На Рівненщині стимулюють розвиток сімейних фермерських господарств

На Рівненщині стимулюють розвиток сімейних фермерських господарств
0
На Рівненщині стимулюють розвиток сімейних фермерських господарств

У 2020 році на Рівненщині  створені 11 сімейних фермерських господарств. Згідно Закону України вони можуть працювати без набуття статусу юридичної особи. За умови використання праці членів сім’ї такого господарства, їхня робота може бути організована фізичною особою-підприємцем самостійно.

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Реалізація цього Закону створює привабливі умови для започаткування сімейних фермерських господарств. Адже громадяни, які займаються агропромисловою діяльністю, матимуть можливість отримати офіційний статус фермера, легально продавати свою продукцію, отримувати допомогу по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це означає, що в подальшому вони матимуть право на пенсію. В цілому такі нововведення є важливим з детінізації фермерства в секторі економіки, — зазначила Надія Переходько.

Господарства без статусу юридичної особи можуть скористатися такими основними напрямами  державної підтримки:

1.Додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів або голови сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску виключно за умови сплати решти внеску головою СФГ за себе та за своїх членів.

2.Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств:

— спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності у власності від п’яти корів ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

— бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) – новоствореним господарствам.

Окрім державної фермерські господарства Рівненщини отримуватимуть фінансову підтримку з обласного бюджету.  Внесено зміни до Програми підтримки фермерських господарств. У  минулому році вперше започаткували  видачу поворотної фінансової допомоги сімейній молочній фермі на 200 тисяч гривень. У результаті, більше сімейних фермерських господарств зможуть скористатися таким видом кредиту під 2 відсотка річних терміном на 5 років.

Читайте також: Як виглядає комета NEOWISE в нічному небі Рівного (ВІДЕО)

Читайте також: «Укрзалізниця» відновлює рух поїздів через Рівне та Здолбунів (ГРАФІК)

Читайте також: На Рівненщині шестеро людей покінчили життя самогубством

0
Найцікавіші матеріали
Рівнянка вербувала жінок для занять проституцією
0
Читати далі
Рівненські вибухотехніки показали уламки дронів, які впали в області
0
Читати далі
На Рівненщині виявлено правопорушника, який перебував у розшуку
0
Читати далі
У Рівному на переході збили жінку, вона померла
0
Читати далі
14-річний рівнянин для фото виліз на вагон потяга: його вдарило струмом
0
Читати далі
НАБУ підтвердило, що законопроект Зеленського відновить незалежність антикорупційних органів
0
Читати далі
У Рівному під час ремонту на чоловіка впала вантажівка
0
Читати далі
Як створити криптовалютний гаманець: порядок дій для кожного типу сховища
0
Читати далі
На Рівненщині надають послугу раннього втручання
0
Читати далі