Землі, але наша гравітація може завадити точності розрахунків. Саме тому було вирішено повторити експеримент на МКС. Після того, як астронавтам вдалося відтворити конденсацію Бозе-Ейнштейна в умовах мікрогравітації, вони порівняли свої дані з результатами земних досліджень.

Експеримент показав, що в умовах МКС атоми обертаються більше секунди, тоді як на Землі цей процес займає десятки мілісекунд. Цей проміжок часу дозволяє проводити виміри характеристик п’ятої матерії з більшою точністю. Крім цього, зв’язки, що утримують конденсацію Бозе-Ейнштейна, в космосі слабші, що дозволяє бозонам охолоджуватись до ще нижчих температур.

Чим холоднішими стають умови для цієї матерії, тим помітніше проявляються квантові ефекти, що дозволяє зрозуміти їх майбутній науковий потенціал

За словами вчених, відтворення конденсації Бозе-Ейнштейна на орбіті відкриває нові можливості для вивчення квантових газів та квантових процесів. Такі експерименти можуть змінити уявлення про фундаментальні поняття, якими досі керувалася фізика, адже тепер науковці мають можливість порівнювати дані досліджень, які були проведені на Землі, з дослідженнями в кардинально іншому середовищі. А, з огляду на різницю в результатах проведеного експерименту, це може бути дієвим методом в розширенні знань про базові закони та явища.

За матеріалами: Tokar.UA

Читайте також: Чи шкідливий 5G-зв’язок: руйнуємо популярні міфи

Читайте також: В Україні новий антирекорд: +758 випадків і 31 смерть від COVID-19

Читайте також: Україну очікує похолодання

0
i-серфінг
Найцікавіші матеріали
У Сарненському районі внаслідок ДТП загинули двоє неповнолітніх
0
Читати далі
Жительку Рівненщини шахрай ошукав на 300 тисяч гривень
0
Читати далі
Економічне партнерство України з США: про що йдеться
0
Читати далі
Рівненський нардеп Олександр Аліксійчук «Ми ніколи не зловживаємо державними коштами…»
0
Читати далі
Рівненщина відкрила 31 Центр життєстійкості
0
Читати далі
У Рівному на ринку з висоти 4 поверху впав чоловік. Це сталося під час будівництва
0
Читати далі
На Рівненщині викрито групу осіб, які незаконно переправляли військовозобов’язаних за кордон
0
Читати далі
Керівницю однієї з держустанов Рівненської області викрили на хабарі
0
Читати далі
Учні Рівного матимуть додаткові вихідні на Великодні свята
0
Читати далі