На Рівненщині протоколи адмінпорушень стосовно неповнолітніх тепер складатимуть правильно

На Рівненщині протоколи адмінпорушень стосовно неповнолітніх тепер складатимуть правильно
0
692
0
На Рівненщині протоколи адмінпорушень стосовно неповнолітніх тепер складатимуть правильно

Органами прокуратури Рівненської області вивчено стан дотримання  прав дітей при застосуванні до них у справах про адміністративні правопорушення заходів, пов’язаних із обмеженням особистої свободи.

Загалом, упродовж минулого року стосовно неповнолітніх громадян правоохоронні органи Рівненщини склали понад 800 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності, більшість з яких за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування, дрібне хуліганство, дрібне викрадення чужого майна, розпивання алкогольних чи слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях.

При цьому встановлені численні порушення з боку працівників органів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення стосовно підлітків. Зокрема, мали місце факти опитування працівниками територіальних підрозділів поліції та лісової охорони неповнолітніх без участі їх батьків, інших законних представників  або педагогів. Такі порушення встановлено прокурорами у Рокитнівському, Березнівському,  Костопільському, Гощанському, Здолбунівському районах, у зв’язку з чим внесені документи прокурорського реагування.

Упродовж 2018 року працівниками територіальних підрозділів поліції та управління патрульної поліції у Рівненській області затримувалося 9 неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень. При цьому, всупереч вимог законодавства правоохоронці про затримання неповнолітніх не повідомляли їх батьків, осіб, що їх замінюють, а також центри з надання безоплатної вторинної допомоги, внаслідок чого не було забезпечено право підлітків на захист тощо. Мали місце факти залишення неповнолітніми громадянами службового приміщення відділу поліції у нічний час доби.

Окрім того, прокурори встановили непоодинокі випадки зволікання з направленням до суду протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, що призводить до винесення судом рішень про закриття проваджень у справах у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Також не завжди забезпечується належне проведення превентивної та профілактичної діяльності з підлітками, схильними до вчинення правопорушень, ігноруються  положення законодавства в частині вивчення причин та умов, які сприяли протиправній поведінці  неповнолітніх.

Зокрема, прокурори встановили, що упродовж 4 місяців (вересень 2018 – січень 2019) неповнолітній житель Рокитнівського району притягався до адміністративної відповідальності 4 рази, однак на профілактичний облік підрозділом ювенальної превенції не поставлений, а відтак превентивна робота з порушником не проводиться.

За результатами проведеного вивчення, на усунення вказаних та інших порушень законодавства під час притягнення до адміністративної відповідальності дітей, органами прокуратури Рівненської області внесено керівникам правоохоронних органів та органів виконавчої влади 18 документів реагування, які перебувають на розгляді, до дисциплінарної відповідальності вже притягнуто 4 особи, скасовано 2 незаконні постанови про притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності.

Органами прокуратури Рівненської області і надалі вживатимуться заходи до забезпечення дієвого нагляду за додержанням законів та прав дітей при застосуванні до них у справах про адміністративні правопорушення заходів, пов’язаних із обмеженням особистої свободи. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.

 

 

0
# Рівненщина # заходи # прокуратура Рівненської області # щодо складання адмінпротоколів правильно # стосовно неповнолітніх
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
1688
Завтра два десятки вулиць Рівного та дванадцять сіл в районі будуть без світла
0
Читати далі
146
Дві студентки з Рівненщини отримуватимуть стипендію імені Героїв Небесної Сотні
0
Читати далі
504
Після повернення з яких країн не потрібно проходити самоізоляцію і робити тест на COVID-19 (ПЕРЕЛІК)
0
Читати далі
106
Зеленський підписав Закон про азартні ігри
0
Читати далі
1034
Тихановська просить людей не виходити на протести: з’явилося нове відео
0
Читати далі
304
У Рівному порахують всі дерева
0
Читати далі
1335
Під час протестів Тіхановська втекла з країни і заявила про «очень тяжелое решение»
0
Читати далі
223
В Україні за товар можна «розрахуватися обличчям»
0
Читати далі
326
Скільки додаткових вихідних буде в 2021 році
0
Читати далі