На Рівненщині один з районів не може отримати суд

На Рівненщині один з районів не може отримати суд
0
2043
0
На Рівненщині один з районів не може отримати суд

Як повідомляє інтернет-сайт «Комітету виборців України», з 22 вересня 2016 року і на сьогодні в Радивилівському районному суді досі немає уповноваженого судді, який міг би розглядати справи та ухвалювати по ним рішення. Про це повідомив РОГО «Комітет виборців України» керівник апарату цього суду у відповідь за запит організації.

Раніше, в квітні цього року, деякі ЗМІ поширили інформацію, за повідомленням сайту Вищої ради правосуддя, що ВРП підтримала подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з рекомендацією на відрядження судді до Радивилівського районного суду Рівненської області у зв’язку з надмірним рівнем судового навантаження. Цим суддею мав би бути суддя Демидівського районного суду Дмитро Мельник.

Однак, як виявилося, ситуація в Радивилівському районному суді залишається без змін. Як повідомив на запит Рівненської обласної громадському організації «Комітет виборців України» керівник апарату цього суду Юрій Мартин, станом на 13 травня 2017 року в Радивилівському районному суді не було уповноваженого судді, який міг би розглядати справи та ухвалювати по ним рішення. Наразі в цьому суді немає іншого судді, відрядженого до нього тимчасово для розгляду справ за рішенням Вищої ради правосуддя.

«Таким чином, фактично вже майже 8 місяців мешканці Радивилівщини позбавлені можливості реалізовувати своє право на судовий захист, – пояснює керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – Чи-то розлучення, чи-то поділ майна, чи-то земельний спір між сусідами, чи-то невдоволення діями органу місцевого самоврядування та інші питання. Оскільки такі справи має вирішувати суд, який не може виконувати свої повноваження, бо в ньому відсутні судді. Винятком є лише вирішення справ, де вирішується питання про притягнення людей до кримінальної відповідальності».

За інформацією від керівника апарату суду, загалом з 22 вересня 2016 року по 10 травня 2017 року надійшло і відповідно залишаються нерозглянутими 742 справи.

Ще у квітні цього року Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» звернулась до Президента України з проханням вжити всіх можливих заходів для невідкладного призначення суддів до зазначених судів. Також організація зверталася і до Вищої ради правосуддя.

Крім того, фахівці організації розробили і направили народним депутатам України від Рівненщини Олександру Дехтярчуку, Андрію Лозовому та Василю Яніцькому відповідний законопроект. Ним передбачається врегулювати механізм передачі справ з одного суду до іншого в разі відсутності суддів у ньому.

Подібна ситуація з відсутністю суддів існує також у Лохвицькому районному суді Полтавської області, Козівському районному суді Тернопільської області та Яремчанському міському суді Івано-Франківської області. Відповідно до законодавства їх мав би призначити Президент України за поданням Вищої ради правосуддя.

Цікаво, що на сьогодні відповідні подання ВРП до Адміністрації Президента України не надходили. Принаймні так повідомив у листі-відповіді на запит Рівненського КВУ керівник Апарату АПУ Олексій Дніпров.

0
Політика # суд # Радивилівський район
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
61
На Рівненщині змагалися любителі великого тенісу
0
Читати далі
34
На Рівненщині надали понад 52 тисячі субсидій
0
Читати далі
2776
На Рівненщині сталась серйозна ДТП за участі кількох автівок (ФОТО)
2
Читати далі
237
Отруєних на рок-фестивалі шаурмою у Дубно зростає
0
Читати далі
119
Права ріненських в'язнів порушють? Прокуратура влаштуала перевірку
0
Читати далі
420
На Рівненщині суд покарав податківця та депутата за декларації
0
Читати далі
150
На Рівненщині плата за землю зросла на чверть
0
Читати далі
177
До концерту Насті Каменських, MELOVIN та DZIDZIO у Рівному залишилося півтора місяці
Традиційний щорічний великий концерт Мегаподія на стадіоні "Мототрек" відбудеться 15 вересня.
0
Читати далі
76
Рівняни із бронзою Чемпіонату Європи з го (ФОТО)
Збірна команда України з виду спорту го здобула бронзові нагороди у фіналі Командного Чемпіонату Європи в Брюсселі (Бельгія).
1
Читати далі