МОЗ запровадив в Україні тестування на антитіла до COVID-19

МОЗ запровадив в Україні тестування на антитіла до COVID-19
0
1300
0
МОЗ запровадив в Україні тестування на антитіла до COVID-19

На сайті Міністерства охорони здоров’я оприлюднено наказ про затвердження змін до стандартів медичної допомоги при COVID-19, яким в Україні запроваджується лабораторне тестування на коронавірус методом імуноферментного аналізу (ІФА).

Наказ за підписом в. о. генерального директора Директорату громадського здоров’я МОЗ Ірини Ганжи оприлюднено вчора, 20 травня.

– Лабораторне тестування на COVID-19 проводиться з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції та методу імуноферментного аналізу, – йдеться в документі.

Хто підлягає тестуванню ІФА-тестом:

– Тестуванню підлягають пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби та пацієнти з пневмонією.

– Особи, які контактували з хворими, у яких підтверджено інфікування, мають тестуватись на 14 добу після контакту.

– Також особам, які потребують планової госпіталізації або операції, роблять тести на коронавірус безпосередньо перед госпіталізацію або операцією.

– Крім того, медичні працівники, які безпосередньо надають допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару, працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіл, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу, мають тестуватись один раз на 14 днів до отримання перших позитивних результатів у конкретної особи.

– Працівникам Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби та іншим медичним та фармацевтичним працівникам тести на COVID-19 повинні робити один раз на 30 днів до отримання перших позитивних результатів у конкретної особи.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, що між ІФА-тестами та ПЛР-тестами (полімеразна ланцюгова реакція) є відмінність: ІФА-тести визначають антитіла до збудника інфекції, тобто, чи зустрічалась людина з дією інфекції, чи перехворіла вона, а ПЛР-тести визначають наявність геному в організмі людини.

Заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що імуноферментний аналіз є доступнішим, ніж тестування методом ПЛР, оскільки українські лабораторії можуть роботи близько мільйона таких тестів на добу.

За матеріалами УНІАН

Читайте також: В Україні за добу додалось майже півтисячі хворих на Covid-19

Читайте також: Ми зможемо вийти з усіх етапів карантину за місяць, – Зеленський

Читайте також: Карантин продовжили до 22 червня: як працюватиме громадський транспорт

0
Суспільство ВСЕ - МОЖЛИВО
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: