На Рівненщині хочуть збільшити фінансову підтримку місцевих фермерів

На Рівненщині хочуть збільшити фінансову підтримку місцевих фермерів
0
119
0
На Рівненщині хочуть збільшити фінансову підтримку місцевих фермерів

Сьогодні під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села  депутати обговорювали  Програму підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021-2023 роки, яка була затверджена на сесії обласної ради 24 грудня 2020 року. Нагадаємо, за пропозицією голови обласної ради Сергія Кондрачука було прийнято рішення вивчити ефективність кожної з діючих обласних програм та, за необхідності, внести відповідні корективи як щодо заходів конкретної  програми, так і щодо їх фінансування.  

Так, Програма підтримки фермерських господарств Рівненської області спрямована передовсім на підтримку малого та середнього сільгоспвиробника. І, зокрема, передбачає кредитування фермерських господарств терміном до 5 років.

За даними департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, сьогодні на Рівненщині працюють 380 фермерських господарств. За період реалізації аналогічної програми, яка діяла в області з 2011 року, 120 фермерських господарств отримали поворотну допомогу з обласного бюджету на загальну суму  8,4 млн. грн.   

Програмою, яка прийнята на 2021-2023 роки на підтримку новостворених фермерських господарств заплановано спрямувати 2,39 млн. грн. Зокрема, 750 тис. закладено на поточний 2021 рік.

Кошти досить незначні, вважає голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села Віктор Щербачук. З уваги на специфіку галузі, яка потребує немалих капіталовкладень. На його думку, в такій області, як Рівненська, підтримку саме аграрного сектора варто посилити, збільшивши фінансування з обласного бюджету.

Як пояснила директорка  департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько, кошти закладають, виходячи з наявних фінансових можливостей обласного бюджету. У той же час, повідомила членам комісії, що місцеві фермери також отримують допомогу завдяки державним програмам, які фінансуються значно краще.

У підсумку, депутати рекомендували поки що залишити Програму підтримки фермерських господарств Рівненської області на 2021-2023 роки без змін. У той же час, за можливості, запропонували збільшити обсяг фінансування цієї програми, коли розглядатимуться зміни до обласного бюджету.  

 

Читайте також: На Рівненщині розпочали працювати 4 реформовані РДА

Читайте також: У Рівному пожежники випробовували новеньку автоцистерну (ВІДЕО)

Читайте також: На Рівненщині запускають сніговиковий флешмоб

0
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
334
На Рівненщині перевірять ціну на газ
0
Читати далі
357
П’ять вулиць Рівного та дев’ять навколишніх сіл завтра будуть без світла
0
Читати далі
76
Зарплати вчителів виростуть на 20%
0
Читати далі
67
"Щасливе Різдво": У Рівному весело зустріли новорічні свята
0
Читати далі
101
Біля Рівного рятувальники таки запобігли вибуханню 20 тоннам пального (ВІДЕО)
0
Читати далі
105
У Рівнераді нова депутатка
0
Читати далі
266
Нацбанк випускає срібну банкноту до дня народження Лесі Українки
0
Читати далі
97
Рівненська міська рада звернулась до Президента через тарифи
0
Читати далі
78
На Рівненщині готуються відзначити 150-річчя від дня народження Лесі Українки
0
Читати далі