До пам’ятного знаку у Рівному, щоб пригадати одну з найбільш трагічних сторінок в історії українського народу — операцію «Вісла», прийшли керівники області, міста, священнослужителі, родини депортованих та громадськість.

«Пам'ять має бути» — такі слова викарбувані на пам’ятному знакові депортованим українцям. І це не випадково. Ми повинні говорити про пам'ять. У когось вона сформувалася на генетичному рівні, особливо в тих родинах, де батьки розповідали дітям про події 75-річної давності. Але від нас усіх залежить, щоб генетична пам'ять окремих родин стала національною пам’яттю усіх українців. Для цього треба не забувати, а розповідати своїм нащадкам про цю подію», - закликала заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Також Світлана Богатирчук-Кривко анонсувала події, приурочені до цієї дати, що відбудуться у Рівному. Усі вони спрямовані на привернення соціальної уваги до роковин початку депортації українців. Так, 9 вересня рівненська делегація відвідає загальноукраїнські заходи у Києві, 10 вересня о 12 годині розпочнеться відкриття виставки «Емігранти не з своєї волі»в обласному краєзнавчому музеї. 17 вересня в обласному органному залі за участю громадських організацій пройде захід-пам’яті, приурочений депортованим українцям.

Нагадаємо, 9 вересня 2019 року виповнюється 75 років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

У 1944–1946 роках понад 482 тисячі українців примусово переселили до УРСР. Це брутально здійснили комуністичні режими СРСР і Польщі із застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав людей. Виселяли українців у різні регіони УРСР – від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

У 1947 році тих українців, що відмовились виїжджати до СРСР, в ході Акції «Вісла»було депортовано на північ і захід Польщі. Впродовж кількох місяців було переселено майже 150 тисяч українців.

Ще кілька десятків тисяч українців були позбавлені батьківських домівок під час обмінів прикордонними ділянками між СРСР та Польщею у 1948 та 1951 роках.

0
# Рівне # вшанування памяті # масова депортація # депортовані
137
Юрій Вірт про перемогу рівненського "Вереса" над "Буковиною"
Забивши два м'ячі ще до перерви, рівненський "Верес" на власному полі здобув переконливу перемогу над чернівецькою "Буковиною". Тим самим рівняни перервали двоматчеву програшну серію у чемпіонаті України.
0
76
Станіслав Гончаренко про стартову перемогу “Кардинала-Рівне” в сезоні
Ведучи у рахунку – 2:0 на старті другої половини матчу, рівняни дозволили супернику відквитати один гол. До кінця матчу точилася серйозна боротьба, в якій більше шансів забити мали все ж господарі. Втім, рахунок на табло – не змінився.