Наймолодший енергоблок України знаходиться на Рівненщині, йому - 14

Наймолодший енергоблок України знаходиться на Рівненщині,  йому - 14
0
644
0
Наймолодший енергоблок України знаходиться на Рівненщині,  йому - 14

10 жовтня енергоблок №4 Рівненської АЕС – святкує річницю введення в експлуатацію. Його пуск був безумовним кроком вперед для РАЕС та усієї України.

Вперше реакторну установку енергоблоку №4 Рівненської АЕС виведено на мінімальний контрольований рівень потужності о 8:06 26 вересня 2004 року. А вже за два тижні – 10 жовтня 2004 року – відбулося перше ввімкнення турбогенератора ТГ-6 в мережу – енергоблок розпочав свою роботу. Це був другий мільйонник на майданчику Рівненської АЕС й спільна перемога колективу НАЕК «Енергоатом».

Енергоблок №4 РАЕС – це третій атомний енергоблок, що зводився за часів незалежної України. Вперше науковий супровід пусків Х2/Р4 здійснювався виключно вітчизняними спеціалістами-атомниками. За 14 років експлуатації енергоблоком №4 РАЕС вироблено 85,8 млрд кВт год електроенергії. Коефіцієнт використання встановленої потужності (Кввп) енергоблоку складає 69,9%. Нині енергоблок виробляє понад 24 млн. кВт год електроенергії щодоби. Тож можна однозначно стверджувати, що пуск РАЕС-4 став вірним стратегічним рішенням, яке сприяло потужному поштовху в розвитку та зміцненні економіки країни.

Сьогодні НАЕК «Енергоатом» здійснює комплекс організаційних і технічних заходів для підвищення номінальних потужностей та КВВП вітчизняних енергоблоків, що передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року. Враховуючи позитивний вітчизняний та зарубіжний досвід, на Рівненській АЕС розпочато реалізацію комплексу робіт відповідно до Програми підвищення теплової потужності енергоблоків №№3,4 (ВВЕР-1000) на 1,5%. Пілотним на підприємстві обрано наймолодший з них – енергоблок №4. Наразі проведено серію обстежень та оцінку блоку. Згідно технічної документації дозволена теплова потужність становитиме 3045 МВт, електрична – більше 1020 МВт.

 

 

За матеріалами РАЕС

 

 

 

 

0
# Рівненщина # Україна # РАЕС # Енергоблок№4
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно: