Навчання в сучасному форматі: в Рівному відкривається загальноосвітня приватна школа ThinkGlobal, яка пропонує нову філософію освіти та демократичний підхід

Навчання в сучасному форматі: в Рівному відкривається загальноосвітня приватна  школа ThinkGlobal, яка пропонує нову філософію освіти та демократичний підхід
0
2145
0
Навчання в сучасному форматі: в Рівному відкривається загальноосвітня приватна  школа ThinkGlobal, яка пропонує нову філософію освіти та демократичний підхід

Навчання в сучасному форматі: в Рівному відкривається загальноосвітня приватна  школа ThinkGlobal, яка пропонує нову філософію освіти та демократичний підхід


З першого вересня цього року в Рівному відкривається інноваційна школа сучасного формату – ThinkGlobal. Поки що набір проводять у 1-6 класи та Preschool (0 клас). Програму для старших класів вводитимуть уже з наступного року.
ThinkGlobal – потужний освітній проект, який успішно працює в Києві та інших містах, активно та швидко розширяючись. На даний час в Києві вже працює 6 шкіл, та одна школа в Тернополі. Про новий формат, концепцію школи та особливості навчання читайте нижче.

 

Що повинна давати дитині освіта: концепція та філософія школи ThinkGlobal

Ідейним натхненником та засновником школи ThinkGlobal є Богдан Олександрук. Він прийшов у сферу освіти з ІТ та бізнесу, спочатку – через спробу впливати на розвиток освіти через громадську раду при міністерстві освіти, пізніше – заснувавши приватну школу.

Основною місією школи ThinkGlobal є надавати нашим дітям доступ до актуальної освіти, яка відповідає найсучаснішим викликам світу, а завданням – навчання, виховання та допомогу у самореалізації новітньої української інтелектуальної еліти – агентів становлення нової якості життя України.

Принципи школи ThinkGlobal

Сучасна школа робить акцент на знання, намагаючись дати дітям широке розуміння явищ зовнішнього світу. Та чи будуть потрібні саме ці знання їм через 10-12 років? Сьогоднішній світ надто динамічний і непрогнозований. Професії з’являються і зникають, і зрозуміти, які саме знання та навички будуть потрібними в майбутньому, дуже важко.

Даючи знання та розвиваючи навички, ми створюємо хороших, навіть чудових виконавців. Їм потрібно мати готові поставлені завдання, які вони вже навчились виконувати. Школа ThinkGlobal ставить собі вищу мету – навчити дітей розуміти глобальні проблеми світу, формулювати нові погляди на проблеми, бути спроможними ставити якісні питання та якісні цілі, створювати та втілювати нові рішення.

Прикладна наука – або про те, «коли мені в житті пригодиться алгебра»

Особливістю школи є прикладний підхід до вивчення  наук. Тут не просто вивчають складні абстрактні поняття – від дробів до тригонометрії та вищої математики. Кожна задача має тісний зв’язок з реальним життям, і діти розуміють, яку проблему вони вирішують, і чому використовують цей інструмент.

Приклад: школярам ставлять завдання – розрахувати вартість будівництва нового спортивного майданчику. Тут потрібно застосовувати, а не лише вивчати, такі математичні поняття, як відсотки і дроби, знаходити площу чи об’єм тощо.

Чому діти в 17 років уявлення не мають, чим їм займатись далі?

Ми сприймаємо це як належне – діти після школи ще неготові визначитись, що робити далі з власним життям. Вони починають пошуки себе з абсолютного нуля, шляхом спроб і помилок, або ж йдуть тим шляхом, які обирають їм батьки. Чому так стається?

Проблема в тому, що школа дає знання про зовнішній світ, наче про ізольований і далекий простір. ThinkGlobal ставить собі за мету показати дітям зв’язок між тими явищами, які ми вивчаємо, і самою дитиною. Тільки тоді, коли це стосується мене особисто, мені може бути цікаво.

