Найбільший завод з виробництва цементу на Рівненщині розвінчав міфи про забруднення повітря

Найбільший завод з виробництва цементу на Рівненщині розвінчав міфи про забруднення повітря
0
239
1
Найбільший завод з виробництва цементу на Рівненщині розвінчав міфи про забруднення повітря

«Волинь-Цемент» філія ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» є одним із найбільших виробників цементу в Україні.На звернення ЗМІ та представників громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування підприємство завжди надає вичерпну інформацію, що стосується сфери його діяльності. Заяви про наміри, заяви про екологічні наслідки планованої діяльності з введення нових технологій чи реконструкції, що передбачаються до впровадження на підприємстві, завжди висвітлювались у відповідних засобах  масової інформації.

Однак іноді в соціальних мережах та інтернет-ресурсах м.Здолбунів з’являється неперевірена інформація, створюючи хибне та негативне уявлення про діяльність заводу. Особливо неприємно дізнаватися, що інвестиції у очисне обладнання підприємства залишаються абсолютно неоціненими громадою .

Тому давайте поговоримо про міфи.

 1. Міф щодо вимкнення фільтрів

Серед більшості населених пунктів, які є сусідами підприємства, побутує думка, що електрофільтри на обертових печах «Волинь-Цемент» періодично вимикають (вихідні та нічні години) для того, щоб збільшити продуктивність обертової печі та зекономити електроенергію.

Пил, що вловлюється в електрофільтрах – це суміш крейди, глини та суглинку, змішані з водою, перемелені та висушені в обертовій печі і підготовлені до спікання матеріали. Викидати в повітря частково готовий продукт – це взагалі не економія!

Варто додати невеличку ремарку з курсу шкільної фізики щодо вимкнення фільтрів о 4-5 годині ранку.

Вологість сировинних матеріалів, що проходять процес висушування та випалювання в обертовій печі складає 37%. Це близько 22-25 тонн водяної пари щогодини відводиться в атмосферу. Температура відхідних газів після електрофільтра становить 150-170 оС і при контакті з атмосферою виникає явище конденсації.

При підвищенні температури повітря влітку, різниця в температурах відхідних газів і повітря стає менша, викид менш помітний. І навпаки, взимку при сильних морозах і нижчій температурі повітря ця різниця більша, відповідно – насиченість відхідних газів парою стає більш видима.

 

 1. Міф щодо того, що «Бруд у м. Здолбунів пов’язаний виключно з пилом, який виходить з труб обертових печей «Волинь-Цемент».

Зупинка печей має ряд незручностей для підприємства:

 • зупинка виробництва клінкеру,
 • додаткові витрати палива на розігрів печі при запуску без виготовлення клінкеру.

Втім, є зупинки, без яких ми не можемо обійтися – планово-попереджувальні ремонти механізмів обертової печі, заміна футерувального шару, заміна ланцюгової завіси у зв’язку з їх зносом,  – такі зупинки мають місце декілька разів на рік для кожної печі.

Згідно «Правил технічної експлуатації устаткування на підприємствах цементної промисловості», електрофільтр не можна вмикати на повну потужність під час запуску печі. Це пов’язано з наявністю у відхідних газах недопалених частинок палива. При потраплянні залишків палива в електрофільтр і проходженні електричного розряду наслідком буде вибух колосальної сили. Після введення обертової печі в оптимальний режим електрофільтр починає працювати у штатному режимі. Для контролю вмісту СО (саме він показує недопал палива) встановлені відповідні датчики перед електрофільтром.

 

Слід зазначити, що не лише труби обертових печей, які знаходяться за 1 км (розміри санітарно-захисної зони) від Здолбунова, вносять вклад в забруднення атмосфери.

Варто пам’ятати також і за викиди від сотень автотранспортних засобів, які курсують безпосередньо по місту протягом доби.

 

 1. Міф про те, що «Пил з обертових печей містить речовини небезпечні для людей».

Відхідні гази з обертової печі складаються з наступних речовин:

 • пил (суміш часток крейди, глини та суглинків, які не є шкідливими речовинами);
 • викиди з труби – це 20-25 тонн водяної пари на годину, що випаровується зі шламу. Водяна пара не є шкідливою речовиною;
 • оксиди азоту та оксид вуглецю – присутні при будь–якому спалюванні палива, навіть в побутових умовах.

Сполуки сірки у наших викидах практично відсутні, оскільки на підприємстві використовується високоякісне вугілля з низьким вмістом сірки, яке перевіряється на вміст шкідливих речовин спеціалізованою лабораторією.

 

 1. Міф про те, що підприємство не сплачує екологічного податку.

Підприємство в повному обсязі здійснює обов’язкову сплату екологічного податку до Державного бюджету України. В 2017 р « Волинь-Цемент» сплатило 4 542 000 грн., за 1 квартал 2018р.- 621 000 грн.  Розподілу фонду екологічного податку наступний:

– 50% місцевий бюджет;

– 50% державний бюджет.

 

 1. Міф щодо того, що «Власники «Волинь-Цемент» не хочуть встановлювати більш досконале обладнання для очистки диму від пилу.

За останні роки інвестиції в природоохоронні заходи підприємства склали:

Назва заходу Вартість, грн. Рік впровадження
Модернізація електрофільтру печі №4 (механічна частина) 18 595 000 2016-2018
Встановлення рукавних фільтрів холодильника та транспортерів обертової печі №5 16 345 000 2015-2016
Модернізація електрофільтру печі №4 (електрична частина) 5 042 000 2013-2014
Встановлення рукавних фільтрів холодильника та транспортерів обертової печі №6 7 634 000 2012

Фінансування заходів проходить з власних коштів підприємства.

 

 • Міф про «сморід від спалювання альтернативного палива в обертових печах».

Склад альтернативного палива, яке використовувалось у 2012-2013 роках – сортовані та подрібнені тверді побутові відходи (підготовані рештки паперу, тканини і пластику, дерева).

Обертова піч підтримує температуру 1350-1450 оС. За цієї температури речовини, які входять до альтернативного палива, розкладаються на елементарні частинки, а шлак повністю сорбується мінералами клінкеру, замінюючи частину сировинних матеріалів.

На даний момент «Волинь-Цемент» не використовує альтернативне паливо із твердих побутових відходів Рівненського полігону.

Всі підприємства нашої групи відкриті для громадськості і спільноти, і працюють у відповідності до вимог міжнародного законодавства та законодавства України. Турбота про навколишнє середовище та дбайливе ставлення до нього є одним з основних пріоритетів.

Такі принципи роботи компанії Buzzi Unicem. Вони обов’язкові для виконання кожним її працівником у всьому світі.

Ми надаємо інформацію щодо діяльності, яку проводимо, і щодо наших ініціатив у захисті довкілля. При необхідності підприємство організовує екскурсії і ознайомлює з нашими технологічними процесами, їх особливостями, природоохоронними заходами для студентів, учнів, громадськості.

 

Адміністрація ПРАТ « Дікергофф Цемент Україна»

 

Відео OVEL, фото Олексій Козачок

1
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
108
Чоловіки БК "Рівне" здобули десяту поспіль перемогу в Чемпіонаті України (ФОТО)
Десяту поспіль перемогу здобула чоловіча команда БК "Рівне" у цьогорічному Чемпіонаті України серед команд Вищої ліги.
0
Читати далі
4654
На Рівненщині зустрічають перший сніг
1
Читати далі
174
Станіслав Гончаренко про феєричну домашню перемогу рівненського "Кардиналу"
Феєрична домашня перемога рівненського "Кардиналу" над хмельницьким “Соколом” та нічия у матчі “Продексім” – “ХІТ” – дозволила рівнянам очолити турнірну таблицю Екстра-ліги після восьмого туру чемпіонату.
0
Читати далі
1289
Увага! У Рівному розшукується дитина
0
Читати далі
144
Рівненський "Верес" залишився без адміністратора
З ініціативи головного тренера Олега Шандрука Народний Клуб "Верес" за взаємною згодою сторін припинив співпрацю з адміністратором команди Богданом Говоровським.
0
Читати далі
198
Рівнянин Андрій Хохлов переміг на Міжнародному турнірі зі змішаних єдиноборств (ФОТО)
Один із провідних спортсменів рівненського клубу "Скіф" Андрій Хохлов здобув перемогу на Міжнародному турнірі "Lemberg fight cup" зі змішаних єдиноборств ММА. Змагання проходили у Львові.
0
Читати далі
793
На Рівненщині вкотре спалили дорогу автівку
0
Читати далі
278
Рівненська боксерка на Чемпіонаті Світу здобула першу перемогу
Рівненська боксерка Іванна Крупені на Чемпіонаті Світу здобула першу перемогу.
0
Читати далі
97
Чоловіки БК "Рівне" здобули дев'яту поспіль перемогу в Чемпіонаті
Переможна серія хлопців БК "РІвне" у Вищій лізі Чемпіонату України триває.
0
Читати далі