Коротко підсумовуючи. ThinkGlobal – освітній проект, який пропонує не просто інший стиль навчання чи інший підхід, а принципово інші цілі:

  • Не вибирати професію – а обирати місію, тобто розуміти актуальні світові проблеми та вибирати для себе ту нішу, в якій хочеться робити світ кращим;
  • Не лише розвивати навички – а розвивати здатність бачити проблеми, вміння ставити задачі та досягати своїх цілей;
  • Не просто вирішувати абстрактні задачі – а робити науку прикладною, вміти застосовувати набуті знання;
  • Не просто знати все про світ навколо себе – а бачити своє місце у цьому світі, розуміти свій внутрішній світ і знати, що цікаво саме мені і де я хочу бути в майбутньому.

Як це виглядає на практиці: життя школи ThinkGlobal

Філософія школи втілюється на практиці різними способами. Це і методи викладання, і викладачі, і перелік дисциплін, які вивчають школярі. Зупинимось детальніше на основних аспектах.

Кількість дітей у класі – не більше 14. Цього року набір в Рівному проводиться у 1-6 класи, а також Preschool, тобто 0 клас для дітей 5-6 років. Класи на даний момент формуються, і ще є можливість приєднатись – контактні дані можна буде знайти в останньому розділі статті.

Не вчитель, а ментор – той, хто йде поруч. Роль вчителя суттєво відрізняється. Це не просто авторитетний дорослий, який говорить, що і як потрібно робити. Викладачі школи ThinkGlobal – люди з новим, відкритим мисленням, які самі постійно перебувають у пошуку, розвитку, навчанні, і вміють заряджати інтересом до саморозвитку малюків. Тут вони не вказують шлях, а, швидше, направляють і допомагають кожному шукати його власний.

Викладачі вільні у виборі методів досягнення навчальних цілей, звичайно, в рамках принципів та концепції школи. Крім викладачів та менторів, які закріплені за кожним класом, в школі працюють асистенти. Вони допомагають викладачу на заняттях, а також займаються адміністративними питаннями.

Хто ці люди? Дуже часто це «білі ворони» зі звичної системи освіти. Вчителі, які горять своєю справою, але не можуть реалізувати себе в існуючій системі. Іноді викладачі приходять зовсім з інших сфер діяльності, які є спеціалістами у своїй справі, і хочуть ділитись цим з дітьми.

Демократія, як принцип життя школи. Діти та дорослі разом встановлюють правила, яких дотримуються в школі. Вони самі розглядають конфліктні ситуації та вирішують, що робити з порушниками, вони домовляються, вони – рівні. Це не означає, що панує хаос чи безлад, правила чіткі і кожен вчинок має свій наслідок. Діти вчаться брати відповідальність за себе з перших днів і разом з тим відчувають та розуміють свою вагомість у прийнятті рішень.

Замість виділених предметів – об’єднані комплексні курси. Школа ThinkGlobal пропонує більш системний підхід до вивчення явищ світу. Такі предмети, як українська мова, письмо, література, читання об’єднуються в один блок «Українська мова, клуб читача та майстерня історій». Географія, історія – блок «Всесвіт». Точні науки об’єднані в блок STEM. Також у школі планують зробити великий вибір додаткових занять на вибір студента.

Проектний підхід. Дітям пропонують не абстрактні задачі, а вирішення певної проблеми: оцінити, якою мовою краще створювати ютуб канал (порівняти конверсію, проаналізувати кількість переглядів тощо); спробувати познайомитись з новою країною за 5 днів (спланувати подорож; знайти інформацію про цікаві місця; дізнатись про традиції цього народу) тощо.

Іноземна мова на всіх рівнях. Англійська тут – не лише окремий предмет, хоча йому надається велике значення. Англійську використовують викладачі і на інших заняттях, навчаючи, знову ж таки, не абстрактному, а конкретному інструменту взаємодії.

Робота з кожною дитиною, як з особистістю. Уроки практичної психології для дітей впроваджуються з перших класів. Школярі вчаться розуміти власні бажання і емоції, аналізувати і рефлексувати.

Різні рівні складності та індивідуальна програма. У кожної дитини у школі є свій комп'ютер (сучасний ноутбук), який є її особистим підручником, щоденником та помічником у розв’язанні завдань. Кожне завдання, проект чи модуль мають кілька різних рівнів складності, і дитина може працювати в тому режимі, який найкраще підходить саме для неї.

Не оцінки, а ХР. Звичайно, у нас є оцінювання та сертифікація. А також діти отримують спеціальні бали, які заробляють спільно, в команді. Бали можуть як додаватись, так і зніматись, за порушення правил чи деструктивну поведінку. Коли команда набирає певну кількість ХР, діти отримують винагороду (подорож, цікавий квест, нову гру тощо).

Постійний зворотній зв’язок. Двічі на рік батьки отримують звіт на очній індивідуальній зустрічі з ментором, який включає як загальні події (що вивчали і що робили в цей період), так і аналіз успіхів конкретної дитини. 

В школі ThinkGlobal все зовсім по-іншому. Тут панує своя, особлива дружня атмосфера. Тут цікаві уроки, і насичені перерви, діти багато часу проводять на вулиці, займаються спортом. Тут працюють викладачі з сучасним баченням світу, справжні професіонали та яскраві особистості. Тут немає звичних оцінок, проте викладачі вміло організовують навчання, щоб підготувати школярів і до стандартних іспитів.

Ліцензія. Школа має ліцензію на право провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти (початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти, повної загальної середньої освіти). Тобто після закінчення кожен студент (так називаються учні) отримує атестат державного зразка.

Організаційні моменти

Вартість навчання у школі становить 5 500 грн з розрахунку на календарний місяць + 4 900 грн. - разовий вступний внесок (54 400 грн на рік) за основну школу (з 8:00 до 15:00) , а також є можливість перебувати у школі до 19:00, відвідуючи різні гуртки та студії — післяшкола (150 грн. в день).

У вартість включене повне технічне забезпечення, фрукти та снеки, не включені обіди. Харчування забезпечує кейтерингова компанія. Діти можуть також приносити власні обіди з собою.

Щоб подати заявку на навчання дитини, або дізнатись більше про школу, звертайтесь до очільника школи у Рівному Віти Чернявської – тел.+38 068 11 08 168, +38 066 52 36 614, або по e-mail: v.cherniavska@thinkglobal.xyz, або зареєструватись на зустріч з очільником: http://thinkglobal.xyz/events

Якщо Ви хочете приєднатись до спільноти викладачів та асистентів, ви можете подати заявку через цю форму: https://goo.gl/forms/A7KhFdRGvmqXZhMv2

Для тих, кому цікаво дізнатись більше про саму школу, її формат та додаткові можливості для школярів, більше інформації тут: http://thinkglobal.xyz/

 
на правах реклами
0
i-серфінг # Рівне # відриття школи # ThinkGlobal # нове розумне покоління
Щоб отримати доступ до усіх коментарів або залишити відгук потрібно:
Найцікавіші матеріали
35
Найпоширеніші причини ДТП в Україні
0
Читати далі
96
Рівненський "Патріот" готується до нового сезону
Рівненський волейбольний клуб "Патріот" готується до сезону 2019-2020 рр.
0
Читати далі
516
Рівненський "Верес" далі у Кубку України зіграє з принциповим суперником
Сьогодні відбулось жеребкування другого відбіркового етапу Кубку України з футболу.
0
Читати далі
107
Чоловіка, який ножем поранив матір п‘ятьох дітей, взяли під варту
0
Читати далі
3565
Нові призначення: Рівненщину віддали на дерибан Палиці, Косюку і Данильчуку (ексклюзив)
6
Читати далі
292
Рівнянин із золотом Чемпіонату Європи
20-24 серпня в італійському місті Піла відбувається перший Чемпіонат Європи з велосипедного спорту (маунтенбак) серед юнаків.
0
Читати далі
145
На Рівненщині продовжують "ловити" недобросовісних рибалок
0
Читати далі
212
У Зарічному горіла автівка (ФОТО)
0
Читати далі
320
У Рівному встановили скульптуру мотогонщику (ФОТО)
0
Читати далі